Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Dlouhodobě propaguju japonská pera a když mám být upřímný, jejich přesnost mi vyhovuje maximálně (i když mám rád i Pelikána, Sheaffera a další nejaponce), tak japonci díky tenkým hrotům okupují jednoznačně diář Moleskine. Protože pár levnějších kousků jsem pustil do světa a vyvinula se kolem toho docela diskuse, přidám sem odkaz pro zájemce

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/49176-otestujte-japonska-plnici-pera/ chvíli jsem uvažoval i zřídit si na Sailory a Platinum příživnický e-obchod, jenže když připočtu clo a dph, tak jsou ty ceny už na pytel.

 

Nejvíc mně vzal design per ze 70. let, která se teď hodně prodávala buď v retro modelech (Pilot Elite EF, Platinum retro Riviére, a asi řada dalších) nebo se skladových zásob (???). Ta pera mají zpravidla 14k nebo 18k hroty. Takže několik favoritů - některé jsem měl v ruce, pruhovaný Pilot a Sailor v oceli nemaj nejmenší chybu...

 

Pořád mně fascinuje styl Maki-e (černé pero Platinum, cena kolem 2 kkč). Na Pilotech a Sailorech se mi moc líbí prodloužený hrot (dnes něco podobného dělá Cross Verve, to je překrásné pero na podpisy, hodně silná čára). No a pak je tam pár bombónků na závěr, který mi pane bohužel neříkaj, ale jsou nadčasový. Taky originální řešení Sailor trident. Nejvíc se mi na japoncích líbí kromě přesnosti psaní to, že v jednoduchosti je krása. Čistý hladký linie, atd.

post-7112-010314100 1347460346.jpg

post-7112-041737100 1347460403.jpg

post-7112-095967500 1347460426.jpg

post-7112-006159300 1347460438.jpg

post-7112-046604400 1347460455.jpg

post-7112-094877100 1347460497.jpg

post-7112-063913600 1347460506.jpg

post-7112-039415300 1347460589.jpg

post-7112-027606300 1347460639.jpg

post-7112-022739000 1347460658.jpg

post-7112-093267100 1347460680.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

zdravim ve spolek, jelikož mě za pár dní čeká svátek, tak jsem se rozhodl nadělit si něco, co bude dennodeně u mě ..tedy plnící pero, od základky uplně první co bych si chtěl porídit..

Jelikož se v tomhle vubec ale vubec neorientuju, budu rád za radu dle čeho vybírat...Jelikož jsem ze zapomenutého okrasu Tachov, nenašel jsem v okolí žádný obchod, který by je nabízel a mohl bych se podívat po sortimentu...

moje představa je, pero, pro každodenní psaní, cena řekněme do 2k silnější hrot i tělo, nejlépe v kovu ale není podmínkou...

 

moc díky za rady nebo směr..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek, na toto forum jsem narazil predevcirem vicemene nahodne. Myslim, ze patrim do skupiny "blaznu" do per, sesitu a dalsich podobnych malickosti:-)

 

No, a aktualne vsude mozne shanim pouzdro na pera Cross Autocross, ale ten predchozi model, tusim 2009, na 2 pera, cerny. Kdybyste mel nekdo tip kde ho sehnat, budu rad:-)

 

Diky a zatim, TZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám obojí a u zcela nového hrotu je plynulejší psaní s F.Po rozepsání je to skoro jedno.V tloušťce písma je z mého pohledu rozdíl jen málo znatelný.Celkově je ovšem hrot F "rychlejší".Vzhledem k tomu,že se jedná o levné pero,tak se doba pro rozepsání může lišit.Některé píše hned,některé chce určitou dobu aby se dostalo do optimální formy.Zkušenosti mám se sedmi kusy s hroty F a EF.Jo a záleží samozřejmě na kvalitě papíru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko,

 

chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte, kde by se dali pořídit takový ty barevný samolepky do diářů Moleskine. K loňskému jsem je dostal, v letošním, jaksi chyběj a já si na ně už zvykl. crying_anim02.gif

 

Díky

Tady http://www.penshop.cz/Default.asp?CatID=694&PN=Price&Typ=0&SORT=Up je nemají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obojí a u zcela nového hrotu je plynulejší psaní s F.Po rozepsání je to skoro jedno.V tloušťce písma je z mého pohledu rozdíl jen málo znatelný.Celkově je ovšem hrot F "rychlejší".Vzhledem k tomu,že se jedná o levné pero,tak se doba pro rozepsání může lišit.Některé píše hned,některé chce určitou dobu aby se dostalo do optimální formy.Zkušenosti mám se sedmi kusy s hroty F a EF.Jo a záleží samozřejmě na kvalitě papíru.

 

Díky za zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mozem Vas poprosit o radu pri vybere noveho pera? crying_anim02.gif Po 3 rokoch dosluzilo pero LAMY st. hrot F Pri pisani sa nalomila a potom odlomila vodiaca listicka na hrot , a to vobec netlacim a k peru som sa spraval svedomito. Prezilo so mnou od prveho skuskoveho na vysokej az po statnice na bc...

 

Paci sa mi industrialny dizajn pier LAMY , najma lamy 2000 pripadne studio alebo dialog ale bojim sa systemu uchytenia hrotu. Pride mi rovnaky ako pri starom pere. Ostatne znacky velmi nepoznam, pouzival som Parker Frontier s M hrotom ale tam mi ten hrot prisiel hruby a draplavy.

Ine znacky ma vobec nenapadaju ,

angel.pngZa kazdu radu budem velmi rad

Upraveno uživatelem KlonK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj. Rád bych koupil kvalitní plnící pero, které se dobře drží a výborně se s ním píše. V současné době používám pero Pelikan Souverän, ale zdá se mi, že na papíře lehce zadrhává. Doporučíte nějaké kvalitní pero řekněme do 15 tisíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja odporucam, chod do nejakeho peroveho obchodu/butiku a skusaj vsetko co sa ti paci. Budes prekvapeny kolko pier ti vobec nesadne, ked ich chytis do ruky.

U mna to tak bolo. Vyhliadol som si Caran Dache Leman vo farbe Safran. Uplne uzasne pero na fotkach, ale ako som ho zobral do ruky a spravil par skusobnych ciarok a nekonecnych osmiciek, tak totalne sklamanie, to pero ma na moj vkus velmi vysoko polozene tazisko. Prislo mi az niekde nad rukou, pocit pri pisani bol totalne zly, tazke pero, lahka spicka nie je pre mna.

Takze odporucam skusat vsetky co sa ti pacia a vybrat si podla tvojho pocitu, nie podla recenzii a odporucani inych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli Ti dobře sedne do ruky a myslíš, že problém je jen v hrotu, tak neřeš nové pero, ale polaď to stávající, pod lupou zkontroluj, jestli hrot není nějak deformovaný -- to už by asi chtělo někoho od fochu, pokud je OK, stačí špičku hrotu pořádně vyleštit. Třeba na kůži, co se na ní brousila břitva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé. Já mám dlouhá léta dvě pera Pelikan Souverän M600 a obě kloužou po papíru naprosto hladce. A kolik už zažila pádů... Přikláním se proto také k domněnce k vadného nebo poškozeného hrotu.

 

Úžasný je i M800, ale pro mou ruku už moc velký. Ohledně Pelikánů mám dobré zkušenosti s obchodem Niche Pens Ltd. Na brouzdání po širokém světě značek a modelů jsem si nejvíc oblíbil Fountain Pen Hospital.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitně seřízený hrot u nově kupovaného pera, to je trochu jako sázka do leterie, něco jako dokonale vyregulované hodinky .-) U některých značek je pravděpodobnost naprosté spokojenosti větší, ale naprostá záruka, to asi těžko.

Leda bys kupoval od někoho, kde se pero před prodejem ještě jednou kontroluje a případně upraví pro potřeby/styl kupujícího (www.nibs.com - vlastní zkušenost se dvěma přebrušovanými japončíky).

 

Kdyby byl třeba servis, zkus zavolat do www.penshop.cz - měli by Ti někoho doporučit; případně se mi ozvi do SZ, někde bych měl být schopný najít starý (tj. dnes bez záruky) kontakt na pána, co dělal záruční servis pro tehdejšího českého distributora značek jako Waterman atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam doma plnou krabici - v cenach od ~2 do 20ti tisic, ale nakonec jsem nejvic spokojeny (a uz vic jak pul roku nehledam nic jineho) s timto--

http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=12917

 

hrot je rucne delany a rozepisovany (coz sice tvrdi i pelikan, ale u zadneho z nich jsem ten pocit lehkosti psani nemel).

 

s carpaccio jsme tu meli diskuzi, zda-li byl prvni mont blanc nebo sailor, ale za me je sailor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...