Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V 25. 2. 2024 v 16:06, Petr11 napsal:

NVID - me se už líbilo i těch pátečních 820. Dám příkaz na 850 a hotovo.Byť věřím, že litr udělá. Ale nejsem nenažranej:-)

nakonec prodej za 910 a nakup za 853,timhle se clovek muže docela dobře živit  a být přitom někde na Bali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Vím, že už se to tady řešilo Xkrát, ale stejně se zeptám znovu, chytrý z předchozí diskuze příliš nejsem. Rozhodl jsem se volné prostředky trochu diverzifikovat, zatím šlo vše spíše do nemovitostí a krátkodobějších obchodů na české burze (přes FIO). Mám proto následující otázky:

1) Pravidelně chci nakupovat ETF hlavně amerických akcií, investiční horizont více než 20 let.

2) Jak nejlépe koupit akcie z londýnské burzy? - ve Fio jsem to nenašel. Zde to vidím na horizont spíše 3-5 let.

3) Uvažuji, že bych koupil i trochu bitcoinu, asi spíše napřímo než přes ETF, obden ale čtu, jak burza X či Y skončila...

Požadavky jsou v zásadě shodné, tj. kde a jak koupit, aby to bylo "nejjistější" a zároveň s nejmenšími náklady (poplatky, daně, kurz)? Jinak řečeno, nejde mi ani tak o výběr titulů, ale prostředků.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27 minutes ago, Bobisek said:

3) Uvažuji, že bych koupil i trochu bitcoinu, asi spíše napřímo než přes ETF, obden ale čtu, jak burza X či Y skončila...

Burzu staci pouzit len na nakup a potom bitcoin presunut do vlastnej penazenky. Tie "istejsie" burzy su Coinbase, Binance alebo Kraken. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Bobisek napsal:

Vím, že už se to tady řešilo Xkrát, ale stejně se zeptám znovu, chytrý z předchozí diskuze příliš nejsem. Rozhodl jsem se volné prostředky trochu diverzifikovat, zatím šlo vše spíše do nemovitostí a krátkodobějších obchodů na české burze (přes FIO). Mám proto následující otázky:

1) Pravidelně chci nakupovat ETF hlavně amerických akcií, investiční horizont více než 20 let.

2) Jak nejlépe koupit akcie z londýnské burzy? - ve Fio jsem to nenašel. Zde to vidím na horizont spíše 3-5 let.

3) Uvažuji, že bych koupil i trochu bitcoinu, asi spíše napřímo než přes ETF, obden ale čtu, jak burza X či Y skončila...

Požadavky jsou v zásadě shodné, tj. kde a jak koupit, aby to bylo "nejjistější" a zároveň s nejmenšími náklady (poplatky, daně, kurz)? Jinak řečeno, nejde mi ani tak o výběr titulů, ale prostředků.

Díky moc.

 

před 15 minutami, ragu napsal:

@Bobisek Akcie a ETF - XTB

Crypto - Binance, Coinbase nebo tuzemský Anycoin. Pro DCA můžeš zvolit nějakou nástavbu typu Štosuj.

O kryptu nevím nic.

Na akcie a ETF si také myslím, že jsou XTB slušní (nemluvím o českých akciích, tam nevím). Úročí trochu i nezainvestované prostředky na účtech. A nedavno udělali možnost konverze mezi obchodními účty klienta (tuším mužeš mít až čtyři účty (?) v různých měnách - CZK / EUR / USD), sice za poplatek 0,5% z objemu transakce, ale vzhledem k obecně otřesným možnostem transferu dolarů z obchodního účtu ven (převod na bankovní účet, kdy se obvykle napakujou banky), mi to přijde v pohodě (převod EUR a CZK je pak bez brutálních poplatků bankám). Záleží samozřejmě, kolik člověk převádí a jak často a taky na tom, v jaké měně chce obchodovat, jak často nakupovat a prodávat. No a samozřejmě záleží na velikosti investic, které chce člověk u brokera držet a jeho důvěře v brokera, v tom asi těžko radit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Bobisek said:

2) Jak nejlépe koupit akcie z londýnské burzy? - ve Fio jsem to nenašel. Zde to vidím na horizont spíše 3-5 let.

Ak chces nejake konkretne akcie a vo Fio nie su, skus sa ich na to popytat. Ja som raz chcel nejake kanadske OTC a po dotaze mi ich spristupnili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...