Přejít na obsah

Hodinky waffen SS


MarvinX

Doporučené příspěvky

No tak taky trochu off topic, co se týče překladů: v jednom z filmů (myslím , že s Nicolasem Cage) čeká jakási vojenská jednotka USA na souhlas ministra spravedlnosti (v originále "General Attorney") s akcí. Český dabing překládá: "musíme ještě počkat, až vydá souhlas generál Attorney" ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No tak taky trochu off topic, co se týče překladů: v jednom z filmů (myslím , že s Nicolasem Cage) čeká jakási vojenská jednotka USA na souhlas ministra spravedlnosti (v originále "General Attorney") s akcí. Český dabing překládá: "musíme ještě počkat, až vydá souhlas generál Attorney"  ... :)

Skála?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

:wheelchair:

Formuloval bych to přesněji. Větší ztráty na létajícím personálu způsobila technologická nedotaženost než nepřátelská činnost.

 

Mám někde doma publikaci Mnozí nedoletěli/ doufám,že je to přesný název/ a tam jsou jmenovitě ztráty všech našich pilotů v Anglii,překvapilo mě, že jen asi třetina padla v bojové akci,ostatní při výcviku nebo při pilotování mimo přímé bojové nasazení.Domnívám se ,že to bude tím, že výroba letadel šla podstatně rychleji než kvalitní výcvik pilota. Vyvolalo mi to asociaci na výtečný britský film Stihači na start,stejný problém byl i v první světové válce Sorry za OT

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byla to Skála, ale budu si to muset připomenout - buď když čekali na povolení bombardovat Alcatraz nebo když čekali na povolení pustit Conneryho z basy (?)

Skála, ve chvíli, kdy slibujou Connerymu, že ho "generál Attorney" pustí a von pak vymlátí to dvojitý zrcadlo.

Taky jsem si toho všimnul - je to už v té první verzi, co šla do kin - tam jsem si toho tehdá všimnul - jak pěst na oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě jste si určitě všimli, že v tom "kouzelném" českém překladu se najde i perla typu - "Mám vycvičenou britskou inteligenci", to když Connery říká Cageovi něco jako "I'm trained by British Intelligence" ... taky síla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád si nějak neumím představit, k čemu potřebovali k vyhodnocování fotografií hodinky, a ještě k tomu se zrcadlově převrácenými čísly na ciferníku...

 

Pred fotoaparat strcis hodinky a potom v laboratori vyhodnocujes snimky primo z negativu pres nejaky zrcadlovy zobrazovac/zvetsovak, abys usetril cas a prachy. Cifernik tim padem vidis naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred fotoaparat strcis hodinky a potom v laboratori vyhodnocujes snimky primo z negativu pres nejaky zrcadlovy zobrazovac/zvetsovak, abys usetril cas a prachy. Cifernik tim padem vidis naopak.

 

Chytrost je opravdu v jednoduchosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pitomej dotaz: Co na to hloubka ostrosti?

http://www.dobre-svetlo.cz/hloubka_ost.htm : Fotografie je vždy ostrá pouze ve vzdálenosti, na jakou máš zaostřeno a to v rovině kolmé na podélnou osu objektivu (podélná osa objektivu je myšlená čára, procházející jeho středem ve stejném směru, jako světlo).

 

Před a za touto rovinou je vždy více nebo méně neostrá - přesněji řečeno - s rostoucí vzdáleností od této roviny ostrost vždy postupně rychleji nebo pomaleji klesá.

 

Hloubka ostrosti je velikost oblasti ostrosti (vždy měřeno ve směru podélné osy objektivu). Je omezena hranicemi, před a za kterými je pokles ostrosti záběru uznán (přes všechnu matematiku v podstatě subjektivně) za již neúnosný. Hloubka ostrosti tak vymezuje polohu dalších dvou rovin kolmých na optickou osu objektivu - jedna je před a druhá za rovinou zaostření.

 

...

 

Pak tam to povídání ještě pokračuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.dobre-svetlo.cz/hloubka_ost.htm : Fotografie je vždy ostrá pouze ve vzdálenosti, na jakou máš zaostřeno a to v rovině kolmé na podélnou osu objektivu (podélná osa objektivu je myšlená čára, procházející jeho středem ve stejném směru, jako světlo).

 

Před a za touto rovinou je vždy více nebo méně neostrá - přesněji řečeno - s rostoucí vzdáleností od této roviny ostrost vždy postupně rychleji nebo pomaleji klesá.

 

Hloubka ostrosti je velikost oblasti ostrosti (vždy měřeno ve směru podélné osy objektivu). Je omezena hranicemi, před a za kterými je pokles ostrosti záběru uznán (přes všechnu matematiku v podstatě subjektivně) za již neúnosný. Hloubka ostrosti tak vymezuje polohu dalších dvou rovin kolmých na optickou osu objektivu - jedna je před a druhá za rovinou zaostření.

 

...

 

Pak tam to povídání ještě pokračuje.

 

Ale jo, to chápu. Spíš si říkám, že dělostřelci asi nebudou používat Leicu s makroobjektivem, ale spíše teleobjektiv, nebo cokoli o dlouhé ohniskové vzdálenosti. Pak ale cíl/objekt focení (ve vzdálenosti několika km) a hodinky (ve vzdálenosti několika cm) nebudou současně v poli ostrosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred fotoaparat strcis hodinky a potom v laboratori vyhodnocujes snimky primo z negativu pres nejaky zrcadlovy zobrazovac/zvetsovak, abys usetril cas a prachy. Cifernik tim padem vidis naopak.

 

Nerozumím tomu, proč, když je na nagativu vše zrcadlově obráceno, je potřeba vidět správně zrovna hodinky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přemýšlel jsem nad tím otočeným číselníkem a zatím všechno mi vychází jako blbost. Odraz ve skle kokpitu letadla je blbost. Jednak má letadlo hodiny na panelu a jednak je takový odraz podmíněn osvětlením ze správného směru. Zkuste si to třeba v autě jestli něco uvidíte. Vyhodnocování fotek je taky nesmysl. Když budu prohlížet film tak ho přece nebudu mít obráceně. Buď si ho otočím fyzicky anebo opticky v nějakém prohlížeči. Navíc je pravda že vyfotit hodinky a současně krajinu dost dobře nejde. Ty hodinky navíc nemají otočený číselník ale jen druhou sekundovou stupnici. Mě se to spíš jeví jako že se ty hodinky daly použít v součinnosti s nějakým zaměřovačem. Že se strčily pod nějaký pomocný objektiv a ten co do toho koukal viděl současně cíl i hodinky. Podle ubíhajících sekund mohl pak třeba určit rychlost pohyblivého cíle a upravit zaměření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přemýšlel jsem nad tím otočeným číselníkem a zatím všechno mi vychází jako blbost. Odraz ve skle kokpitu letadla je blbost. Jednak má letadlo hodiny na panelu a jednak je takový odraz podmíněn osvětlením ze správného směru. Zkuste si to třeba v autě jestli něco uvidíte. Vyhodnocování fotek je taky nesmysl. Když budu prohlížet film tak ho přece nebudu mít obráceně. Buď si ho otočím fyzicky anebo opticky v nějakém prohlížeči. Navíc je pravda že vyfotit hodinky a současně krajinu dost dobře nejde. Ty hodinky navíc nemají otočený číselník ale jen druhou sekundovou stupnici. Mě se to spíš jeví jako že se ty hodinky daly použít v součinnosti s nějakým zaměřovačem. Že se strčily pod nějaký pomocný objektiv a ten co do toho koukal viděl současně cíl i hodinky. Podle ubíhajících sekund mohl pak třeba určit rychlost pohyblivého cíle a upravit zaměření.

 

Už jsem o tom psal v jiném vlákně - hodinky byly vyrobeny v omezeném počtu pro základnu v Peenemuende, byly používány jako chronometr v tandemu se sextantem pro výpočet dráhy raket. Vzhledem k tomu, že hledáček sextantu byl opatřen zrcadlem, jsou i indexy vteřin zrcadlově otočené pro snadnější odečítání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...