Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Nespresso je fajn záležitost, já jsem rád, že mě do toho kamarád zatáhnul. To, že mají účinný marketing mi nijak nevadí, naopak.

Se těm ženským nedivím, že se jim nahrnuje někam krev, když toho Clooneyho v bedně vidí...

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žena nespresso chtěla, protože se nám designově hodilo do kuchyně :D tak jsem tady dostal doporučení zajet do rajchu, protože tam byla zrovna akce. Tam nám v obchoďáku udělali ristretto a ještě nějaké lungo a fakt jsem čuměl, výraznější kávu jsem před tím neměl (a to jsem si dělával kvalitní kávu v džezvě). Nicméně, byl jsem skeptický, že doma naším přístrojem asi těžko uděláme to samé - prostě jsem si říkal, že tam mají třeba trochu "jiné" kapsle...ale světe div se, doma némlich to samé. 

 

A jako Clooney si připadám normálně, takže za mě tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci máme předváděcí model Nespressa U. Vždycky se mi líbila ta jednoduchost a rychlost přípravy včetně možnosti zvolit velikost šálku. Kafe z toho leze výborné, ale co je nejdůležitější, vždy stejné. To se mi na pákovém pressovači nikdy nepovedlo, někdy bylo výborné, někdy na vylití a nikdy jsem nezjistil, kde dělám chybu. Takže starý Krups jde z domu a pod stromek jsem si nadělil Učko, k tomu kupon na kapsle a dalších asi 25 balení kapslí z předváděčky zdarma, no nekupte to :D Ještě zvažuji nákup Aeroccina, nebo máte někdo tip na jiný šlehač mléka?

 

P.S. Kdyby někdo chtěl toho pákového Krupse (XP2000 - model s překapávačem), tak za dobrou flašku a odvoz (Karviná) je jeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto to samý jsem udělal před rokem.. od té doby jsem několik lidí přeučil taky na Nespresso.. měl jsem to fakt stejný doma Krups páka, někdy kafe super., někdy norma, někdy naprd :) Aeroccino urcite ber!/

V práci máme předváděcí model Nespressa U. Vždycky se mi líbila ta jednoduchost a rychlost přípravy včetně možnosti zvolit velikost šálku. Kafe z toho leze výborné, ale co je nejdůležitější, vždy stejné. To se mi na pákovém pressovači nikdy nepovedlo, někdy bylo výborné, někdy na vylití a nikdy jsem nezjistil, kde dělám chybu. Takže starý Krups jde z domu a pod stromek jsem si nadělil Učko, k tomu kupon na kapsle a dalších asi 25 balení kapslí z předváděčky zdarma, no nekupte to :D Ještě zvažuji nákup Aeroccina, nebo máte někdo tip na jiný šlehač mléka?

 

P.S. Kdyby někdo chtěl toho pákového Krupse (XP2000 - model s překapávačem), tak za dobrou flašku a odvoz (Karviná) je jeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to počítat nelze, v kavárně 7g kávy za 30 = 4k za kilo kávy  :-D

Je to prostě kůl a trendy, tak to má ohlas.

 

Jinak jako správný magor jsem nedůvěřivě kapsli rozkuchal a světe div se - je v tom kafe. Pak lze uvažovat o tom

že princip vaření je obdobný klasickému kávovaru, takže asi v pořádku. Je pravda, že mám ve svých provozovnách

kávovary klasické (jako normální pávové kávovary), ale vzadu máme (a personál hodně využívá) "kapslovary".

 

Obecně vzato, profi kávovar je jasně o několik levelů nad kapslí, ale kapsle je stejně tak o několik levelů nad instantem.

 

Mám rád dobrou kávu, používáme kvalitní značku, ale rád si dám i kapslovou kávu.

 

A upřímně řečeno, zkoušel jsem na několika lidech uvařit jim preso (malý, taky nazývaný picollo) z kávovaru velkého a zároveň

do stejného šálku stejně velkou kávu z kapsle. Mno, rozdíl se dá poznat velmi, velmi těžko, pokud se dá vůbec rozeznat u kávy

o tomto objemu.

 

Pokud už je to velká káva - jako preso počesku, tedy až nateče přes kávu dost vody, tak už se rozdíl poznat dá,

 

ale stejně tak se dá rozeznat co je co při dolití presa horkou vodou, takže asi tak.

 

 

Nezatracoval bych, možnost mít doma velký kávovar je utopie, a kapsle jsou možnost jak mít lepší kávu doma než instatní

 

a pořád za relativně rozumný peníze.

 

 

Mimochodem na doma je asi nejlepší volba klasický french press. Jenže to je pár stovek za press a nula za kapsle = obchodně nezajímavé.

 

Picollo neexistuje. Mas na mysli zrejme ristretto nebo espresso?

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska první káva - zelené lungo. Chutná, jsem spokojen.

 

Ale zjistil jsem, že dole pod schránkou na odpadlé kapsle (přístroj U MILK) je ještě nádobka a v ní voda. Je to nějaká odkapávací nádobka. Chci se zeptat, jak často se naplní? Já po pár pokusech ji měl plnou, ale to jsem zkoušel i bez kapslí, ale nevím, zda to má vliv.

 

Asi plnou nádobku přístroj nehlásí, že, musí se to hlídat?

 

A ještě jeden dotaz na ty, kdo experimentují s objemem kávy. Lungo je OK, ale klasické preso 40 ml je na mne malé, chtěl bych tak cca 60 - 80 ml. Zkoušel jste někdo, zda se těch 60 - 80 ml dá normálně udělat přes kapsli? Nebo je nutné jen 40ml a pak dopustit zbytek do těch cca 60ml.

Jaké máte zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P_P: voda je normální, nateče tam pár kapek, jednou za čas jak mě to napadne to vyleju... bez kapslí to má vliv dle mě zásadní, velikož velká část proteče do té nádobky...

 

plnou nádobku přístroj nehlásí, opět vyprazdňuju jak mě napadne, popř. pokud je plná tak kapsle nepropadne a zůstane v jakési mezipoloze, nejdou dovřít dvířka, poznáš to

 

všechny tlačítka jsou programovací, klidně tedy vlož kapsli, presso dlouze drž, začne téct voda a až nateče tebou požadovaný objem ho pusť, objem se uloží a poté už vždy stačí jen zmáčknout a nateče uložený objem... reset se provede zmáčknutím všech tlačítek současně po dobu cca 4 vteřin, všechny probliknou

.... odlišnosti s modelem lattissima konzultuj s manuálem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lion: dík za info s tou vodou, dám si pozor

S tím nastavením objemu je mi to jasné. Já spíš myslel, jak si děláte kávu, pokud chcete větší objem.

 

- necháte přes kapsli protéct těch 60 - 80 ml 

nebo

- necháte protéct jen těch doporučovaných 40 ml a zbytek doplníte vodou do šálku

 

tedy pokud si vůbec někdo dělá větší kávu, mě prostě těch 40 ml přijde málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pár postřehů, snad se budou někomu hodit:

- teplota - u mého U MILK je opravdu na hraně, přidat mléko by byl problém - takže dělám předem jedno lungo bez kapsle, pak už to je super

- navíc při prvním šálku bez kapsle neteče čistá voda, ale nějaké zbytky obarvené předchozí kávou - takže raději pročistit naprázdno

- káva je dobrá, na mne moc silná, takže si dělám větší objem

- dát přes běžnou kapsli 100ml jako lungo moc nejde, je tam cítit nakyslost a další divné pachutě (a to nejsem určitě žádný znalec), takže většinou si udělám 40 ml a pak dalších 40 - 60 ml dopustím jen horkou vodu  (asi to trochu naruší krémovou pěnu, ale to teď neřeším)

Nebo by bylo lepší prvně dát jen horkou vodu a do toho pak udělat kávu - jaký postup je správný?

- díky dvěma bodům výše se mi plní dost nádobka pod kontejnerem vodou, ale to je detail

- některé kapsle nejsou popsány (aspoň ve vzorku), doufám, že ve standardních dodávkách má popis každá, barva podle mého není vždy jednoznačně identifikovatelná

 

Celkově jsem spokojen, káva je opravdu dobrá, silná, takže si ji mohu i více naředit nebo dát se smetanou a přechod od turka bude snadný. Nespresso bych určitě doporučil, jediné minus může být pro někoho cena kapslí.

 

Už se těším na postupné ochutnávání všech druhů - mám welcome pack, takže super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

 necháte přes kapsli protéct těch 60 - 80 ml 

nebo

- necháte protéct jen těch doporučovaných 40 ml a zbytek doplníte vodou do šálku

 

Správná káva má mít max. 30ml, pokud proteče přes kapsli (dávku kávy) více, dostane se tam už jenom sajrat, který tam nemá co dělat, tedy dopnit na větší obsah horkou vodou (tzv. lungo).

 

Jinak káva s mlékem je to nejhorší, co může člověk pít, protože tato kombinace blokuje dvanácterník a odnáší to žlučník a slinivka. Na internetu nalezneš řadu článků.

post-11110-0-43151900-1390761896_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...