Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Zkusil sem v tesku koupit kapsle LOR a rekl bych ze sou teda jen o malo horsi nez origo, ale urcite lepsi nez vse ostatni-starbucks nevyjimaje. Jestli budou nekdy v akci tak jich asi par baleni koupim, ted plne cene to vychazi 10kc na kapsli, to ma smysl jen kdyz clovek vycerpa vsechny zasoby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srdečně zdravím všechny milovníky náhražek kávy :-) Omlouvám se, že se objevuji v tomto vlákně, ale mám dotaz, testoval to už někdo z Vás?

 

https://www.ebay.de/itm/Capsulone-Stainless-Steel-Refillable-Capsules-fit-for-Nespresso-sealpod-coffee/253228388014?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil sem v tesku koupit kapsle LOR a rekl bych ze sou teda jen o malo horsi nez origo, ale urcite lepsi nez vse ostatni-starbucks nevyjimaje. Jestli budou nekdy v akci tak jich asi par baleni koupim, ted plne cene to vychazi 10kc na kapsli, to ma smysl jen kdyz clovek vycerpa vsechny zasoby

Souhlas, taky jsme zkusili pár alternativ a jediný, co bylo řekněme srovnatelný je LOR.

Např. Kapsle z Lidlu jsou prakticky nepitelný.

LOR je fajn a u Nespressa najdu kapsle co mi chutnají i míň ovšem stejně tak i víc.

Občas se dají koupit i něco málo přes 7 Kč/ks. Teď třeba byly v klubu kávy na mallu za 7,20 Kč/ks a za tu cenu se to dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srdečně zdravím všechny milovníky náhražek kávy :-) Omlouvám se, že se objevuji v tomto vlákně, ale mám dotaz, testoval to už někdo z Vás?

 

https://www.ebay.de/itm/Capsulone-Stainless-Steel-Refillable-Capsules-fit-for-Nespresso-sealpod-coffee/253228388014?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Sice ne přesně tento, ale testoval jsem, a pokud můžu soudit, kašlal bych na to. Leda by šlo opravdu o šetření, nebo o super hyper kafe a pocit, že si dávám něco lepší a dělám to jinak.

 

Jednak tak, jak jde namlít podomácku kafe, ho tam nejde narvat asi dostatek ani do originál kapsle (zkoušel jsem to), navíc opakovatelně plněné jsou objemově menší, než originál - tlusté stěny, drážka na trny. Obsah je pak napěchován (a asi tedy menší průtok za stejný čas - může být míň kafe) a hlavně, je s tím fakt práce. Nasypat to tam, natlačit, uzavřít, očistit bordel. A ještě horší je to následně po použití. Pokud jsem to nevyčistil hned, což se mi samozřejmě nechtělo, tak někdy nešlo vyklepat použitý obsah, takže do toho bylo nutné šťourat nad odpadky, následně nad umyvadlem čistit. U té verze, co jsem měl (byla nejdoporučovanější - https://shop.coffeeduck.com/en/coffeeduck-espresso-cup-universal.html ), bylo potřeba někdy i kartáčkem očistit tu membránu (u této kovové by to nebylo zdá se potřeba, jsou tam jenom dírky). Možná používat myčku, bylo by to menší zlo, to neposoudím.

 

No a navíc u té kovové bych se bál, když to bude padat do prázdného zásobníku, jestli by to nevadilo. Jak to je pak s těmi "fóliemi", to taky nevím, ale asi to bude ještě větší pakárna.

 

A další problém byl, že jsem si najednou udělal 4 ty opakovatelně plněné, ať se s tím se... najednou, k tomu paralelně používal i běžné a když byl zásobník plný, tak jsem se v tom musel hrabat před tím, než jsem to vyhodil, abych vyndal ty plnitelné. No, samozřejmě jsem 1 vyhodil omylem během pár dnů:-)

 

Celkově jsem se na to brzo vykašlal, jsem pohodlný :)

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi jde pracovní postup zjednodušit, když se nabere kafe ze zásobníku a nebude nutnost to tam narvat doplna, prstem očistit, tak plnění bude asi OK. Čistit použitou kapsli nad umyvadlem taky asi nevadí. Ale je to prostě pakárna, to už je snad lepší pákovka:) A kapsle jsou asi hlavně o pohodlnosti, takže pak člověk přijde o to základní. Mně tedy navíc vadí velikosti klasických automatů, jinak bych šel do automatu taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu :-)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/7430-káva/?p=1630647

 

Teď vážně: nedovedu si představit limuzínu, v níž se vozila královna, a v ní (té limuzíně) dělat kávu v handpressu. Co se páky týče, nastává problém, jak se elegantně zbavit toho co vyklepneš z misky ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bertiku, Bertiku, do limuziny konak/whiskey.. :)

 

btw: Reputedly Dubonnet is a favourite beverage of: Queen Elizabeth The Queen Mother, who liked gin and Dubonnet: 30% gin, 70% Dubonnet with a slice of lemon under the ice. She once noted before a trip, "I think that I will take two small bottles of Dubonnet and gin with me this morning, in case it is needed."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bertiku, Bertiku, do limuziny konak/whiskey.. :)

 

btw: Reputedly Dubonnet is a favourite beverage of: Queen Elizabeth The Queen Mother, who liked gin and Dubonnet: 30% gin, 70% Dubonnet with a slice of lemon under the ice. She once noted before a trip, "I think that I will take two small bottles of Dubonnet and gin with me this morning, in case it is needed."

Trošku mi to připomíná, jak jsme na střední v hospodě vytvořili variantu čerta, což byla griotka a tuzemák a smíchali jsme borovičku s becherovkou. Byl z toho takový pocit, že jsi sežral maskáče v botanické zahradě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...