Jump to content

Recommended Posts

• Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Právě si vychutnávám odpolední dvojité presso z nového přístroje, co jsem pořídil ...   Jo a tuhle jsem vyzkoušel Red Bull s kubánským rumem a je to možná ještě lepší než s vodkou ...    

Tak si připadám jako Miloš Zeman. Zapomněl jsem v mrazáku lahev Becherovky, před chvílí jsem ji objevil a tak jsem si dal jednoho a pak druhého frťánka a ona, pěkně podmražená, potvora jedna, není vůb

Chablis

V 1. 2. 2021 v 22:18, just_a_wee_dram napsal:

Dnes Suntory Gold z 80. let po dědovi. Sice je to jen "obyčejný" japonský NAS blend, ale stejně je fascinující sledovat, jak se po několika dekádách v lahvi po nalití mění její charakter a temperament.

K tomu jsem samozřejmě musel zvolit Seamastery z raných sedmdesátek, taktéž zděděné.

Díky, dědo ;)

IMG_20210201_210057_747.jpg

Děda byl mlsoun 😄  sklínku s čepičkou jsem viděl naposledy před 30 - ti lety , taky u nějaké whisky z nipponu. Je to doufám originál a ne víčko od něčeho jiného.

No vidíš, a já to fakt viděl naposledy před těmi 30 - ti lety a z nipponu. Pokud si to dobře pamatuji, sklínka byla maličko nižší a čepička měla úchop omotaný zlatým drátkem. Viděl jsem to na velvyslanectví a poměrně mne to překvapilo - vůbec jsem v té době netušil, že dělají i whisky. Od té doby jsem tedy žádnou japonskou whisky nepil, byť už vím, že je dělají a lidi si je poměrně chválí. No já byl vždycky radši na gin a koňáček. I rumu, pominu-li grog, který můžu i v létě, jsem přišel na chuť až v novém miléniu :_D

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

@Ondra Cenu to má jak pro koho. Můj strop se v rámci obyčejné spotřebitelské rozumnosti pohybuje okolo 600-800 Kč (neboť výbornou mirabelku, i starší, bych měl být schopen sehnat od blízkých lidí, kteří sami produkují pro své potřeby; a nejspíš bych ji měl do 500 Kč; možná jen lahev nebo dvě, pokud by jí byl nedostatek, ale prostě měl). Kdybych byl zvědavý a chtěl srovnávat v rámci toho, co znám nebo mám, asi bych byl ochoten přitlačit na 1 000 Kč, jako fanda i na 1 500 Kč. Bavíme se zatím o běžném spotřebiteli, co ten obsah opravdu pije, ne sbírá, přeprodává apod. Movitější konzumenti, sběratelé, popřípadě různí obchodníci či osoby zabývající se investičním alkoholem - tak se tomu teď hezky říká, nebo přímo spekulanti, můžou dát samozřejmě i mnohem víc. 

P. S. Jinak destiláty od Žufánka jsou výborné kvality, o tom žádná. Vzhledem k tomu, jak jsou jeho limitované edice vyhledávané, bys s prodejem za lepší peníz neměl mít problém. Navíc jde o lahve s kolkem. (A to je pro mnohé často důležitější než samotná kvalita obsahu, co si budeme nalhávat. Přidá-li se k tomu navíc zajímavý příběh...)

P. P. S. Kdybych měl sehnat mirabelku jako dárek pro milovníka tohoto druhu destilátu, jde o jinou situaci. V takovém případě nemám problém přemýšlet o ceně 2 000 Kč i výše. 

Guest Ondra
před 21 hodinami, walter10 napsal:

@Ondra Cenu to má jak pro koho. Můj strop se v rámci obyčejné spotřebitelské rozumnosti pohybuje okolo 600-800 Kč (neboť výbornou mirabelku, i starší, bych měl být schopen sehnat od blízkých lidí, kteří sami produkují pro své potřeby; a nejspíš bych ji měl do 500 Kč; možná jen lahev nebo dvě, pokud by jí byl nedostatek, ale prostě měl). Kdybych byl zvědavý a chtěl srovnávat v rámci toho, co znám nebo mám, asi bych byl ochoten přitlačit na 1 000 Kč, jako fanda i na 1 500 Kč. Bavíme se zatím o běžném spotřebiteli, co ten obsah opravdu pije, ne sbírá, přeprodává apod. Movitější konzumenti, sběratelé, popřípadě různí obchodníci či osoby zabývající se investičním alkoholem - tak se tomu teď hezky říká, nebo přímo spekulanti, můžou dát samozřejmě i mnohem víc. 

P. S. Jinak destiláty od Žufánka jsou výborné kvality, o tom žádná. Vzhledem k tomu, jak jsou jeho limitované edice vyhledávané, bys s prodejem za lepší peníz neměl mít problém. Navíc jde o lahve s kolkem. (A to je pro mnohé často důležitější než samotná kvalita obsahu, co si budeme nalhávat. Přidá-li se k tomu navíc zajímavý příběh...)

P. P. S. Kdybych měl sehnat mirabelku jako dárek pro milovníka tohoto druhu destilátu, jde o jinou situaci. V takovém případě nemám problém přemýšlet o ceně 2 000 Kč i výše. 

Diky moc za komplexni odpoved!

• 3 weeks later...