Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Když jste u slivovice , před několika lety jsem pil slivovici 25 let starou a zakopanou. Byla vynikající. Tak jsem koupil Jelínka a zakopal. Vydržel jsem to sice jen rok, ale dojem všech koštujících byl, že je lepší než před zakopaním. Teď už v rodině zakopáváme pravidelně. Dceři loni zeťák s kamarády když jim došel alkohol, při pátrání po zakopané slivovici na několika místech rozkopal zahradu . Vřele doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lapis: dík za odkaz. Jsem rád, že existuje, ale není to úplně ono. Ten původní měl 40% v "nejhorší" kvalitě. Bylo jich víc druhů (3?), které se lišily počtem hvězdiček, ty vícehvězdičkové lahve byly baleny v celofánu. Ten nejvíc hvězdickový byl opravdu kvalita! Avšak výborně mu "konkuroval" Slovignac, ten byl o třídu lepší.

 

honza: zakopávání vidím jako problém. Tedy pokud se jedná o sklo. Dělá to sice dost lidí, ale zase hodně lidí tvrdí, že na kořalku ve skle nemá podzemní pobyt žádný vliv. Logicky by to tak vypadalo, sklem nic nepronikne, k okolí je netečné. Přesto jsou lidi, kteří to praktikují. Zastříkat lahev černou barvou a uložit jí do lednice by mělo teoreticky přinést stejný výsledek. Já bych spíš věřil na kořalku zakopanou v dřevěné nebo hliněné nádobě. Ale kde je dnes brát? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Já bych spíš věřil na kořalku zakopanou v dřevěné nebo hliněné nádobě. Ale kde je dnes brát? :(

To mě napadlo, že existuje 12-ti letá Tullamore Dew v keramické lahvi. Že bych to zkusil? Ale na jak dlouho zakopat, aby to mělo nějaký smysl?

 

Zase ne na moc dlouho, skleróza se blíží, abych ji pak našel.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdeš, chtivost tě povede ;) Já bych to nechal zakopané co bych vydržel. A tady začíná můj problém.

 

Když se mi narodil první harant, tak jsem zakoupil litrovou láhev "zlaté" slivovice Jelínek v okrasné krabici, že jí dám klukovi až mu bude 20. To jsem časem zamítl a řekl si, že jí vypijem až bude holce 20. Teď nevím, kluk už měl 25 a holka je také přestárlá, ale ani tak jim jí nedám. Zůstane pro prvního vnuka ;)

 

Nedokáži se od ní odloučit, pánešek má prsten.... Fakt je, že mě to někdy stálo ohromné přemáhání, abych po ní nehrábnul a nevypil ji. Znáte to, jste rozpití a doma už nic není.... Nyní jsem v podivném stavu, vypít je mi jí líto, ale ani s ní nedokážu nikoho obdařit. Obávám se, že až zhebnu, tak jí nepoučení dědici vyhodí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy dávno jsem se bavil o kvalitě a stáří slivky. No a několik odborníků se posíleno flanděrama slivky shodlo, že jisté kvalitativní posuny způsobené stářim kořalky mohou být patrné. Ale tak do 10-ti let. Dál už se neděje nic. Důležitější je pálenice odrůda a hlavě voda. Zde asi za přispění té vody mohou dodatečně probíhat nějaké jemné změny, hlavně v aromaticných složkách onoho chlastu. Z vlastní degustace mohu říct, že rozdíl mezi 10-ti letou a cca 20-ti letou slivkou v kvalitě není žádný, ba naopak cosi ztrácí. Jo a ještě je to dáno polohou. Vemte si takový Vizovice a okolí (Bratřejov, Jasená a jiný ty ... v okolí) Roste tam jedna odrůda trnek a teď abych neurazil zkomolením místního názvu "karlátka". Jsou to takový malý sladký a aromatický potvory. No a voni tam z toho pálej tu slivku. Výsledek je naprostá bomba. Je tam vápenné podloží a voda taky asi udělá své. Taky ty trnky, jak jsem slyšel prý přidával Jelínek do svejch patoků pro jejich výrazné aroma. Pokud se ale posunete o cca 50 km na jakoukoliv stranu je slivka v porovnání s touto oblastí docela tragédie. Všechno je to ale o subjektivních pocitech a chutích, takže vy ostatní z jiných částí Moravy mě prosím nekamenujte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Já mám rád v podstatě vše (bohužel :thumbsdown_anim: ), kromě peprmintky. Zejména dobré (moravské) extrakty z ovoce, irskou, ale i fernet apod. Takže to musím násilím (a úsilím) regulovat tak, že doma není žádná flaška a kupuji jen, když máme chuť či má přijít návštěva!

Jednak abych nezničil játra a jednak abych ráno nenadýchal, kdyby to nějakej pitoma do mne ťuknul na magistrále....

Preferuji dobré víno (vynikající červené mají v Egyptě!) a z piv Pilsner Urquell, popř. Bernard a miluju Weissbier (Hefeweizen) v SRN. Svátečně i Kilkenny, popř. Guiness.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mou verzi caje (silny cerny, plus cukr, plus citron) by me ortodoxni cajari nejspis zalili vodou o teplote cca 96 stupnu Celsia.

Za provedeni me oblibene varianty kavy - cappuccina - bych vetsinu personalu obsluhujiciho v ceskych kavarnach dal pro zmenu ja do konvicky na mleko a sup s nimi pod parni trysku.

Za dobrotu na napiti pro mne plati tequilla a gin. Od Sierry a Beefeatera nahoru. Zadne Ole a podobne bazmeky. Michanou snesu i vodku s tonikem.

In vino mozna veritas, ale pro mne zadne kouzlo.

Pivo - abych se vyhnul kamenovani nebudu psat jako co mi chutna - mi nechutna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď zrovna Connemara Irish Whiskey, pak vždycky chvilku počkám a pustím tam Ardbeg Scotch Whisky. Pak zase chviličku počkám a zase Connemara. A takhle furt dokola. Je to dobrý na chuťový pohárky - nevědí, která tluče.

Upraveno uživatelem New Milis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...