Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Kamil nejede, poněvadž mu to nevychází a startovným skromně přispěl na sponzoring. Ledaže by tam někdo z místních šel a chtěl si vyzvednout tři stovky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gandalf: tedy musím říct, že máš úžasnou zahradu! Já si dám jednu habanero z Tesca denně a jsem relativně spokojenej, bohužel nemám podmínky pro pěstování. Tvoje úroda je sen.. Jak je budeš konzervovat/uchovávat? Plánuješ vlastní omáčku? 

Chilli suším, zavařuju, dělám z něho chilli saláty a vařím omáčky /jablečný, švestkový, kdoulový, zeleninový.../.  Většinu rozdám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamil na chillibraní nejel, dvě věrné roztleskávačky (Milis a já) byly na místě. Akce to byla milá, ochutnali jsme mrtě plodů, omáček i extraktů. Pestrá škála od BBQ s chipotle až po extraxt, co měl pálivost 6,4 Milionu SHU. Moje parketa jsou sladké omajdy z habanera a Scoth Bonnet, vřele můžu doporučit Agent Orange, který dělá nějaký kluk v Hradci Králové, ale šikovných českých a moravských výrobců bylo víc. Co mě překvapilo, tak průměrně pálivé omáčky nepálily, jak jsem čekal. Nadšený jsem byl z raritky - slivovice nacpané zázvorem a habanerem. Slast. Pivo nějaký brněnský Ale, splachovali jsme chilli příkladně. zajímavý byl ten extract. Chlapík mi dal na míchátko na kafe kapku a já jsem trošku olízl. Pak jsem stál, čuměl jak tele, bolelo to a pusy mi tekly sliny. Milis, kterej musí ve všem vyhrát, to doplnil pícháním v uších a slzami. Hrozná blbost, co je pálivější než pepřové spreje

 

post-1551-0-24163400-1441525525_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nějaký týpek s divnými názory a taškou plnou chilli. Vytáhl nějakou papriku, snad moruga nebo něco takovýho. Tak jsem zakousl, pak nevím a Z dálky slyším, jak se průvodčí Milise ptá, jestli je ten pán (jako já) v pořádku. Zmizík mu skrze plechovku Plzně procedil, že mi nikdy nebylo líp. V tu chvíli mi ale z jazyka někdo stahoval kůži

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...