Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Jo, ono to platí obecně, že pálí nestejnoměrně. To ovšem neplatí tak docela když rostlina na lusku vylučuje t. zv. volný kapsaicin v podobě krůpějí, někdy i přes slupku. To je "o hubu". Nezbývá než to trhat v rukavicích. Kdyby tohle nádherný počasí vydrželo, tak to byly orgie, ale zaplaťpánbu i za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to byl takovy pestitelsky pokus, kolega privezl ze sluzebky z Floridy nejaka seminka Morugy a nechali to vypestovat jednoho "pěstiče", ktery se tim bavi asi 20 let :-). Cosik se zezralo a nakonec prece jen zustanem u tech puree :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První úroda z chinesek, které jsem nedávno zachránil od parazitů. Papričky pálí hned z kraje velmi štiplavě, ale není to naštěstí taková břitva, kousek jsem dal i já, přestože ty pálivé opravdu nedávám.

post-14543-0-98665700-1441266810_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je "Sibiřské domácí" něm. Sibirischer Hauspaprika /je tam oblíbená/. Ale pálivost 7-10! Spíše jen 10. Na takového malého hajzlíka je to nepředstavitelný pal, chuť necítíš, jen okamžitý nástup palu a dlouho odeznívá. Je to velmi vděčné chilli, rychle a dobře roste, bohatě kvete a rychle plodí. Možno i ve větších nádobách, ale když má podmínky, tak je i metr vysoká. Já je mám jen jako zajímavost, občas jí nějakému borci podstrčím /já vim, že se to nemá :-)/

http://www.chili-balkon.de/sorten/sibirischer.htm

http://garten.max-lang.de/sibirischer-chili/index.html

https://www.google.cz/search?q=sibirischer-chili&biw=1050&bih=629&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB8QsARqFQoTCNmV_KH72scCFQYmcgodIxQMAQ

Stejně tak je zajímavé Habanero White - drobné bílé lusky, ale fakt ostrý, ale má chuť /chvilku :-)/. Taky možno pěstovat v nádobě, je menšího vzrůstu, dobře plodí /to si najdeš/.

Žádný z těchto druhů nemá žádný hospodářský význam.

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Ty jo, mám chuť zajet do Netolic a něco pořádnýho ochutnat - žením se, život stejně končí, tak je to jedno   :lol2:  ...bych si klidně nechal něco podstrčit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarte, mam taky dotaz. po minulorocnom jamajskom uspechu mi tento rok ako naschval skoro vsetko na jar pokapalo, ostali len bishops crown a novinka calico. k tomu nejake darovane habanerka, ale tie velmi nezarodia.

to calico je super velkostou, rodi ako besne, ale chutovo ani SHU to nie je ziadna hitparada, takze otazka znie, existuje nejaky minikvetnikovy kultivar, co by chutil aj palil napr. ako habanero alebo tie jamajky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Tak se mi zdá, že ačkoli už dvacet let nic jinýho jako přílohu k jídlu nejím, vůbec se v tom nevyznám. Je vidět, že praktický znalosti musí být doplněný teoretickýma a naopak, jinak je člověk stejně za blbce  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před sklizní míň nebo skoro vůbec nezalívej, papričky si natáhnou kapsaicin, třeba to bude lepší.

 

zdarte, mam taky dotaz. po minulorocnom jamajskom uspechu mi tento rok ako naschval skoro vsetko na jar pokapalo, ostali len bishops crown a novinka calico. k tomu nejake darovane habanerka, ale tie velmi nezarodia.
to calico je super velkostou, rodi ako besne, ale chutovo ani SHU to nie je ziadna hitparada, takze otazka znie, existuje nejaky minikvetnikovy kultivar, co by chutil aj palil napr. ako habanero alebo tie jamajky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Sibiřské domácí, nebo třeba Bolivian Bonsai. Ale ta sibiř pálí násobně víc.

Na tu Boliviu som uz pozeral, skusim niekde zohnat chutove vzorky ... farebne by isla k tomu Calicu :) Vdaka

 

Před sklizní míň nebo skoro vůbec nezalívej, papričky si natáhnou kapsaicin, třeba to bude lepší.

Tak kapsaicin sa da dohnat kuskom morugy, 7pot alebo trinidadu ... s tou chutou to bude horsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...