Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Tak to jsem měl obvzvlášť slabou chvilku, neb jsem známý lakomec :-)  Ale vážně ten 7POT je bezva kytka. Mně dělají radost zejména ty 7POT žluté. Ale protože jsem to moc nahustil, tak bude úrova "slabší". Taky Naga Viper slibují letos slušnou úrodu - TO je tepve síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslušně hlásím, že jsem v jedné pražské indické restauraci za bedlivého dozoru Kamila "sežral" jejich nejpálivější jídlo, sedmipapričkový Phall. Jako příloha čapátí, jako záchrana slané Lassi. Lassi nebylo nutno v průběhu jídla použít :-) Uvidíme zítra ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokaždé si říkám, že toho je nějak moc.. tedy dvě kytky od každé odrůdy stačí.

 

jen mám problém s konzervací - jak konzervujete, aby se chilli omáčka nekazila? mám ještě od loňska zavařené, po otevření jsou v chladničce, ale po čase načnutá omáčka začne jakoby kvasit a je na vyhození..

máte prosím nějaký tip, aby otevřená zůstala déle v pohodě? ocet? kolik octa? nechci, aby nějak ovlivňoval základní chuť papriček.. díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do té omáčky nesmíš nechat nikoho sáhnout "špinavou" lžičkou, nebo vidličkou. Nebo tam můžeš nacpat nějaký konzervant /já odobně to nedělám, chemie sníme i tak dost a dost/. Protože dělám spíše sladké, tak ten cukr je vlastně konzervant /nebo med/. Proto je lepší je dávat do menších skleniček, aby se to dříve spotřebovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ňamka! Ale nenosí se divery správně přes rukavici? :-)

 

Pokud se potápíš v silně korozivním prostředí tak raději pod :D

 

 

pokaždé si říkám, že toho je nějak moc.. tedy dvě kytky od každé odrůdy stačí.

 

jen mám problém s konzervací - jak konzervujete, aby se chilli omáčka nekazila? mám ještě od loňska zavařené, po otevření jsou v chladničce, ale po čase načnutá omáčka začne jakoby kvasit a je na vyhození..

máte prosím nějaký tip, aby otevřená zůstala déle v pohodě? ocet? kolik octa? nechci, aby nějak ovlivňoval základní chuť papriček.. díky!

 

Já dělám většinou směsné omáčky, kde je sůl i ocet, v množství výše zmíněném ale i vyšším. 

Třeba loni jsem dělal tento recept a mělo to obrovský úspěch:

6 rajčat, 2 velké cibule, jedna palička česneku, papričky dle chuti (já dal cca. 15 malých habaneros), 250 g cukru, 250 ml bílého vinného octa, 1 citron nebo citronová tráva; 8 čl worcestru, 3 čl sušeného chilli koření (použil jsem uzenou bhut jolokii), 2 čl hořčičného semínka, 1 čl garam masala, 1 čl římského kmínu, 7 hřebíčků. Oloupaná a nakrájená rajčata prosypat cukrem a nechat v lednici odležet, až pustí šťávu (aspoň 3 hodiny). Přidáme ostatní igredience, promícháme a dáme do trouby - pečeme zvolna na 160°C asi dvě hodiny hezky do zlatova. Vyndáme a necháme vychladnout. Po vychladnutí rozmixujeme v mixéru na jemnou kaši. V případě, že je to moc husté, případně to chceme zředit, aby to tolik nepálilo (ladies&kids varianta), v rendlíku znovu zahřejeme a zředíme vodou a/nebo rajským protlakem. Pokud je konzistence vyhovující, plníme do lahviček a necháme sterilovat.

 

Letos jsem zatím dělal jen srirachu, tam bylo tuším kolem 50 ml octa na 0,5 kg paprik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...