Přejít na obsah

ČAJ


Doporučené příspěvky

Taky to tak dělávám 30 až 90 vteřin, vždycky mi to chvilku trvá, než to u toho kterého čaje vychytám ke spokojenosti.

Ale co jsem si tak četl na internetu, tak ten postup u tohoto čaje doporučují skoro všude, ale ono to asi nebude moc klasická sencha. Zítra poreferuju, dneska večer jsem už neměl odvahu - nerad bych tu strašil ve 2 ráno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 471
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zajímalo by mne jak to chutná po 3 minutách 80 stupňovou vodou. Klasickou Senchu vyšší kvality dávám v prvních nalevech tak na 30 sekund a je krásně sladká. Po minutě už to bývá hodně hořké až nepitelné :-)

Tak pokus za mnou - opravdu to není klasická sencha. Senchu piju rád právě pro tu její nasládlost, ale v případě Sunrouge platí asi přesně ten popis http://www.teamountain.cz/caj/36/727/sencha_sunrouge

nemůžu říct, že by byla nepitelná, ale sencha to není. Barva nálevu byla taková tmavě fialová, po pár kapkách citrónu zrůžověla :)).

Ještě pak zkusím trochu chladnější vodu a "klasické" časy, ale  myslím, že rozdíl nebude příliš velký.

Ten čaj bude asi vhodný pro lidi, co si chcou koupit "zdravý" čaj k právě započatému detoxu v rámci nějakého pocitu :D,

ale nedělám nějaký definitvní soud, uvidím, až se tím propiju. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokus za mnou - opravdu to není klasická sencha. Senchu piju rád právě pro tu její nasládlost, ale v případě Sunrouge platí asi přesně ten popis http://www.teamountain.cz/caj/36/727/sencha_sunrouge

nemůžu říct, že by byla nepitelná, ale sencha to není. Barva nálevu byla taková tmavě fialová, po pár kapkách citrónu zrůžověla :)).

Ještě pak zkusím trochu chladnější vodu a "klasické" časy, ale myslím, že rozdíl nebude příliš velký.

Ten čaj bude asi vhodný pro lidi, co si chcou koupit "zdravý" čaj k právě započatému detoxu v rámci nějakého pocitu :D,

ale nedělám nějaký definitvní soud, uvidím, až se tím propiju. :)

Pokud chceš experimentovat. Je lepší zkusit nějaké korejské čaje. Teď jsou na trhu zajímavé červené korejské čaje nebo i zajímavé zelené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak nam ve Vietnamu zachutnaly caje, koupili jsme nejaky vzorky, neznate to nekdo? :-)

Ty Dragon Pearl na poprve nic moc, ten Oolong sypanej (zlatej pytlik nasypano v salku) je super, doufam ale ze to nejsou nejaky jedy jak jste tu psali :-)

 

Az to nejak zlikvidujeme tak musim objednat neco lepsiho

 

post-22496-0-46234900-1486634989_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přátelé,

několik z vás mne kontaktovalo okolo čaje, omlouvám se, že jsem moc nereagoval, ale život se mi pos... tak, že mne to semlelo a tak...

Protože jsem dostal pár dotazů na nakousnuté čajové předplatné nebo vzorkovnice, tak jsem se rozhodl tu myšlenku oživit, třeba se najde pár lidí, které by to potěšilo. Snad to nebude proti pravidlům fóra, samozřejmě že pro místní členy udělám speciální cenu...

Takže mám pár nápadů, jak to udělat, třeba se něco chytí:

1. Kompletní balíček (skleněná konvička 150 ml se skleněným sítkem na hubičce, skleněné slívátko, 10 čajů v originálních baleních po 10g - 4 druhy černých čajů, 4 druhy oolongů z Wu Yi a 2 druhy oolongů z Feng Huang. Všechny čaje jsou kompletně ručně dělané, z nejlepších míst, pečené ručně na dřevěném uhlí, přeloženo do hodinkové řeči na úrovni od nejlepších Omega do Rolex :)). Všechny čaje samozřejmě s veškerými informacemi, návody k přípravě atd. Standardní cena včetně pošty je nějakých 1300,- Kč, pro Chronomag to můžu udělat za 1070,- Kč.

2. Balíček čajů viz výše, standardní cena včetně pošty je 800,- Kč, cena pro Chronomag 690,- Kč.

Pokud by byl zájem, jde dělat podobné balíčky třeba jednou za dva měsíce vždy zaměřené na jinou skupinu čajů, pokud by byl zájem a někdo si třeba chtěl doobjednat některý ze vzorků, šlo by domluvit slevu 20% z obvyklé ceny...

Pokud by to bylo porušení pravidel fóra nebo to někomu nějak vadilo, samozřejmě souhlasím se smazáním, jen jsem si říkal, že se rozrůstá skupina lidí, které čaj baví a zajímá a třeba by to někoho potěšilo :)

Ještě mne napadlo, že kdyby někdo měl zájem o soukromou degustaci, nebo třeba základní "školení" ohledně toho, jak si čaje připravit nebo obecně na téma čajových základů, klidně by šlo domluvit takový chronomag-čajomilný minisraz...

Upraveno uživatelem zdenek.prachar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

bohus76: já používám černé čaje aromatizované esenciálními oleji. Připravím úplně klasický nálev s trochou medu a dám zchladit. Jednoduché jako žebřík a při ceně čaje 397,-/kilogram je to skvělé letní pití.

Jde použít i jasmín, bílý čaj, netrpknoucí zelené čaje. Ale já mám rád ledový čaj s nějakou ovocnou či květinovou chutí...

Když už je to vedro a zde ve vlákně to spí,tak to trochu "oživím". Můžeš Zdenku prosím doporučit nějaké konkrétní čaje na přípravu ledového čaje ? Je mi škoda na to používat lepší čaje od Tebe,díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Degradace ve smyslu přidání citronu nebo ledový čaj z pu-erhu? Připravuju si na ledu třeba gyokuro, pravda, citron nepřidávám :)

Spíš jsem myslel ledový čaj s Pu-erhu,když se dá využít na třeba další dva nálevy jako teplý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Již jsem to dával do vlákna co mě potěšilo,ale dám "reklamu" i sem .Tímto bych chtěl poděkovat panu Zdenkovi za poslání "pár vzorků" čajů /viz.foto /.

Neví někdo se sehnat tmavé sklenice s patentem na uchování čajů ? Díky za tip.

post-9327-0-96712900-1503675096_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již jsem to dával do vlákna co mě potěšilo,ale dám "reklamu" i sem .Tímto bych chtěl poděkovat panu Zdenkovi za poslání "pár vzorků" čajů /viz.foto /.

Neví někdo se sehnat tmavé sklenice s patentem na uchování čajů ? Díky za tip.

Takove ty tmave prachovnice se zabrusem by se na to nehodily? Doma sme v tom meli hermanek apod...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...