Přejít na obsah

ČAJ


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 471
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

přátelé, nevím, jestli to není proti pravidlům fora, když tak to některý z moderátorů prosím smažte. Ale napadla mne taková věc...

spousta z vás nemá moc čas ani náladu se prohrabovat čaji, vybírat si je, objednávat atd... Prostě jde a "něco" koupí. Nebyl by tu zájem o nějakou verzi "chronomagového čajového předplatného"?

Nevím, něco ve stylu, že by mi kdokoli mohl napsat nějaký cenový limit a já bych mu vybral každý měsíc tři čtyři čaje, poslal je s detailními informacemi, návodem k přípravě atd... Peníze předem nechci (stačí zaplatit vždy až když čaje dorazí). Pro chronomag bych udělal speciální cenu (řekněme -25%), spíš bych chtěl nabídnout možnost jak pít něco lepšího, než je běžně k mání, než za každou cenu vydělat (ostatně ti, co ode mne čaj odsud brali snad potvrdí, že dostali mnohem víc než objednali .-)

Nebo třeba nějaké chrono-čajové degustace? Nebo oboje?

Upraveno uživatelem zdenek.prachar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jovani. no, právě o takových čajích jsem tak nějak mluvil :-) nic proti, pokud jste spokojený, samozřejmě. Ale pokud chcete alespoň trochu slušný čaj, hledal bych jinde... Upřímně - věřit, že lze patnáctiletý pu erh prodávat v EU maloobchodně za 1485/kg je stejné, jako věřit, že lze koupit Rolexy za 25 USD v Shanghaji na nádraží z kufříku neznámého kolemjdoucího Číňana...

nividic: o víkendu je tu worshop se Stephanem Érlerem, který je absolutní špička pokud se týče tchajwanských čajů, degustaci lze zorganizovat i individuálně (třeba už od tří lidí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

bohus76: já používám černé čaje aromatizované esenciálními oleji. Připravím úplně klasický nálev s trochou medu a dám zchladit. Jednoduché jako žebřík a při ceně čaje 397,-/kilogram je to skvělé letní pití.

Jde použít i jasmín, bílý čaj, netrpknoucí zelené čaje. Ale já mám rád ledový čaj s nějakou ovocnou či květinovou chutí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Bylo by možno Zdenku uvést nějaké postupy na přípravu ledových čajů ? Které druhy jsou vhodné /zelené,Puerh,bílé....../ a přípravu,díky.

Z puerhu se dá připravit zajímavé čajové frape. Na velkém vzestupu je také matcha. Ta není špatná v kombinaci s různými džusy... stačí dát do shakeru a je hotová zajímavá ledovka :-) Výborné jsou také různé varianty čaje s jogurtem a případně ovoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Malá inspirace z našeho včerejšího čajového workshopu... Čaj opravdu nemusí být o vodních dýmkách, šmucig otlučeném nádobí a ezopušucích :)

No třeba v Japonsku to šmucig otlučené čajové nádobí co se dědí po generace má neskutečnou hodnotu :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vasek: jenže to není šmucig brak, ale opečovávané rodinné poklady. Což jsou dvě dost různé kategorie věcí :)

Ostatně na tom stole je několik poměrně zajímavých starých věcí, spadajících do Vašeho popisu (tedy krom šmucig, vše je samozřejmě dokonale čisté), ale ne do toho, co jsem měl na mysli já :)

Upraveno uživatelem zdenek.prachar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malá inspirace z našeho včerejšího čajového workshopu... Čaj opravdu nemusí být o vodních dýmkách, šmucig otlučeném nádobí a ezopušucích :)

Velmi se mi líbí ten pravý "ubrus" /omlouvám se za neznalost/,krásný motiv s volavkami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Na golfu jsem dostal ochutnat redespresso, roibos caj v kapsli do nespressa. Bylo to gut, tak se chci zeptat, zda to tady nekdo znate/pijete/kde pripadne kupujete

Občas piju rooibos na večer. Není to čaj v pravém slova smyslu. Není z čajovníku ale z keře, který se jmenuje čajovec kapský. Jako nápoj existuje v různých podobách a různě ochucený. Záleží tedy co do těch kapslí přidali :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...