Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

vypadá to že lýtrman je etalonem multifunkčního nářadí .... mě se to nelíbí ..... je to moc americký ..... používám přes deset let viktora .... ke fší spokojenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypadá to že lýtrman je etalonem multifunkčního nářadí .... mě se to nelíbí ..... je to moc americký ..... používám přes deset let viktora .... ke fší spokojenosti

 žeby řevnivost á la Omega vs. Rolex, Slávia vs. Sparta? Jinak ale mi ten Victorinox připadá dost vintážní, tj. americký, jako jejich auta ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 Jinak ale mi ten Victorinox připadá dost vintážní, tj. americký, jako jejich auta ;-)

tak je deset let starej .... když se podíváš do svejch trenek, tak uš to taky nebude svítit jako v pěti letech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, cvakne se tam klip na opasek/kapsu nebo to očko:

Bohužel to neprodávají zvlášť, protože očko je u modelů Charge, Wave a Surge víceméně zbytečné, mají totiž pevně vestavěné, výsuvné očko. Ne tak velké, ale na šňůrku stačí a hlavně je v jiném místě, takže lze mít nasazený klip a zároveň očko. Ale jinak gratuluji, Charge TTi je skvělý a oproti Wave se při práci lépe drží.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 žeby řevnivost á la Omega vs. Rolex, Slávia vs. Sparta? Jinak ale mi ten Victorinox připadá dost vintážní, tj. americký, jako jejich auta ;-)

Tak nevím, každá značka má své fandy, neberu t jako soupeření, i když jasně, obě značky bojují o podobné zákazníky. Já mám rád Leatherman, protože jsem měl první před 15 lety a kdyby mi ho po 7 letech neukradli, mám ho dodnes. Kamarád, motorkář a veteránista, má 20 let Super Tool a pamatuji si, že s ním dokázal neskutečné věci a to byl denně v akci. Dnes má vůle, patinu a už ho nepoužívá, byl to dárek a na denní požívání má Surge. Druhý důvod je 25 let záruka, která opravdu funguje a není k tomu třeba ani žádný doklad, pokud to není fejk, Leatherman obvykle mění multitool za nový.´Pokud má majitel doklad nebo v ČR registrační kód, mění se multitool obratem bez čekání, bez dokladu to trvá trochu déle.

Victorinox mám rád hlavně kvůli nářaďovým "armádním" nožům, mám jich několik a je neskutečné, jak je to kvalitní, i když vlastně "jen" snýtované mezi plíšky. Denně nosím 2 malé, resp. pokaždé jiný, Waiter a Mountaineer, jako doplňkové k Leathermanům, kvůli nůžkám, pinzetě a párátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem, že k Leathermanu nosím jako doplňové malé Victorinoxy. Ale pro skalní fandy se nabízí i doplňkový prcek přímo v rodině Leathermanů. Tak třeba Signal, krásný multitool, nosím ho hlavně do přírody, nemá nůžky. Ale existuje miniaturní Style CS, se super nůžkami, pinzetou i pilníčkem na nehty. A vypadá jako zmenšený Signal.

 

Nebo Super Tool 300 či trochu menší Rebar - oba nemají nůžky. Ale existuje jejich skvělá miniatura Micra, opět s bezva nůžkami, pinzetou atd. 

Mrňouse v kapse nebo na klíčích ani nepocítíte, ale mohou pomoci a určitě sklidíte úspěch i v hospodě, když oba položíte vedle sebe:-)

 

Trochu mi vadilo, že k Surge/Wave/Charge mám nástavec na bity, ale k Super Toolu 300 ne. Tak jsem si ho teď dokoupil, nasadí se na křížový šroubovák. Je to užitečné rozšíření a hodí se i k Rebaru nebo Juice.  

post-3283-0-96638400-1484736120_thumb.jpg

post-3283-0-03402900-1484736135_thumb.jpg

post-3283-0-75222500-1484736151_thumb.jpg

post-3283-0-16419200-1484736167_thumb.jpg

post-3283-0-55331700-1484736184_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viď, Matouši:-)? A to ještě netušíš, jaké je to droga, to je jako s hodinkama, jeden nestačí... Ale gratuluju k Wave, myslím, že hodně rozumná volba, je to v současnosti snad nejprodávanější Leatherman na světě.

 

Pouzdra - Wave + platíčko s bity (pokud máš originál ploché) se vejdou do jakéhokoliv originálního pouzdra správné velikosti, ať koženého, nylonového nebo Molle L/XL. Všechna mají druhou vnitřní kapsičku, kam se vejdou bity, multitool do hlavní kapsy a na bocích jsou poutka z gumového popruhu, kam se vejde normální zapalovač i tenká, tužková svítilna.

 

Další variantou je kapsička na víc věcí, já mám třeba Maxpedition TC-5, kam se mi vejde multitool, bity, bloček na poznámky + propiska, ubrousky na brýle, doplňkový nožík, svítilna atd. Ta je univerzální, ale Maxpedition dělá i pouzdro na nůž/multitool, Single Sheats (na fotkách to menší pískové), ten nemá druhou vnitřní kapsičku, ale do hlavní se vejde multitool i s platíčkem bitů. A na boky zase třeba zapík + svtilnu. Ale nabídka je široká a každému vyhovuje něco jiného.

post-3283-0-63013200-1484833917_thumb.jpg

post-3283-0-70161000-1484834001_thumb.jpg

post-3283-0-87291500-1484834012_thumb.jpg

post-3283-0-75036200-1484834026_thumb.jpg

post-3283-0-58282200-1484834279_thumb.jpg

post-3283-0-32572100-1484834294_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden takový možná hloupý dotaz, jak je na to s vůlí v pohybu na nástrojích? Konkrétně u pilky na mém Charge je tam v otevřeném a zajištěném stavu trochu vůle ,ne boční, da se s ní lehce pohybovat nahoru dolů,je to OK nebo to není OK?

Ostatní nástroje jsou takřka bez vůlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek - mám teď u sebe Surge a nepatrnou vůli, kterou popisuješ, mám u otevřené pilky/pilníku (jsou výměnné). Kdybys o tom nenapsal, ani bych si toho nevšiml. Při práci to nevadí.

 

Matouš - TC-5 je bezva, dělají se i jiné velikosti, menší i větší, já si vybral tuhle, ale nastuduj to podle toho, co chceš v pouzdru nosit. Mně se tam třeba už nevejde peněženka, takže tam občas na dovolené strčím jen nějaké papírové bankovky, pouzdro s kreditkami a osobní doklady, na to je to OK + se tam vejdou ty ostatní věci. Ale TC-5 má i nedostatky, aspoň z mého pohledu. Nic tragického, ale zmíním je - boční i hlavní kapsa mají chlopeň na sucháč a to by pro mé civilní použití stačilo. Ale Maxpedition je určen i do extrému a tak jsou obě kapsy jištěny i plastovou sponou na popruhu. Obojí je kvalitní, spona se určitě nerozbije, ale musíš ji pokaždé rozepnout a pak utrhnout chlopeň ze sucháče. Což o to, rozepnutí je snadné, palcem a ukazovákem stiskneš západky a odskočí, ale když věci vracíš, musíš ji zase zapnout a to já zatím dávám jednou rukou jen občas, většinou to dělám oběma. Což mi trochu vadí, ale jindy jsem zase rád, že tam spona je, někde na dovolené na tržnici má případný zloděj víc práce, tak mu to dvojité jištění odpustím. Druhá věc je popruh na spodní půlce spony u hlavní kapsy. Výška kapsy se dá nastavit v poměrně velkém rozsahu, právě popruhem na spodní půlce spony. Popruh má na konci ještě plastový D-kroužek. Když je kapsa nastavena na nízko, volný konec popruhu s kroužkem plandá pod pouzdrem. To jsem vyřešil vsunutím volného konce popruhu na zadní stěnu do molle uchacení a kupodivu tam drží, takže OK, je to jen rada, kdyby Ti volný konec vadil.

A ještě jedna věc, spíš výhoda - někdy mám na sobě kalhoty bez opasku, kraťasy nebo pláťáky. Na pouzdro, resp. na 2 oka z padákové šňůry vzadu nahoře, pak cvaknu karabinky ramenního popruhu, mám docela tenký od pouzdra na tablet a hodím to křížem přes rameno.  

Mimochodem, na obou fotkách je v boční kapse jiný Leatherman - na horní fotce Wave (kapsa je nižší), na druhé Surge. 

post-3283-0-24870500-1484906393_thumb.jpg

post-3283-0-74569600-1484906427_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal som sa po dlhsej dobe zase do terenu a tak som chvilu (3dni) tahal na opasku Surge v oceli, na ktory som sa onehda ulakomil na ebay. Ako prace to zastane dost, ale tahat to dlhsie tak je to na skoliozu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2cali: Mám to taky tak, méně bývá někdy více. Futrálky od maxpedition jsou super - ale proti samotnému kompaktnímu nástroji kapse je to další hamatný kus váhy navíc, který třeba v autě dovede i nehezky zavazet (origo penálek na 170g SOG jsem tahal na řemenu přes 10 let, až do úplného roztrhání). Jeden tak ty hračky nejdřív vybírá podle počtu odfajfkovatelných fíčur, než při hodnotové analýze zjistí že ten půlkilovej hangranát mu visí víc doma než na pásku. Pak vybere nějakou odlehčenou stylovku co ve finále zvládne prd - takže následují další iterace a vzniká SBÍRKA, viz výše...  :sweatdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož wave bude primárně sloužit jako multifunkční domácí a cestovní nástroj, nikoli edc (jelikož pendluji defakto jen mezi domovem a vybavenou dílnou), koupil jsem molle xl, aby byl s bity pohromadě, případně se dal rychle sbalit sebou na cestu, a jak jsem byl v těch maxpeditionech, nedalo mi to a objednal jsem edc bag 5.11 push pack, kam se na výlety vejde vše potřebné :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2cali: Mám to taky tak, méně bývá někdy více. Futrálky od maxpedition jsou super - ale proti samotnému kompaktnímu nástroji kapse je to další hamatný kus váhy navíc, který třeba v autě dovede i nehezky zavazet (origo penálek na 170g SOG jsem tahal na řemenu přes 10 let, až do úplného roztrhání). Jeden tak ty hračky nejdřív vybírá podle počtu odfajfkovatelných fíčur, než při hodnotové analýze zjistí že ten půlkilovej hangranát mu visí víc doma než na pásku. Pak vybere nějakou odlehčenou stylovku co ve finále zvládne prd - takže následují další iterace a vzniká SBÍRKA, viz výše...  :sweatdrop:

Radku, když si představím mutitool v kapse, nemyslím ani těžký Surge, ale i Wave, Charge nebo lehký Signal, bude to méně komfortní než v pouzdru na opasku a troufnu si říct, že o dost. Pouzdro moc neváží a na opasku je opravdu pohodlné i přes vyšší hmotnost, která mně osobně v kapse vadí, multitool v kapse mne tlačí do stehna a blbě se intuitivně vyndává. Aspoň já to tak mám. Dobré pouzdro je myslím důležité, ale přehánět se to nemusí, ono bytelné vojenské pouzdro nemusí být při chození do kanceláře tím nejlepším. Pro běžné nošení se dá asi vyjít z originálních od Leathermanu, já teď nosím základní nylonové, na které jsem dřív nadával a analyzoval jeho nedostatky, ale pravda je, že na denní nošení do práce funguje dobře. Maxpedition Single Sheats nebo jeho kopie na fotce-nudli o pár příspěvků výš, je opačný extrém, ideální třeba pro vojáky nebo outdoor a je bezva, že se dá nosit i na popruhu batohu. Samo nic neváží a přitom je na opasku pohodlné, ani při běhu o něm nevíš, prostě 100% sedí. Ale nemá kapsičky na příslušenství, i když se tam vejde. A když není sucháč perfektně připláclý, zachytává se mi někdy o sedadlo při nastupování do auta. Příjemné na denní nošení je i originál kožené, ale za ideální kompromis považuju asi Molle L/XL. Ale jen podle referencí a že už si umím něco představit i z fotek, osobně ho zatím nemám, ale při nejbližší příležitosti ho objednám, snad mne nezklame:-). 

Moje sbírka vzniká ne proto, že jsem jako první zvolil těžký Surge a pak šel do stále pohodlnějších. Resp. mám několik multitoolů, které nosím pro různé příležitosti, ale většina je prostě jen sbírka.

 

Matous - už máš Molle? Mohu poprosit o zhodnocení? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, Molle už dorazilo, pro mou potřebu idealní. Jen bych možná místo dlouhého poutka na patentku uvítal např. plastový klip.9813dae726edb381a3ee31184a884361.jpg3fba8029a85df656abfecd28d74699ba.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...