Přejít na obsah

Miyoko?


Jeňa

Doporučené příspěvky

Dnes bych se chtěl zeptat na značku Miyoko. Viděl jsem od nich hodinky "čistě náhodně" podobné hodinkám Seiko 5. Od hodináře jsem se o nich moc nedověděl. Zřejmě je z neznalosti zaměnil se značkou Miyota. Mluvil totiž o tom, že jsou hodinky od firmy Citizen. Takže jak to je? Má hypotéza je taková, že se jedná o čínu která láká neznalce designem Seiko a spojením názvů Seiko a Miyota. Nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes bych se chtěl zeptat na značku Miyoko. Viděl jsem od nich hodinky "čistě náhodně" podobné hodinkám Seiko 5. Od hodináře jsem se o nich moc nedověděl. Zřejmě je z neznalosti zaměnil se značkou Miyota. Mluvil totiž o tom, že jsou hodinky od firmy Citizen. Takže jak to je? Má hypotéza je taková, že se jedná o čínu která láká neznalce designem Seiko a spojením názvů Seiko a Miyota. Nebo se pletu?

To je možné značka Miyoko jako taková neexistuje. Já měl hodinky s takovou značkou asi tak před 17 lety a byly to quartzky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Firma existuje pod názvem Miyoko Watches Co (L.L.C).

Nicméně, kdyby neexistovala, asi by nám ani nechyběla, že? :)

 

http://www.aiwagulf.com/directory/ae/sp.as...c=254&cc=146515

 

Pokud by po nich někdo toužil, draží se teď jedny na ebay. Fakt krááásnej kousek :D Dokonce z ryzího stříbra ;)

 

http://cgi.ebay.com/STERLING-SILVER-FRENCH...5QQcmdZViewItem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Firma existuje pod názvem Miyoko Watches Co (L.L.C).

Nicméně, kdyby neexistovala, asi by nám ani nechyběla, že? :)

 

http://www.aiwagulf.com/directory/ae/sp.as...c=254&cc=146515

 

Pokud by po nich někdo toužil, draží se teď jedny na ebay. Fakt krááásnej kousek :D Dokonce z ryzího stříbra ;)

http://cgi.ebay.com/STERLING-SILVER-FRENCH...5QQcmdZViewItem

Tak jsem chyboval, ale v seznamu značek jsem ji nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak 3 roky co jsem měl MIYOKO. Na ciferníku měly štítek s 5 jako Seika, korunku zapuštěnou na 4 a kalibr Myiota 8205. Opravdu za větší krám jsem už nemohl vyhodit peníze. Myslel jsem si, že svůj omyl napravím, když si koupím Citizen. Po otevření mě obešly mrákoty, když jsem zjistil, že je tam ten samý kalibr, jen se liší nápisem na rotoru. :mad: No už je taky nemám a od té doby mám neléčitelný odpor k japonským hodinkám. ( i když takový Seiko spirit s bílým ciferníkem a zlatými ručičkami....hmmm..co?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Také jsem je měl...byly to první hodinky,které jsem si po revoluci koupil,jako piškot,za peníze vydělané na brigádě. Mám je pořád,ale podepsal se na nich způsob mého života,už nefungují,jsou omlácené......rád bych je sehnal znovu....nové(nebo NOS...nebo velmi zachovalé)......z nostalgie.Ale to asi již nehrozí.

 

Jsou to ty nalevo.....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MIYOKO jsem za težce vidělané prašule z brigády daroval v roce 1990 jedné slečně, se kterou jsem měl tenkrát "dlohodobý vřelý citový vztah". Pokud vím, tak je udržuje v chodu a prý občas pro vzpomínku nosí. Pamatuji se, že měly "několika úhelníkový" tvar, černý cifarník a místo čísel malé kamínky. V té době super hodinky a já byl za borce:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MIYOKO jsem za težce vidělané prašule z brigády daroval v roce 1990 jedné slečně, se kterou jsem měl tenkrát "dlohodobý vřelý citový vztah". Pokud vím, tak je udržuje v chodu a prý občas pro vzpomínku nosí. Pamatuji se, že měly "několika úhelníkový" tvar, černý cifarník a místo čísel malé kamínky. V té době super hodinky a já byl za borce:)

 

Já měl podobné pánské. Střelil mi je jeden vekslák za tři stovky a nosil jsem je na po revoluci na škole asi dva roky. Vůbec si nepamatuju jak skončily.... Tenkrát mi stačilo že jakžtakž šly, každý se holt vyvíjí...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak dnes jsem uvidel na kamosovi hodinky Miyoko a ne nepodobne SEIKO 5 (posudte samy), ma uz vice jak 10 a v naprste pohode, jsou to mechanicke automaty, kalibr jsem nevidel ale tak nejk si mmyslim ze by klidne mohl byt SEIKO.

 

post-4253-1239092287.jpg

post-4253-1239092299.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, "zajímavé" informace o téhle firmě. Mám kamaráda, co jedny takové hodinky má, prý je koupil za pár tisícovek od známého, který mu prý na netu ukazoval, že stojí v přepočtu ca 40 000 CZK. Takže jsem rád, že jsem nebyl za úplnou trubku, když jsem se mu vysmál. :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

babička nedávno odněkud vytáhla tyto MIYOKO :-) Nemají baterii a chybí jim zřejmě ozumené kolečko na ovládání. Říkal jsem si, jestli má smysl do nich koupit baterku a zkusit jestli fungují. Ovládání hodinek má 3 polohy, úplně zasunuto, 1. poloha a 2. poloha, ale zdá se že funguje jen ta poslední kdy se seřizuje čas a když je dost trpělivosti motat tak i datum na jedné z malých ručiček. Mezipoloha nedělá nic.

post-19858-049782700 1319202409.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po 2 týdnech...

Na WUS https://forums.watchuseek.com/f2/miyoko-quartz-watch-822578.html#/topics/822578 píše jeden z diskutujúcich (neviem nakoľko sa mu dá veriť - je to jeho jediný príspevok), že značka Miyoko patrla jeho otcovi - Indovi ktorý sa presťahoval do Hong Kongu a tam založil firmu a vyrábal (zrejme skladal z nakúpených strojčekov a puzdier) hodinky s quartzovými strojčekmi Miyota. Tiež píše že kvôli podobnosti názvu (Miyota/Miyoko) sa dostal do sporu s Citizenom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Nasel jsem v supliku hodinky,ktere jsem dostal k patnactym narozeninam. Tata mi rikal,ze za ne dal 1500 a pred patnacti lety to nebylo malo. Skoda,ze radeji nekoupil nejake primky.Nemam srdce je vyhodit i kdyz vím,ze je to kram.post-66896-0-29875900-1573296401_thumb.jpgpost-66896-0-47234100-1573296413_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...