Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, African napsal:

Tak konečně happy, velikost M sedne jak prdel na hrnec a za ty prachy prostě musí 😆 Je vymazlená, hafo dobře řešených kapes, obšité rukávy, poutko zvenčí, lepší zipy... takže super upgrade Kiruny. Škoda že nenahradili podšívku v kapuci, kde šustí, ale už jsem si zvykl. Hrozně mě baví materiál G-tisícovka když je nová, necháme trochu ošlehat větrem, deštěm a jde se voskovat 🤙 

 

Paráda :) 

Tu šustící kapuci mám i u Greenlandu no1 a taky mě to sere, ale plusy převyšují, tak se to dá :D 

Já teď pořídil ženě Greenland Parku a tam je nějaký chlup, tak má s tímto problémem vystaráno :D 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, semi001 napsal:

Paráda :) 

Tu šustící kapuci mám i u Greenlandu no1 a taky mě to sere, ale plusy převyšují, tak se to dá :D 

Já teď pořídil ženě Greenland Parku a tam je nějaký chlup, tak má s tímto problémem vystaráno :D 

 

 

S dobrou čepicí to ještě docela jde 😆 

Vypadá to, že jsem konečně natrefil i na dobrou GTX, kterou potřebuji páč staré se nedá již důvěřovat. Do teď co jsem měl od Patagonie, tak fajnový, asi ji dám šanci....ale, tu už opravdu nechám na Rakousko jestli ji tam někde neseženu v akci.

Screenshot_20231103-182930~2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta je supr, letos si jí taky pořídím, ale loni jí měli na rockpointu v alci kolem 7 nebo pod, teď 11.5😅no tvl☹️

u sousedů samo levněji😉 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/201913073_-men-s-triolet-jacket-83402-plume-grey-patagonia.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, tikzot napsal:

Tak ta je supr, letos si jí taky pořídím, ale loni jí měli na rockpointu v alci kolem 7 nebo pod, teď 11.5😅no tvl☹️

u sousedů samo levněji😉 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/201913073_-men-s-triolet-jacket-83402-plume-grey-patagonia.html

Přesně, ta cena je přemrštěná 🫣 Každopádně teď mají slevu 25% a každou chvíli by mě měl přijít kupón na litr za nastoupaný Everest, tak za 7600 výsledná už to není úplně blbé.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, existuje něco jako lepidlo na nepromokavou bundu, dostal sem se k bundě od Jacka Wolfskina a po vyprání se spodní tunýlek, v kterým je stahovací guma rozlepil

Našel jsem něco podobnýho na stany

https://travelight.cz/produkt/gear-aid-seam-grip-sil-28g/

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2023 v 20:55, Moty napsal:

Kluci, existuje něco jako lepidlo na nepromokavou bundu, dostal sem se k bundě od Jacka Wolfskina a po vyprání se spodní tunýlek, v kterým je stahovací guma rozlepil

Našel jsem něco podobnýho na stany

https://travelight.cz/produkt/gear-aid-seam-grip-sil-28g/

Díky

Určitě existuje, jestli chceš nějak spekulovat nad co nejvhodnějším, tak ti pro představu napíšu, že třeba na třívrstvou laminátovou bundu od rakouské firmy Carinthia dostáváme opravný set, který se skládá z kusu tkaniny a klasického sekundového lepidla, takže v tom asi žádná alchymie nebude.  

Každopádně bych třeba napsal do servisu Tilak (servis@tilak.cz) a optal se co doporučují pro "normální lidi" 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Máte někdo tip na zimní bundu s odepínací kapucí do města a max s dítětem na boby pro ne úplně hubeného? Teď jsem na to 2 hodiny koukal a buď to je prošívané a vypadal bych jak panáček Michelin, nebo to má kapuci na pevno, případně křiklavé barvy☹️ 
Koukal jsem na Tilak, Sir Joseph, Mammut, La sportiva, The North Face, Alpine Pro. Napadá vás ještě nějaká značka? 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 10. 2023 v 15:54, African napsal:

Tak už liška dorazila, vypadá very good, zipy určitě lepší než u Kiruny, ale Skogso L také o dost větší oproti L Kiruna 😖 To jsem nečekal až takový rozdíl, tak čekám M a doufám že bude....

DSC_5508~2.JPG

Napiš prosím jak jsi na tom. Mám ji taky v hledáčku. Musím koupit asi po 7 letech zimní budu a rád bych něco lepšího a zase na delší dobu. Mám zaostřeno na Skogso a ještě na Greenland No.1 Down. Peněz teda fakt hodně, to znamná, že mě to musí přežít :D Což je v dnešní době hodně ujetá představa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Zdenek1307 napsal:

Napiš prosím jak jsi na tom. Mám ji taky v hledáčku. Musím koupit asi po 7 letech zimní budu a rád bych něco lepšího a zase na delší dobu. Mám zaostřeno na Skogso a ještě na Greenland No.1 Down. Peněz teda fakt hodně, to znamná, že mě to musí přežít :D Což je v dnešní době hodně ujetá představa.

Super je a jsem spokojený, uvidíme ještě co vydrží. Oproti Kiruně co mám je určitě o kus dál, výborné kapsy, dobré zipy, sucháče na rukávech které jsou zesílené a obšité, seřizovatelná kapuce, prodloužená záda a myslím že i určitě lépe zeteplená. Greenland jednička bude super bunda, ale záleží jak ji budeš využívat. Nemá seřizovatelnou kapuci ani pas a rukávy jsou na cvoky což bude pro tebe v rozhodování důležité. Bunda je nepromokavá pouze pokud ji budeš poctivě voskovat a často, jinak mě kolikrát šla v silném sešti skrz na skrz, Skogso se sysntetickou výplní bude daleko rychleji celkově schnout než promáchaná Greenland vyplněná peřím. Na druhou stranu bude hřejivější, příjemnější, aspoň já tedy peří moc rád :D Semi001 má Greenland, takl možná hodí také nějáké výhody, nevýhody. Já bych to shrnul do města na pohodu Greenland (ne že by nezkousla nějákou pořádnou tůtu), ale na nějáké to hrubší zacházení, kde potřebuješ kapsy a trochu tu bundu seřizovat tak Skogso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, African napsal:

Super je a jsem spokojený, uvidíme ještě co vydrží. Oproti Kiruně co mám je určitě o kus dál, výborné kapsy, dobré zipy, sucháče na rukávech které jsou zesílené a obšité, seřizovatelná kapuce, prodloužená záda a myslím že i určitě lépe zeteplená. Greenland jednička bude super bunda, ale záleží jak ji budeš využívat. Nemá seřizovatelnou kapuci ani pas a rukávy jsou na cvoky což bude pro tebe v rozhodování důležité. Bunda je nepromokavá pouze pokud ji budeš poctivě voskovat a často, jinak mě kolikrát šla v silném sešti skrz na skrz, Skogso se sysntetickou výplní bude daleko rychleji celkově schnout než promáchaná Greenland vyplněná peřím. Na druhou stranu bude hřejivější, příjemnější, aspoň já tedy peří moc rád :D Semi001 má Greenland, takl možná hodí také nějáké výhody, nevýhody. Já bych to shrnul do města na pohodu Greenland (ne že by nezkousla nějákou pořádnou tůtu), ale na nějáké to hrubší zacházení, kde potřebuješ kapsy a trochu tu bundu seřizovat tak Skogso.

👍 Danke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, African napsal:

Super je a jsem spokojený, uvidíme ještě co vydrží. Oproti Kiruně co mám je určitě o kus dál, výborné kapsy, dobré zipy, sucháče na rukávech které jsou zesílené a obšité, seřizovatelná kapuce, prodloužená záda a myslím že i určitě lépe zeteplená. Greenland jednička bude super bunda, ale záleží jak ji budeš využívat. Nemá seřizovatelnou kapuci ani pas a rukávy jsou na cvoky což bude pro tebe v rozhodování důležité. Bunda je nepromokavá pouze pokud ji budeš poctivě voskovat a často, jinak mě kolikrát šla v silném sešti skrz na skrz, Skogso se sysntetickou výplní bude daleko rychleji celkově schnout než promáchaná Greenland vyplněná peřím. Na druhou stranu bude hřejivější, příjemnější, aspoň já tedy peří moc rád :D Semi001 má Greenland, takl možná hodí také nějáké výhody, nevýhody. Já bych to shrnul do města na pohodu Greenland (ne že by nezkousla nějákou pořádnou tůtu), ale na nějáké to hrubší zacházení, kde potřebuješ kapsy a trochu tu bundu seřizovat tak Skogso.

S Greenland no1 pojedu třetí sezonu, pro mě a mé využití nejlepší bunda ever :) Kapuci vůbec nevyužívám, ale když na bundě chybí, tak se mi ta bunda nelíbí :D

Co by mohlo být limitující jsou ty cvoky, mě to vyhovuje na druhém cvoku parádně, takže problém nemám.. Ale třeba u letní verze Skogsa, která má cvoky, tak tu jsem kvůli tomu nechtěl, ani na jedné pozici mi to nevyhovovalo .. 

Jinak bunda je to skvělá, ale řekl bych více městská.. Je velmi teplá, mám ještě Yupika, kterého tahám hlavně na hory, ale za mě by to jednička zvládla taky, jen toho Yupika občas musím vytáhnout.. :) 

Taky je otázka jak využíváš kapsy, mě se líbí když to bunda mám, ale mám vyzkoušeno že to nikdy nevyužívám :D

Dále je to otázka toho co se Ti líbí, mě se jednička líbí více :) Ale Skogso uvažuji časem přikoupit nakonec :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, semi001 napsal:

S Greenland no1 pojedu třetí sezonu, pro mě a mé využití nejlepší bunda ever :) Kapuci vůbec nevyužívám, ale když na bundě chybí, tak se mi ta bunda nelíbí :D

Co by mohlo být limitující jsou ty cvoky, mě to vyhovuje na druhém cvoku parádně, takže problém nemám.. Ale třeba u letní verze Skogsa, která má cvoky, tak tu jsem kvůli tomu nechtěl, ani na jedné pozici mi to nevyhovovalo .. 

Jinak bunda je to skvělá, ale řekl bych více městská.. Je velmi teplá, mám ještě Yupika, kterého tahám hlavně na hory, ale za mě by to jednička zvládla taky, jen toho Yupika občas musím vytáhnout.. :) 

Taky je otázka jak využíváš kapsy, mě se líbí když to bunda mám, ale mám vyzkoušeno že to nikdy nevyužívám :D

Dále je to otázka toho co se Ti líbí, mě se jednička líbí více :) Ale Skogso uvažuji časem přikoupit nakonec :D 

Já raději ten městský vzhled. Přece nebudu chodit po městě jak kdybych byl na horách 😉 Ale to by človek taky musel mít na všechno šestero hader, botů, hodinek že?  😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Zdenek1307 napsal:

Já raději ten městský vzhled. Přece nebudu chodit po městě jak kdybych byl na horách 😉 Ale to by človek taky musel mít na všechno šestero hader, botů, hodinek že?  😄

 

Přesně, zimních bund není nikdy dost, mám jich asi 7 co užívám, a další by se po skříních ještě našli...semi001 by mohl také vyprávět 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Přesně, zimních bund není nikdy dost, mám jich asi 7 co užívám, a další by se po skříních ještě našli...semi001 by mohl také vyprávět 😂

Jako ty zimní bundy jsou děsný, chtěl bych jich daaaleko víc, než jsem schopen unosit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady maji Greenland Winter (nejen) za docely dobry prachy. 


Jen me matou ty vase info ohledne velikosti. Sedi to teda nebo ne? Mam bezne M, tak jestli mam vzit pro sichr i L?

Jo a vim, ze tady ted  resite model no1 a tenhle se resil nekdy kdysi, coz jsem linej hledat - takze jde mi o zadani primerene hrejivy bundy do mesta. Tak snad v ni nebude kosa?
https://www.a3sport.cz/bundy/71522-greenland-winter-jacket-m

Jo  a diky ….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Tady maji Greenland Winter (nejen) za docely dobry prachy. 


Jen me matou ty vase info ohledne velikosti. Sedi to teda nebo ne? Mam bezne M, tak jestli mam vzit pro sichr i L?

Jo a vim, ze tady ted  resite model no1 a tenhle se resil nekdy kdysi, coz jsem linej hledat - takze jde mi o zadani primerene hrejivy bundy do mesta. Tak snad v ni nebude kosa?
https://www.a3sport.cz/bundy/71522-greenland-winter-jacket-m

Jo  a diky ….

...ale neni to greenlad down no.1. Tzn. s perim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, warann napsal:

Tady maji Greenland Winter (nejen) za docely dobry prachy. 


Jen me matou ty vase info ohledne velikosti. Sedi to teda nebo ne? Mam bezne M, tak jestli mam vzit pro sichr i L?

Jo a vim, ze tady ted  resite model no1 a tenhle se resil nekdy kdysi, coz jsem linej hledat - takze jde mi o zadani primerene hrejivy bundy do mesta. Tak snad v ni nebude kosa?
https://www.a3sport.cz/bundy/71522-greenland-winter-jacket-m

Jo  a diky ….

Hřejivá bude dost, toho bych se nebál, níže odkaz jestli vybrat peří nebo syntetiku. Já upřímně pokud nemáš bundu někam na hory nebo suchého prostředí,  a většinu času ji budeš nosit v tom našem věčně ubrečeném a vlhkém počasí, volil bych syntetiku a to je právě ta co jsi vybral. M a L je velká neznámá, chce to určitě vyzkoušet....

https://foxtrail.fjallraven.com/articles/down-vs-synthetic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...