Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

Moje Pertex Shieldka Tilak Poutník začíná po 9 letech pomalu dosluhovat, tak jsem pořídil Gore-Texovou náhradu Tilak Poutník CAW GTX a zatím nadšení.

TilakPoutnkCAWGTX.thumb.jpg.4457926d7a925b3b4bb32e7e2fe783fa.jpg

Nejsem zrovna sportovec, ale dokážu ocenit super lehkou pohodlnou konstrukci, kdy nemusím být nabalený jako pumpa a jsem přitom jak v bavlnce.

V Pertex Shieldce jsem strávil několik zim jenom v tričku s krátkym rukávem a do 5°C naprosto v pohodě, kolem 0°C už se člověk musel trochu hýbat a pod -5°C už to chtělo termotriko nebo softshelku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, OndraPod napsal:

Moje Pertex Shieldka Tilak Poutník začíná po 9 letech pomalu dosluhovat, tak jsem pořídil Gore-Texovou náhradu Tilak Poutník CAW GTX a zatím nadšení.

TilakPoutnkCAWGTX.thumb.jpg.4457926d7a925b3b4bb32e7e2fe783fa.jpg

Nejsem zrovna sportovec, ale dokážu ocenit super lehkou pohodlnou konstrukci, kdy nemusím být nabalený jako pumpa a jsem přitom jak v bavlnce.

V Pertex Shieldce jsem strávil několik zim jenom v tričku s krátkym rukávem a do 5°C naprosto v pohodě, kolem 0°C už se člověk musel trochu hýbat a pod -5°C už to chtělo termotriko nebo softshelku.

Tenhle model je zateplený, nebo má nějákou odepínatelnou vložku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, African napsal:

Tenhle model je zateplený, nebo má nějákou odepínatelnou vložku?

Bereš mi myšlenku i dotaz. Právě jsem přemýšlel, jak tak goretexka zatepluje 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, OndraPod napsal:

Nemá, je to super tenký a lehký, V podstatě je to bunda do města ;)

Tak to se budeš muset kolem nuly pouze v tričku opravdu hodně hýbat 😆 To není zimní bunda, ale pláštěnka, samozřejmě když budeš dobře vrstvit tak fajn, ale do zimního období můžeš klidně něco prodyšnějšího než GTX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, African napsal:

Tak to se budeš muset kolem nuly pouze v tričku opravdu hodně hýbat 😆 To není zimní bunda, ale pláštěnka, samozřejmě když budeš dobře vrstvit tak fajn, ale do zimního období můžeš klidně něco prodyšnějšího než GTX.

Já vim, já jsem v tomhle trochu exot. Ta Pertex Shiledka je v podstatě jenom větrovka, ještě o něco lehčí a tenči než tahle Gore texová a do města je to fakt v pohodě.

Tohle je teda fotka z internetu, ale ta moje i po 9 letech nošení pořád vypadá k světu, jenom je lehce odrbaná od nošení batohu na rameni ;)

TilakPoutnkARMORJacketPERTEX.thumb.jpg.08dab28acba9dfad581cb0e5465b0dfb.jpg

Normální člově si pod to něco vezme aby mu nebyla kosa jenom v tričku ;)

Ale fakt to skvěle izoluje a když se trochu hýbeš tak ti kosa není a zaroveň to dá nosit v teple jako pláštěnka a není ti v tom horko. Mají to dobře vymyšlený.

 

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, OndraPod napsal:

Já vim, já jsem v tomhle trochu exot. Ta Pertex Shiledka je v podstatě jenom větrovka, ještě o něco lehčí a tenči než tahle Gore texová a do města je to fakt v pohodě.

Tohle je teda fotka z internetu, ale ta moje i po 9 letech nošení pořád vypadá k světu, jenom je lehce odrbaná od nošení batohu na rameni ;)

TilakPoutnkARMORJacketPERTEX.thumb.jpg.08dab28acba9dfad581cb0e5465b0dfb.jpg

Normální člově si pod to něco vezme aby mu nebyla kosa jenom v tričku ;)

Ale fakt to skvěle izoluje a když se trochu hýbeš tak ti kosa není a zaroveň to dá nosit v teple jako pláštěnka a není ti v tom horko. Mají to dobře vymyšlený.

 

Tak hadr to je výborný a značka taky luxus....takže pokud jsi eskimák jak píšeš, proč ne. Mě je furt zima jak v prdeli, tak musím být stále obklopen v haldě peří 😅 Ať slouží, ale Tilak určitě bude 👍

  • Dát hlas 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

obracím se s prosbou. Zimním bundám moc nerozumím (přiznávám), ale dosloužila mi moje letitá bunda na lyže. Potřebuji novou. Poradíte za rozumné peníze, kde a co? Teď jsem zkoušel hledat přes net, ceny od cca 2k do 14k. Chtěl bych se vejít tak do 5k.

Mám cca 2 m a 120 kg. Takže koukám na 3XL a 4XL.

 

Děkuji všem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, McMarty napsal:

Zdravím pánové,

obracím se s prosbou. Zimním bundám moc nerozumím (přiznávám), ale dosloužila mi moje letitá bunda na lyže. Potřebuji novou. Poradíte za rozumné peníze, kde a co? Teď jsem zkoušel hledat přes net, ceny od cca 2k do 14k. Chtěl bych se vejít tak do 5k.

Mám cca 2 m a 120 kg. Takže koukám na 3XL a 4XL.

 

Děkuji všem

 

Ahoj,

jsem na tom podobně, 206 cm, 125 kg, vybral jsem bundu Wellensteyn 3XL, cena lehce přes 5 tis. Kč, kvalita velice dobá. 

Solidní výber je tady:

https://pop.cz/outlet/obchod

nebo tady:

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/at/designer-outlet-parndorf/

Případně online tady:

https://www.bestsecret.com/category.htm?category=men_bekleidung_jacken_winterjacken&gender=MALE&area=MEN_CLOTHING&filterParam_coarseSizes=8797024987000~2&sort_by=topseller&back_url=%2Fcategory_menu.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 17. 9. 2024 v 10:47, African napsal:

Tak to se budeš muset kolem nuly pouze v tričku opravdu hodně hýbat 😆 To není zimní bunda, ale pláštěnka, samozřejmě když budeš dobře vrstvit tak fajn, ale do zimního období můžeš klidně něco prodyšnějšího než GTX.

Tak jsem vzal, ještě Poutnik Tilak Blade Jacket primárně jako vložku pod tu GTX na zimu a sekundárně to bude pohodvá bunda na jaro a babí léto.

TilakPoutnkBladeJacket.jpg.5306c9903b76ad0fd6c4b30cdf11cfe4.jpg

Já mám od nich už 3 kusy a jsem z toho popravdě nadšený, ale když vidim ty "modely" co to prezentujou na stránkách českých e-shopů, tak se nedivim že se to moc neprodává, zlatý japonci 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 9. 2024 v 10:47, African napsal:

Tak to se budeš muset kolem nuly pouze v tričku opravdu hodně hýbat 😆 To není zimní bunda, ale pláštěnka, samozřejmě když budeš dobře vrstvit tak fajn, ale do zimního období můžeš klidně něco prodyšnějšího než GTX.

kamaráde stačí vkusný svetřík a bude teplo 🙂 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, místní zima je spíš o padající vodě. Máte někdo tip na nepromokavou nezateplenou bundu do města, na procházku se psem po okolí a jiné městské a vycházkové aktivity.… nic barevného na hory, vzhledem k frekvenci nošení potřebuji fakt univerzál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, nettopejr napsal:

Kluci, místní zima je spíš o padající vodě. Máte někdo tip na nepromokavou nezateplenou bundu do města, na procházku se psem po okolí a jiné městské a vycházkové aktivity.… nic barevného na hory, vzhledem k frekvenci nošení potřebuji fakt univerzál.

https://www.hannah.cz/panska-bunda-hannah-founder_z79698/#269811

Slušný vodní sloupec, i prodyšnost. Rockpoint ji mívá ve slevě okolo 1.500,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, Heritage SL Bedale je slim strih moderneho vzhľadu a stále môžem mať pocit konzervatívnej klasiky  :) Za tých 7 rokov co ho mam to celkom podrazelo pozerám... a to mam ešte na vesiaku nenoseny Barbour Beacon Heritage známy z bondovky SkyFall  :) Musím sa už rozhýbať a dat inzerát, nech niekomu robí radosť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...