Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Potěšil mě teďka Samsung.. někdy v dubnu 2021 jsem kupoval pro mě relativně drahou televizi, NeoQled Samsung, byla to tehdy úplná novinka. Po dvou letech a měsíci a půl začal dole problikávat dvoucentimetrovej proužek.. tak jim volám, že mi sem teda pošlou technika. Technik za pár dní přijel, sepsal že jediná možnost je výměna celýho panelu, bratru za 16 plus práce. Tak jsem to poslal na nějaký reklamační Samsungu, přidal lehce srdceryvnej email o tom jak máme Samsung v rodině rádi a chceme mít rádi, za pár dní vyjádření že mi to zdarma vymění mimo záruku. Za dalších pár dní technik, na místě vyměnil celej panel a hotovka.

 Takže kurvítko se sice pár tejdnů po záruce aktivovalo, nicméně jsem na něj vyzrál:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Čus borci. Potřeboval bych nasměrovat ohledně nové TV. Mám klasickou anténu plus bych potřeboval, aby už to mělo nějaké ty YouTube. Defakto mi zásadně ani nejde o nějaký oslnivý obraz. Spíš aby to mělo předpoklad dlouhé životnosti. 

No a taky jsem slyšel o variantě TV+ mini PC, kdy pak ta TV je vlastně monitor. Jde o to, že pak nemusím řešit jestli to je android TV, nebo nějaký interní program. A vlastně z toho mám neomezenou chytrou TV. Ale nevim jestli to nemá nějaký háček.

Ono ve finále jde hlavně o to, že synek je strašně zvídavý a chce čumět na nějaké dokumenty a k počítači klasickému ho tlačit nechci. Ta TV je normálně v obýváku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papunTrubku přes 10 let zvládá "out of the box" prakticky každá SmartTV - žádný speciální AndroidTV nebo krabičku (Raspberry, Chromecast, AppleTV, PC...) nepotřebuješ, stačí mít přípojku k internetu. Dlouhou životnost Ti bohužel nikdo nezaručí, stačí když se YouTube jednoho hezkého dne rozhodne změnit protokol a nebo v tom krámu měsíc po skončení záruky chcípne zdroj.

A jestli smím radit, kluka na tenhle styl konzumace fakt radši neuč: Ti moji dva zmetci svoje telky používají výhradně jako kulisu (s automatickým přechodem na další "doporučené" video) a jeden pak akorát zuří že jim to svítí i ve 3 v noci, hajzlíci u toho vesele chrápou, na hučícím sčotu jim k tomu běží hra a z tabletu/mobilu z další roury hraje hudpička :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzumace je pod přísnou kontrolou. A do pokoje mu takové krámy dávat nebudu. Bude mít šest a má trošku jiné smýšlení než vrstevníci a čumí rád na dokumenty a právě ho teď nechci učit sedět u mého PC, protože tam se časem nasedi ještě dost. Čím později začne, tím lépe. 

Tak pokud to umí v pohodě každá smartka, tak je to dobré a to mini PC, tam když na to přijde můžu dát vždycky.

Ohledně té životnosti. Myslel jsem spíš jaký typ panelu. Primárně ani nejde o nějaký brutální obraz. Moc to neresime. Spíš aby se brzo nevysvitil a pořizovací cena rozumná. Ale zase jako nemusí to být to nejlevnější. Nějaký střed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by si mal najprv urcit cenovy strop a velkost.
Ak nechces davat tisic a viac eur, tak znacka je asi jedno. Skor by som pozeral nieco s moznostou predlzenej zaruky a 100hz.
Niektore znacky maju vymakane inteligentne ovladace (funguju ako myska na pc, tj behas sipkou po monitore) co moze byt tiez výhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dlouhodobý provoz  spotřebou i životností ještě dlouho povede LCD (i když i v naplno svítících hospodských telkách se teplem dezintegruje lepidlo co drží LED pásky a plastové rozváděcí Fresnellovy čočky), obrázků vypálených OLED už v tomhle vlákně bylo víc nez dost a právě typické rozložení "trubka stránek" (z připojeného počítače) v nich bylo hezky vidět. A "upscalovaný" obraz ve starších prokládaně zaznamenaných dokumentech vypadá jak pihovatá cukající blitka na všem :yucky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No od rána jsem v tom vlezený. No provoz u nás nic extra. Odpoledne po práci a večer před pelechem. Kdyby dejme tomu 5h/den.  Jak čtu tak obecně OLED asi nebrat.

Když porovnávám ceny (do 16 tis) úhlopříčka 108), tak jsem zjistil třeba toto.

Panasonic za ty prachy dá LEDku

Sony ten jejich Triluminos. Což by měla být obdoba QLED

JVC dá QLED.

Nevím jestli vám ten odkaz půjde: https://www.datart.cz/televize/filter/o:3/v:-8:1/v:-4:-4561:-4799:-5881:-835:-3605/v:3540:3000256/v:4168:3001501:3001282/v:3465:18921/v:4131:3001384:3001398:3001402/v:3145:3001237/v:3464:3001239:3001243/v:4136:31327/v:2787:22839/v:3605:19969

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 4 roky telku která co má 120Hz panel s 1200Hz SW interpolací, ale konkrétně u low-framerate věcí typu trubka (běžně 30Hz) nebo z filmů do prokládaného videa (25-30p nebo 50i) převedených dokumentů nemám pocit že by byl výsledek nějaký zázrak. Skoro bych řekl že na klukově starém FullHd Panasonicu který se o žádnou "AI magii" nesnaží tyhle věci vypadají přirozeněji. Rozhodně nedoporučuju se upnout jen na jeden (a navíc takto pitomý) parametr, k reálnému přehledu o tom co je vevnitř těch konfekčních srágor doporučuju třeba https://www.displayspecifications.com - a tam jednoho hned na první pohled trkne že dotyčné SONY je loňská=výprodejní VA jebka (tj Black Crush efekt a další neduhy). A upřímně, 43" prdítko dnes není televize do obýváku, ale do malého pokojíčku ke konzoli, na brejlení tak z metru a půl - takže jakkoliv to má kolega @papun naplánované, to už fakt radši klukovi pořídit počítač (na kterém se dá "pod kontrolou" provozovat i kreativnější činnost - třeba krvavé 3D hry) a pořádnej 30+" 4k monitor :thumbsdown_anim:

Jinak připomínám že LED/QLED/miniLED jsou akorát marketingová zaklínadla, určená k přesvědčení Běžného Františka Uživatele že si kupuje o něco víc nóbl než prachsprostou kunzumní LCD měňavku, která bude stejně do půl roku ve výprodeji za polovic. :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Josef01 napsal:

Sony mi nesmí do baráku a zlatá plazma, LED a podobné jsou obrazově sračky, ale smířil jsem se s tím, holt vývoj...

Na Sony jsem se nijak neupnul. TV od nich vůbec neznám. Mám ale A7iii a to je moc dobré zařízení :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, sorondo napsal:

Toto se mi líbí.... jsou k tomu nějaké výhrady? Půjde mi tam to YouTube? A jako pustím tam normálně všechno co tam běžně je? Není to nějaké oseklé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase přemýšlel a u nás doma ta telka fakt není priorita. Takže asi neocením nejhlubší černou. Proto půjdu do nějakého základu. Do finále dám asi tyto dva kusy. A ještě asi tak i tak koupím bezdrátovou klávesnici s touchpadem (Ta LG má myslím obyč ovladač a to by byla úplná pruda, Samsung má ten chytrý, ale i tak nic moc - znám od tchýně).

LG 43UQ7500 x Samsung UE43CU7172

https://televize.heureka.cz/lg-43uq7500/#prehled/

https://televize.heureka.cz/samsung-ue43cu7172/#prehled/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konec pohádky. Nakonec jsem vzal LG 43UR73003LA + klávesnici s touchpadem. Je to to letošní verze. O to by ani nešlo, ale má 2xUSB o proti té verzi 43UQ7500. A protože to jedno USB zaplním tou klávesnicí, tak pak už bych neměl nic volného na flešky a to by mě vadilo.

 

Tak uvidíme zítra co bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, papun napsal:

Konec pohádky. Nakonec jsem vzal LG 43UR73003LA + klávesnici s touchpadem. Je to to letošní verze. O to by ani nešlo, ale má 2xUSB o proti té verzi 43UQ7500. A protože to jedno USB zaplním tou klávesnicí, tak pak už bych neměl nic volného na flešky a to by mě vadilo.

 

Tak uvidíme zítra co bude....

Ale tady na té LG ti nepůjde to YouTube....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...