Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Podobný příběh, taky mám týden novou Oled tv od LG a je to úplně jiný svět pro mě. Sem fakt nadšený, myslel jsem si do té doby, že máme doma chytrou TV, ale oproti této uměla jen youtube a netflix :lol2:. Měli jsme od samsungu LED, ale v levém dolním rohu byly takové modré fleky, což bych ještě zkousnul, ale začala se sama zesilovat občas a někdy se úplně sekla. Nechtěl jsem čekat až sama odejde do křemíkového nebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě. stará plazma ukazuje pořád dost dobře. spotřebu jsem ani nezkoumal, syn má odnedávna novou herní kisnu s asi 650w zdrojem, takže nárůst účtu za el., je očekávatelný. že by na tom byly led tv panely nějak dramaticky líp s příkonem mě ani nenapadlo.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nas starodavny LED Samsung zacal robit to iste ako popisuje @shewcza Vtedy som ho daroval znamym a cuduj sa svete, on funguje dalsich asi 8 rokov...teda s nahodilym zosilovanim zvuku, ale vraj s tym dokazu zit.

Samozrejme, je to podla individualnych moznosti a podmienok - zacali sme uvazovat o novej telke. Nechal som sa presvedcit na 4K projektor xgimi horizon pro. Do "mojej" izby voslo platno s uhloprieckou uz ani neviem, asi 400 cm. Cele to stalo menej ako 2500 eur. A stara TV v obyvacke zrazu kazdemu bohate staci 🙂 resp. je takmer neustale vypnuta.
Nevyhoda je, ze aj napriek vysokej svietivosti na dokonaly obraz je potreba tma, alebo aspon šero. A 4K obraz na tejto uhlopriecke je nieco neskutocne. Nevyhoda 2 je, ze projektor nepodporuje netflix aplikaciu. Cize tento musim vzdy pripajat cez iny externy zdroj.

 

 

 

IMG_1674.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na majitele TV Philips:

Plánuju koupi nové TV, rozhodně s OLED displejem. Procházím nabídky a u Philipsu je hodně chválený Ambilight.

Je potřeba mít telku od stěny, nebo nevadí ji mít přímo u stěny 2-3cm. Funguje ten Ambilight i vtomto případě?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to měřil a mám diody od zdi cca 11 cm a naprosto bez problému.

Když vezmu hloubku televize vzadu tak 2 cm od zdi snad ani nejde dát pokud to zmeříš přímo k diodám ne? Pokud připočtu držák na zdi tak ji blíže nedostanu.

Edit: pardon teď koukám že jsem to špatně pochopil a ptáš se na opak. Ale nemyslím že by to udělalo nějaký významný rozdíl, přestože diody jsou pod určitým úhlem a tak větší odstup od stěny teoreticky může trochu zvětšit osvětlení kolem obrazovky.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,

díky moc za reakce. O té barvě podkladu jsem věděl, ale o možnostech nastavení vzdálenosti ne, to je dobré.

Co jsem se díval na ty TV, tak mi šlo primárně o tu horní vodorovnou část ambi, protože není tak u kraje obrazovky jako ty ostatní. Zajímavé je, že to funguje dobře i ve volném prostoru. Rovněž se mi líbí podsvíceny DO, to moc TV nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...akorát v tom režimu "volného prostoru" už je to ve tmě fakt diskotéka (zvenku jsem se skoro lekl) - tak ať si sousedi za poblikávajícími okny nestěžujou že denně pořádáš mejdany :speak_cool:

Co se většího prostoru týče, Ambilight se dá (opět konfigurovatelným způsobem) decentně spojit i s vhodnými světly HUE - a místo předražených a oslňujících tyček/pásků doporučuju horní stranu závěsných svítidel Ensis, která podle dané scény nádherně "obarví" bílý strop a nepůsobí rušivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Duke650 napsal:

Hele k těm obavám, že se při běžném sledování může OLED po pár letech vyhodit, páč se vypálí

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

To se zničí docela rychle koukám. Já právě OLED nechci protože využívám kodi (stejný pattern prostředí) a děcka to nechavaj svítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...