Přejít na obsah

Vintage divers ...


M@chino

Doporučené příspěvky

Tak jedině sporty v nerezu,jako nové pouzdro a vnitřnosti originál staré.Vím není to to pravé dobové,ale je to řešení.Cena pouzdra /nerez/ také není zanedbatelná.Pak si vyber no,je píchni jak řízni.

 

No právě.... jenže cena nového pouzdra v oceli z Eltonu je opravdu infarktová... přitom nechápu proč. Pokud by za něj chtěli třeba 2 500,- neřešil bych, ale... pak to je opravdu "píchni jak řízni"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A z čeho byli původní Orlíci? Nebyly to výjimečně na Prim ocelové hodinky? A jak píšete. Takové Sporty I v původním pouzdru, ať je jak chce zachovalé, se mi nelíbí. V nerezi je to jiné kafé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní Orlík je v nerezu.

Info zde:

Aby mohly být všechny tyto požadavky splněny, bylo nutné najít nejen vhodné konstrukční a technologické řešení, ale i materiály. Pouzdro společně s otočným kroužkem, korunkou a šroubovacím dnem je zhotoveno ze speciální nerez oceli Phonix MAZ, která byla na povrchu zmatověna pískováním, aby se zabránilo případným odleskům dopadajícího světla

 

Zdroj zde:

http://www.chronomag.cz/clanek/2009-09-21/orlik-legenda.html

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vicebarevny hadrovy strapy nemusim,ale tady je to vyborny.

Na hodinkách byl Sicura tah 18mm, který na pouzdře plaval. Rozteč pro stěžejky bude asi 19mm. 20m mesh jsem do nich nedostal. Takže jsem měl jen černobílé a černooranžové 20mm Nato, které jde lehce nasadit.

 

Oficiální reedice, individuální renovace, ani zdejší limitky mě až na pár vyjímek nijak neoslovují. Mám rád vintage hodinky tak, jak byly původně vyrobeny, v horším případě poskládány nebo opraveny za pomoci NOS dílů. Jinak pro mě nemají cenu. Jestli je původní pouzdro dubové, nebo smrkové neřeším, jelikož je nemám na denní nošení. Zajímá mě hlavně jejich stav, který neovlivním a cena s hodinkovým budgetem, které ovlivnit můžu.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jsou krásný,hlavně to pouzdro,nerez?

Pouzdro je chromovane ... a velmi zachovale ... ma prijemnou velikost 41mm bez korunky. Lug to lug jeste vic a maji pomerne vysokou lunetu. ... Uvnitr je Baumgartner 158 znaceny Buler a protoze se zastavoval vystridal ho Baumgartner 158 znaceny Sicura :-D ...

post-11168-0-28076400-1418923004_thumb.jpg

post-11168-0-72564100-1418923015_thumb.jpg

post-11168-0-35860400-1418923047_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...