Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Shaggy, u křiváků nespěchej, vykašli se na WR200+ (nebo co to tam řešíte za milimetry) - a hlavně teď v předvelikonočním stresu neobjednávej u Šulce černěná taktická dláta s výbrusem á la sekera, které beztak nemá skladem a kterých se (až za měsíc dojdou) budeš s velkou ztrátou zbavovat. Viz Knife.cz, kde je podobných kravin trvale plná inzerce a čím dál tím víc to (díky prolínající se klientele) přetíká až sem. Věř že na kancldiverské párání obálek a krájení klobásek a hříbků tyhle 10cm+ hustokrutopřísné flippery nejsou žádná výhra, do lesa i do kuchyně si radši za pár kaček pořiď něco jako je pevná Mora 2000/Signal a máš na 10 let vystaráno   :speak_cool:

 

A pokud to má být "designová kudla jen tak pro radost", radši se porozhlídni jestli i tam odkud seš taky nemáte nějaký solidní obchod s noži, kde by se po opadnutí téhle prohibice dalo zajít a ohmatat si vhodné kousky na vlastní pracku. V Praze i v Brně takové krámy jsou, ale tuším že i někteří slovenští "překupníci z Knife.cz" provozují vlastní kamenné obchody - a věř že (stejně jako u nás) tam podobně postiženého vždycky rádi uvidí  B)

 

PS: Levná ale solidní čajna - Ruike (vč. multifunkčních "švýcaráků"), dražší čínské designovky - WE Knives, solidní US značky - Kershaw (třeba Shallot), Benchmade (třeba Griptilian), Spyderco...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, dík, já furt koukám po těch novejch 300 T. Když se objevily, čekal jsem, že se rozšíří mnohem rychleji a co jsem tak koukal, nikde nic (nejen tady, ale obecně).

Tak a dnes je hodil huhu do inzerce zrovna. Už jsem měl prst na spoušti..a pak přišla manželka a řekla, že jsou hnusný. A víš co to znamená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bestech scimitar je perfektně zpracovaný, čepel má cca 9,5 cm a hřbet něco přes 3 mm, takže pro normální řezací činnosti bude i vzhledem ke tvaru čepele skvělý, ale je na ložiskách a tudíž ciltivější na bordel. U ratky je hlavní problém v nevyrovnané kvalitě hlavně u pojistky, jinak je to perfektní zavírák, který vydrží skoro všechno.

 

Jestli chceš čepel cca 10 cm nebo víc, a je jedno proč, podívej se třeba na cold steel voyager, velmi slušná a dobře brousitelná ocel AUS 10A, perfektní pojistka, hladký chod čepele (otevření i odjištění), pohodlná rukojeť ... nebo zkus gerber gator s ocelí 154CM (není to žádný zázrak, ale slušně se brousí i drží), čepel cca 9,5 cm, vysoký plochý výbrus a široká čepel, dokonalý úchop, obouruční otvíráním je bez klipu s pouzdrem, dá se koupit pod Tvůj limit. Ale jak píše Radek, ideální by bylo zkusit si nůž naživo, to nenahradí ani nejlepší video  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe taky Kershaw, ale Natrix. Jako jedno z EDC slouží už pár let, a dosud bez ztráty kytičky.

IMO jedna z nej kudel value-for-money.

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS7007.php

 

Krom klasiky se dá sehnat třeba i v tédle fajnové červeno-černé.

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS7006RDBLK.php

 

Nebo s carbonem.

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS7007CF.php

 

Anebo vyšší liga s měděnými střenkami a D2 ocelí.

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS7007CU.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a dnes je hodil huhu do inzerce zrovna. Už jsem měl prst na spoušti..a pak přišla manželka a řekla, že jsou hnusný. A víš co to znamená...

 

Jsem na ně taky čistě náhodou koukal. Ale naštěstí to není barva, co bych chtěl (Professional nebo Sharkhunter). A stejně by mi byly velký. Nehledě teda na to, že jsem 4 tejdny neměl na ruce, resp. max géčka. Dekadence dnešní doby, no,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem asi jediný co tu chronomag limitku ještě neměl v ruce :D snad příští týden se dostanu domu už ...

Jsem zvědav, radši nic necekam ať nejsem zklamaný. A pak tu píšete jak je super :D

 

To víš, když si to necháš poslat na Slovensko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šoupnu ho i sem, dneska komplet v oranžové :)

 

Jdes jako na zavolanou! Dneska jsem si poustel Dobrodruhy s Venturou a Delonem. Nosi tam podle vseho Enicar Sherpa Ultradive. Genialni...dve korunky a tak. Koukam na ty svoje Sinny a rikam si, jak by na nich vypadala ta vnitrni luneta v bile. A bum, ty a tvoje Alpiny! Tyhle se fakt povedly. A Seastrongy taky. Trosku tu reinkarnaci posrali, ale stejne se mi libi.

 

Jo pardon, k nozum nic nemam :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se chystáš na další kalendář? Pecka.

Zatim ne. Sepis se, jako kazdy rok, premlouvam do toho jit. Je s tim desny prace, i kdyz v poslednich letech mi uz aspon autori nenadavaji :) Jsem rad, ze se fotka libi, je to jen takovy relax od prace za denniho svetla. Na slusne foceni ted nemam uplne silu, i kdyz se porad odhodlavam. Lezi mi tu par projektu...

 

Jdes jako na zavolanou! Dneska jsem si poustel Dobrodruhy s Venturou a Delonem. Nosi tam podle vseho Enicar Sherpa Ultradive. Genialni...dve korunky a tak. Koukam na ty svoje Sinny a rikam si, jak by na nich vypadala ta vnitrni luneta v bile. A bum, ty a tvoje Alpiny! Tyhle se fakt povedly. A Seastrongy taky. Trosku tu reinkarnaci posrali, ale stejne se mi libi.

 

Jo pardon, k nozum nic nemam :D

Alpiny jsou super. Velky hodinky na maly zapesti. Taky mam rad dvoukorunkovy pouzdra. Blby je jen, ze se kvuli BB58, na ruku dostanou hrozne malo :)

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...