Přejít na obsah

PAM 422 nebo 423


MaxT

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, který z těchto modelů by jste si vybrali a proč.

Oba z poslední historic kolekce, oba manuální nátah. 422 má ukazatel rezervy vzadu, 423 na ciferníku.

K oběma kůže a kaučuk, oba 47 mm, 423 je o 100,- Eur dražší a jako obvykle, téměř nikde je nemají.

post-2301-0-51140100-1363637416_thumb.jpg

post-2301-0-55153600-1363637439_thumb.jpg

post-2301-0-41544000-1363637453_thumb.jpg

post-2301-0-45158000-1363637471_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych měl asi vážně dilema :D 422 mají krásně jednoduchý cifr a rezervu nátahu takhle zezadu jsem nikde jinde neviděl, ale zase u těch 423 kdybych je chtěl nosit pořád (a to chtěl) tak by se hodilo vidět hned kolik ještě zbývá :) opravdu se nemohu rozhodnout, oba modely jsou skvělý :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych měl asi vážně dilema :D 422 mají krásně jednoduchý cifr a rezervu nátahu takhle zezadu jsem nikde jinde neviděl, ale zase u těch 423 kdybych je chtěl nosit pořád (a to chtěl) tak by se hodilo vidět hned kolik ještě zbývá :) opravdu se nemohu rozhodnout, oba modely jsou skvělý :wallbash:

No vlastně řeším přesně totéž. Vypadá že jsem našel mé dlouhodobé hodinky, jen nevím které. Pro zaryté zastánce Panerai DNA je tu samozřejmě ještě model 372, který alespoň z mého pohledu diskvalifikuje plexi místo safíru.

Sám preferuji spíše 423 a to ze stejných důvodů jako Z. Paul, ale i v zahraničí a vlastně i v mém okolí většina 422. Dilema je o to větší, že jsem je oboje našel v jednom městě a AD má oba typy jen nechce vzhledem k nastávajícímu zvyšování cen vůbec diskutovat ani o minimální slevě. 422 jsem našel u jednoho kšeftaře ve stejném městě, který tvrdí že jsou brand new a má je o 700,- Eur levnější oproti ceníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ty první, rezervu chodu na ciferníku má každý.

No každý právě ne. Já ji na žádných nemám, nikdy jsem nechtěl a moc bych chtél. Ale ten poměrně jednoznačný názor většiny mě nahlodal. A i když teď věřím, že je budu nosit léta, co když ne? Pak se asi lépe prodávají ty, co se líbí většiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

422, tá rezerva náťahu kazí tú čistotu ciferníku

Tref vás šlak přátelé. Vůbec mi to neulehčujete. Ale chápu, ptal jsem se na váš názor. Když dám na ten váš, budi furt litovat že jsem nevzal 423 a když koupím 423 tak při nedejbože případném prodeji budu litovat že jsem neposlechl. Do rána se musím rozhodnout.

Zatím to vypadá tak, že laikové jsou jednoznačně pro 423 a odborníci a fajnšmekři pro 422.

Směšné je na tom to, že jsem se až dosud za minimálně fajnšmekra považoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A i když teď věřím, že je budu nosit léta, co když ne? Pak se asi lépe prodávají ty, co se líbí většiné.

 

Nevím, ale ta tvoje "láska" k Panerai je příliš prudká na to, aby dlouho vydrželo, je to stejné jako v běžné lásce, takže kupuj to, čeho se pak rychle dokážeš bez ztráty zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych přednost 422. Mají jednodušší cifr.

Luminory se díky krytu korunky stejně natahují na ruce dost obtížně, takže studovat rezervu nátahu můžeš večer až je dáš z ruky. A ten ukazatel na zadní straně vypadá snad ještě lépe než na cifru.  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale ta tvoje "láska" k Panerai je příliš prudká na to, aby dlouho vydrželo, je to stejné jako v běžné lásce, takže kupuj to, čeho se pak rychle dokážeš bez ztráty zbavit.

No něco na tom bude, ale o prudkosti bych úplně nehovořil. Jde jen o to, že léta jsem měl pár kousků relativně slušných hodinek a hodinky obecně pro mne nebyly prioritou. V posledních týdnech jsem všechny prodal no a tak se dívám po nových.

Po prohlédnutí a vyzkoušení všech pro mě dostupných značek jsem se ujistil, že Panerai naprosto splňují mé představy. Dál už jen šlo o to, prolomit vlastní psychologickou hranici o poměru cena a výkon. Zjistil jsem že mi stačí pouze dvoje hodinky a až budu mít pocit že jsou to ty pravé, na léta to opět přestanu řešit. O prvních si myslím že mám v tuto chvíli jasno. Jsou to PAM 425 z minulého týdne. No a k nim druhé s uchem. A ty 423 zatím preferuji hlavně proto, že 425 jsou více než jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A propos: jestli mi nic neuniklo, chystáš se pořídit čtvrté Panerai za čtyři týdny ? :eek:

No tak napůl. Nikoliv čtvrté, ale třetí. Ty první byly Breitle a po týdnu šly dál no a první tedy PAM 359 vezu zítra do servisu a až je opraví a nebo seřídí či vymění( datum se už chová lépe, ale furt to není ono), tak pokud pořídím jedny z těchto dvou tak půjdou z domu.

Tudíž i když to může vypadat pompézně, nakonec se bude jednat o pouhé dvoje hodinky i když k jejich pořízení bylo holt potřeba více kroků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mně 422 ... nechlubí se ukazatelem rezervy.

Jednoduché, čisté, retro ( více k historii ).

 

Jinak se mi zdá Maxi, že je brzy uvidíme v chlubícím vlákně. :rolleyes:

No když se dívám ven tak mám obavy. Ve 4h. jsem měl vyjet a venku je peklo.

A navíc krucinál, já se chci trochu chlubit. Když jsem 425 ukazoval mému známému tak mi říkal, že on má Armani a ty toho umí sakra více

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak napůl. Nikoliv čtvrté, ale třetí. Ty první byly Breitle a po týdnu šly dál no a první tedy PAM 359 vezu zítra do servisu a až je opraví a nebo seřídí či vymění( datum se už chová lépe, ale furt to není ono), tak pokud pořídím jedny z těchto dvou tak půjdou z domu.

Tudíž i když to může vypadat pompézně, nakonec se bude jednat o pouhé dvoje hodinky i když k jejich pořízení bylo holt potřeba více kroků.

To je každého věc, kam vkládá peníze, jen mě to zaujalo a zrovna jsem se šel koukat, jestli jsi to byl Ty, kdo měl problémy s 359. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...