Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj, zdravim vsechny denim guru. Rád bych si pořídil svoje první selvedge rifle. Mám dotaz. dok?žete mně poradit nějakou značku, která má volný střih, mám široká stehna Pripadne na co si dat při nákupu pozor.

 

Na internetu jsem četl, že se u nás šijou rifle na míru (jeansmaker nebo chaty). Co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem včera dostal balíček s mýma prvníma selvedge riflema. První oblečení obrovský šok! Jak v tom někdo může proboha chodit :-)  Jsou to nudie jeans dry paper selvedge

Přemýšlím, jak je rozchodit. Kamarádka, když viděla jak jsou tvrdé a pevné tak prohlásila, že mi to oholí i chlupy na nohách :-D Mám je oprat, aby aspoň trochu "změkly"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, to bych neoblíkl. Ale líbí se mi to. Je to jak japonské obrazy.

Zpátky k denimu. Tady je reportáž z čínské výroby džín - 800 000 kousků denně, ekologická katastrofa. 

BUY RAW, BUY JAPANESE!

https://www.linkedin.com/pulse/true-denim-capital-world-disgrace-industry-we-should-act-ayompe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poté, co jsem na ebay střelil Iron Heart košili mě svědila šrajtofle. Zahojil jsem se na 3:16 SL-120xk shadow selvedge za padesát liber z UK :death: .

Velikostně by měly být OK, ale je to můj první unsanforized kousek, tak uvidíme, co se stane po prvním namočení :D

 

Něco málo z Heddels:

 

Fill up the tub with some nice warm water and head over to your local Self Edge for the latest from 3sixteen. Like the trusty ol? 501 shrink-to-fit jeans our grandfathers swear by, 3sixteen?s SL-100xk and SL-120xk jeans require some careful calculation when finding your correct size.

Japanese for loomstate, their newly developed selvedge Kibata denim is unsingedunmercerized, and unsanforized. It?s important to highlight that the fabric is not an unsanforized version of their signature 100x and 120x denim, but rather a completely new custom fabric created with Kuroki Mills.

The photos from our visit to NYC Market Week show just how much the texture and color varies within the fabric. Although the indigo warp yarns are the same, the weft yarns have been modified so that they could weave the fabric at a low tension. This is unlike many other unsanforized fabrics, such as the Levi?s STF, allowing for a lot of slub, character, and color inconsistencies as the denim fades.

Produced in raw indigo as well as their shadow selvedge, both Kibata fabrics are cut in their straight leg fit. You can pick up the SL-100xk and the SL-120xk at Self Edge for $230. Now ready the tub and get started on those fades!

Details

  • Name: 3sixteen SL-100xk and SK-120xk
  • Weight: 14 oz.
  • Fabric: unsanforized raw selvedge denim from Kuroki Mills
  • Additional details:
Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...