Přejít na obsah

pilotky Steinhart vintage 44, titan A muster


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nebyla by třeba to "odmontování" rotoru a datumu na valgranges lehčí ? Navíc přímej náhon  centrálky taky není úplně k zahození, teda.

 

Mám za to, že v sedumdesátých letech existovaly varianty wehrmachtswerků ( AS nebo Unitas) s centrálkou, ty mají myslím průměr 30mm a jsou manuály, nestálo by za to prověřit je ?? 

- nestačí odmontovat rotor a datum?

- sehnat aspoň dvacet vintage NOS stejných strojků, velkých, s centrální vteřinovkou bude dost neřešitelný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ten strojek z Eltonu je 94.01 a má navíc datum. Na ty pilotky by bylo optimální, kdyby existoval kalibr 93.01. Otázka je taky cena

 

Napadla mě ještě nějaká miyota, něco podobnýho jako je Laco Rostock Type A, ty jsou teda jen 42mm. Uvnitř je myiota 8N33, na kterou není úplně špatný pohled.

 

Pokud by bylo reálné sehnat strojky z kapsáčů, tak bych do toho rád šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu tedy až tak moc nehovím tak mě neberte moc vážně, ale když Aristo dokáže dát do pouzdra 47mm ETA 2801-2 a nechat tam i solidní průhled na strojek ( http://www.uhrbox.de/Aristo-Uhr-47-mm-VINTAGE-Fliegeruhr-ETA-2801-2-Handaufzug-3H143 ) tak by to do 44mm pouzdra mělo být možná o něco snažší. Netuším, za kolik se dá běžně sehnat ETA 2801-2 a jelikož neumím emericky, tak si toho na těchto stránkách o prodeji moc nepřečtu ( http://www.swissforniture.it/en/movimenti-meccanici/1054-movimento-meccanico-eta-2801.html )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že ta 2801 není úplně hloupý nápad. Má centrální vteřinovku, která díky vyšší frekvenci než u unitasu, má plynulejší chod. Druhou výhodou je i cenová dostupnost strojku.

Ta ETA 2801-2 vobec nevyzera ako zly napad... A mozno aj Samotny Steinhart bude ochotny prerobit tuto limitku - ved odvtedy uz ubehol nejaky ten cas, pridat priehladne dno atd - bolo by to velmi zaujimave... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malý strojek + velké pouzdro = dlouhá hřídel + velká korunka + ruční nátah => jsou tam nějaká úskalí prostě?

 

 

čtěte vlákno od začátku, prosím. Je celé o tom, že se snažíme odstranit uvedená v praxi se prokazatelně projevující úskalí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena zatím není jasná. Zadání bylo velký strojek s centrákní vteřinovkou, napasovat pouzdro a velký průhled na strojek. Vyhodit malou Etu a dát tam vpodstaťe to samé jenom s ručním nátahem nic neřeší, to tam můžem nechat to co tam je. Zatím žádné info od mechana nemám, zkusím ho pohonit, jestli ho něco napadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 6503  mě nějakým můstkem přivádí na myšlenku - musí to být steinhart ?? Nedělá unitas s centrálkou guinand - chce za to tedy balík, ale nebyl na ně kontakt přes sinn ?? Kurňa, čtu, že dokáže i aretovat vteřinovku na 60 (12) při vytažený korunce - kurňa, vždyť to je přesně béčko !!!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...