Přejít na obsah

Bundy Barbour


Doporučené příspěvky

To bolo asi na mňa ale na SK sa nedalo priamo poslať, nie sú registrované na DPH (takisto sa nedá priamo objednať ani z geckota). Keď sa to zmenilo tak sorry, neviem či v ČR sú registrované . Kde majú registráciu tak tam to ide bez výpalného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AKUC Tak to sorry, to nepomůžu. Do ČR to prostě chodí v pohodě. Zde moje objednávka z jara:

Item ID Item Quantity Price Order Status
8655268-0 Barbour Ashby Men's Wax Jacket - Black 1 £135.57 Order placed on 21/03/2022
Despatched on 22/03/2022
ETA 28/03/2022
DPD Tracking 15500752929013U
  Delivery - DPD Standard Service. ETA: 28/03/22   £10.18  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Barbour nemám, no. Ale v roce 2020 jsem si přivezl z N. Zélandu olejovou bundu, skvělou, zateplenou, promakanou, bytelnou, nosím ji do práce i na některá jednání, ostudu nedělá, naopak. Je mi ji ale líto nosit do přírody a navíc se dá nosit od podzimu do jara, pak už je v ní teplo. Před pár dny jsem šel vyzvednout nějakou zásilku do nedalekých jezdeckých potřeb, nikdy jsem tam nebyl a zjistil jsem, že mají spoustu zajímavého oblečení, mj. i olejové westernové kabáty. Na jednom ze stojanů jsem uviděl i bundu, podobnou jako mám . Ale bez zateplení, jen s kostkovanou látkovou podšívkou, bez které to nejde, pružnými vplety v rukávech, manžestrovým límcem (ta moje ho má z jemňoučké kůže) a dokonce i odpínatelnou kapucou. Bytelný dvojitý zip s jezdcem ala Barbour, prostě krásná, tmavě hnědá bunda a i když je na ní vidět oproti té mé určitý "levnější" rozdíl, byla moc hezká, elegantní a  ideální i na deštivé a chladnější letní dny. Gramáž tkaniny je o něco menší než u té mé (odhadem, aniž bych věděl co ty jejich jednotky znamenají, 4 OZ vs. 6 OZ). Pár dnů jsem kolem ní chodil, až jsem to včera nevydržel a koupil ji. Nevím, jestli jsem se neunáhlil, do jara je ještě daleko tak nevím jestli ji nakonec nepustím dál, ale zatím z ní mám radost. Neznáte tu značku?

PS: na jedné z fotek je starší bunda, na ramínku ta včerejší nová.  

IMG_20200318_193920~01~01~01.jpg

IMG_20230306_171835~01.jpg

IMG_20230306_171850.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je Barbour trošku hype. Mám Bedale, nejen, že to má poněkud krátké rukávy, ale střih je takový neforemný. Navíc jsem si to podruhý vzal do deště, povoskovaný to bylo fest, až jsem od toho byl všude ulepený a promočilo se to asi za 10 minut. Naví po pár měsících se mi to někde na lokti prodřelo. Nechápu, co je na tom tak skvělého... Mám i nějaký volnočasový quilted, ty jsou zase komplet z umělotiny a člověk se v tom potí. Tak nevím, co na tom všichni tak vidí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je Barbour trošku hype. Mám Bedale, nejen, že to má poněkud krátké rukávy, ale střih je takový neforemný. Navíc jsem si to podruhý vzal do deště, povoskovaný to bylo fest, až jsem od toho byl všude ulepený a promočilo se to asi za 10 minut. Naví po pár měsících se mi to někde na lokti prodřelo. Nechápu, co je na tom tak skvělého... Mám i nějaký volnočasový quilted, ty jsou zase komplet z umělotiny a člověk se v tom potí. Tak nevím, co na tom všichni tak vidí!
Mám taky jednu a poslední.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečekal jsem, že se tu dočtu na Barbour kritiku. Teď jsem koukal, že má bunda z NZ je od formy Outback Trading Company, model MEN’S DEER HUNTER JACKET, viz odkaz, kde najdete i další sortiment. I když je v názvu "Hunter", bunda vypadá tak elegantně, že není problém ji vzít i na středně formální příležitosti. Co je ale důležité, od roku 2020 ji nosím poměrně často (odhadem 20-30x od podzimu do jara), občas i v dešti a zatím se nestalo, že bych byl "ulepený a promočilo se to za 10 minut", jak píše Blackthorn. Naopak, počáteční tuhost časem povolila, bunda je měkká, pohodlná a stále nepromokavá, i když jsem v ní nestrávil v dešti několik hodin, ale hoďku určitě ano. Dnes ji mám taky, právě kvůli dešti.

Odkaz: https://www.outbacktrading.com/collections/mens-oilskin-jackets/products/2180-deer-hunter-oilskin-jacket?variant=12735527190581

Mimochodem, jak často a jak své voskované bundy voskujete? V jezdeckých potřebách mi nabízeli buď vosk nebo tekutou verzi ve spreji, máte s obojím zkušenost? Předpokládám, že když mi moje Outback bunda po necelých 3 letech ještě nepromokne, nemá smysl ji ošetřovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2023 v 18:54, Blackthorne napsal:

Za mě je Barbour trošku hype. Mám Bedale, nejen, že to má poněkud krátké rukávy, ale střih je takový neforemný. Navíc jsem si to podruhý vzal do deště, povoskovaný to bylo fest, až jsem od toho byl všude ulepený a promočilo se to asi za 10 minut. Naví po pár měsících se mi to někde na lokti prodřelo. Nechápu, co je na tom tak skvělého... Mám i nějaký volnočasový quilted, ty jsou zase komplet z umělotiny a člověk se v tom potí. Tak nevím, co na tom všichni tak vidí!

moje slova ...

v Drážďanech jsem několik modelů vyzkoušel a nesedla mi žádná. Mají divné střihy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on ten “barbour styl” bund je v jinde (hlavně teda UK) úplně standardní styl bund, který vyrábí desítky firem. Akorát k nám a do většiny světa pronikl hlavně barbour. V každým countryware vesnickým obchodě mají něco a barbour to obvykle neni, ten je spíš ve městech. Já mám třeba doma ještě voskovanou vestu od Walker & Hawkes, který dělaj úplně stejný designy jako klasický barbour a je super, jen za 1/3 cenu :) . Je to jak s ostatníma specialitkama - redwingy ti sedřou kotníky, shetlandský svetry nepřestanou kousat a v selvedge denim kalhotách se v létě nepřestaneš potit….a stejně to dohromady s barbour bundou dá chronomag uniformu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Zdravím, chtěl jsem si pořídit další Barbour bundu, delší  kabát a na Longe-Zalando jsem zakoupil OS Burghley Casual .         Trošku překvapení, že materiál je polyester, bavlna,polyamid. Taková odlehčená ...  Na stránkách Barbouru jsou pouze VAX a dohledal jsem to na  https://chgselect.com/en/products/bab-rtw0174?variant=45948022423783.                           Knoflíky, druky, zip, nášivky vypadají OK, dobře ušitý a sedí ... Tak nevím, co si o tom myslet.... Výhoda je to, že zaslat zpět není problém.     Už jste se s tím někdo setkal?  

 

B1.jpg

B2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som s Barbour iba začínal, kúpil som si ako neskuseny hento to:

https://www.endclothing.com/eu/barbour-washed-bedale-jacket-mca0369ye51.html

Je to fajn v lete , ľahké, priedušné , barbour slim strih aj kvalita . Ale neni to ten klasický wax barbour  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Red Wingy už mám, tak jsem si říkal, že ještě potřebuju Bedalku a dneska jsem si jí šel vyzkoušet. Férově přiznávám, že za ty prachy jsem si na prdel teda nesed, možná že jsem tam šel s velkým očekáváním, ale dám jí asi šanci, abych taky měl chronomag uniformu :default_wink:. Většinou mívám L-XL, ale tady mi přišlo, že mi nejvíc sedí 40 (M), ale přes křídla mi byla lehce fest, když jsem před sebou trochu zapéroval rukama, že kdyby to povolilo, tak by to asi šlo. Ve 42 (L) to bylo na křídlech lepší, ale když jsem měl ruce podél, tak to na mě bylo moc velký, hlavně na pupku a ten ještě tak velkej nemám :default_smile:. Tak bych se chtěl zeptat mazáků jestli ta bunda trošku povolí na exponovaných místech nebo bude furt fest. Když jsem byl mladší, tak jsem tahal víc železa a to mám za to... 

edit: případně doporučit jinej typ bundy (střih), ale chtěl bych do pasu jako je ta bedalka

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Strocek napsal:

Red Wingy už mám, tak jsem si říkal, že ještě potřebuju Bedalku a dneska jsem si jí šel vyzkoušet. Férově přiznávám, že za ty prachy jsem si na prdel teda nesed, možná že jsem tam šel s velkým očekáváním, ale dám jí asi šanci, abych taky měl chronomag uniformu :default_wink:. Většinou mívám L-XL, ale tady mi přišlo, že mi nejvíc sedí 40 (M), ale přes křídla mi byla lehce fest, když jsem před sebou trochu zapéroval rukama, že kdyby to povolilo, tak by to asi šlo. Ve 42 (L) to bylo na křídlech lepší, ale když jsem měl ruce podél, tak to na mě bylo moc velký, hlavně na pupku a ten ještě tak velkej nemám :default_smile:. Tak bych se chtěl zeptat mazáků jestli ta bunda trošku povolí na exponovaných místech nebo bude furt fest. Když jsem byl mladší, tak jsem tahal víc železa a to mám za to... 

edit: případně doporučit jinej typ bundy (střih), ale chtěl bych do pasu jako je ta bedalka

ahoj ja mám Ashby a mne pomohlo pri výbere toto video

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tie bundy nájdeš strihy aj tailored aj slim fit, tie sedia na bežnú nehruskovu postavu lepšie. Napr ja som štíhly 190/80, mam verziu

Barbour Heritage Men’s SL Bedale Jacket - Black

A sedi mi úplne super, žiadny stan ani nič plandavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...