Přejít na obsah

sýr


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

.. jsme syrova velmoc, podle me top 10 world.. sedlcansky hermelin.. niva... romadur... olomoucke tvaruzky.. to jsou vyjimecny zalezitosti...

 

edt.: a pak je tu nevycerpatelna studnice pocinaje fetou a konce treba .. casu marzu... notabene, tak smradlavej syr, ze ti podlomi kolena je myslim dost chlapsky tema )

 

a

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve svycarsku bylo jeste relativne donedavna zvykem vyplacet cast mzdy naturalne - SÝREM ;)

.. takze je dost mozna, ze prace hodinare na vasich stribrnych cibulich po dedovi byla honorovana peknym petikilovym bochnickem gruyeru :D

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vlastní sýry? Ani ne, tedy pokud žiješ v dánsku tak stejně nekoupíš jiný mlíko, takže cena vstupní suroviny
je normálně úměrná cenám jinde a výdělku. Ale to je historie, v ČR kupuju mlíko normálně z farmy pod horama.

Jinak je poměr asi kilo sýra z cca 10 litrů mléka (polotvrdý sýr a la gouda, eidam atd.), na parmazán je potřeba
výrazně více, na měkký čerstvý sýr zase méně. Nejhorší je doba zrání, ale už mám výrobu kontinuální (rozuměj

když mě to chytne tak vyrobím), a protože dělám spíše tvrdé sýry co zrají ve vosku, tak jestli leží a čeká na mě

čtyři nebo deset měsíců je pak jedno. Moje výroba je totiž pořád částečně pokus / omyl :D
Nejsem třeba schopnej vyrobit gruyére a nivu, to vždy byla tragédie.

 

Jinak je potřeba jen syřidlo, kultura, ty stojí poměrně málo, a pak čas to vyrobit a znalost výrobního postupu,
ovšem gastromagor to dříve nebo později vychytá. A není nic lepšího než pochvala od hosta kterému domácí

sýr chutná, to je za odměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...