Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, African napsal:

Pěkná bota, Lomer jsem neznal, někde na ně musím mrknout zblízka 👍

Já loni objednával nízke celokožené, ale blbě udělaný, očka na tkaničky nakřivo a nesouměrné. Třeba náhoda, ale vrátil jsem je a dál už nezkoušel. Asi jsem to sem i daval. Já mám na ty boty poslední dobou nějakej pech.

Někdo se tu ale o nějaké vyšší zajímal a možná i koupil, myslím že @warann

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Lomery vypadají pěkně. Já konečně otestoval nové Speedgoaty 5 i na sněhu, noha suchá, stabilní, bez nesmeků, i návleků, dva dny jak nic.

IMG_20231118_102036.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Já loni objednával nízke celokožené, ale blbě udělaný, očka na tkaničky nakřivo a nesouměrné. Třeba náhoda, ale vrátil jsem je a dál už nezkoušel. Asi jsem to sem i daval. Já mám na ty boty poslední dobou nějakej pech.

Někdo se tu ale o nějaké vyšší zajímal a možná i koupil, myslím že @warann

Ty mas teda pamet. Zajimal se, ale nekoupil. To bylo v ramci temer nekonecny rady zkouseni spis klasickejch bot, coz skoncilo az ted tema Scarpama, co jsem postoval pred par dny. Bohuzel prevaznou dobu lezim, tak jsem je jeste nemohl vyzkouset ani do lesa se psem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím o radu.

ke svým La Sportivám bych chtěl doplnit kotníkový GTX botky na občasný výšlapy.

nějak mi do oka padly Prabos Condořiti.

Máte někdo zkušenost s Prabosem? Vydrží to? Je to pohodlný?

díky všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím o radu.
ke svým La Sportivám bych chtěl doplnit kotníkový GTX botky na občasný výšlapy.
nějak mi do oka padly Prabos Condořiti.
Máte někdo zkušenost s Prabosem? Vydrží to? Je to pohodlný?
díky všem!

Prabosy jedny mám, nevím přesně model, vyšší kožený. Pohodlný jsou a myslím že i něco vydrží. Moc jsem toho v nich nenaslapal, ale 30km trek jsem dal v pohodě. Nebál bych se toho, sám plánuji že nějaký nízký určitě ještě vyzkouším.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak českej Meindl opět nezklamal, reklamované boty mám v Praze na prodejně opravený a mám se pro ně zastavit. No to mě poser, boty za bura co se po 14 dnech rozparaji a oni to nedokážou ani poslat. Tak tady už vážně ende

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Prochy68 napsal:

Tak českej Meindl opět nezklamal, reklamované boty mám v Praze na prodejně opravený a mám se pro ně zastavit. No to mě poser, boty za bura co se po 14 dnech rozparaji a oni to nedokážou ani poslat. Tak tady už vážně ende

A co s nimi vlastně bylo? Jinak tady to je poslední dobou můj největší kámoš, ale fakt... 😆

images (2).jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já očekávám, že mi to prodlouží životnost alespoň o další dva roky 😁 Ale může za to spíš můj zlozvyk zoufat si boty špičkou o patu, a po třech letech každodenního nošení kdykoliv, kdekoliv, kamkoliv, mají nárok...

IMG_20231122_214702.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi záleží co konkrétně se lepí, ale já bych už lepenejm botam nevěřil a vzal si je tak akorát se psem kolem baráku. Když teď vzpomínám, boty už jsem nelepil asi 20 let, nejspíš jde kvalita nahoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Prochy68 napsal:

ef5208d2c980504f0ae40e886cda6bd7.jpg
U bot za dvojku bych si to asi zasil sám, ale u meindlu mě to naštvalo, navíc skoro novejch.

Dobrá fušeřina, jako většina věcí dneska 😵‍💫  U mě drží rekord zatím La Sportiva T čtyřka, která vydržela necelé dva týdny venčení pejska a roztrhla se pata 😆 Na druhou stranu ovšem drží LS Trango další rekord abych jim nekřivdil a to ve výdrži okolo dlouhých dvanácti let, původní tkaničky, podrážka, bota vodu nepustí a zažila doslova peklo, byla se mnou na všech důležitých kopcích, masakr. Takže je to kus od kusu, model od modelu, klasika.....nedá se svítit, ale lepidlo by měli dnes dávat ke každému páru bot prostě zdarma ;)

DSC_1330.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vidím ty vaše závady po pár dnech tak velice rád vzpomínám na své nízké Salomon XAlp Ultra LTR GTX, to byl snad rok 2012 a ještě byly z Nubuku. Opravdu nejlepší botky co jsem kdy měl a používal jsem je fakt hodně, všude a celoročně. 5 let nošení a nakonec jsem jen prodřel vnitřek paty a totálně sešlapal vzorek. Sám se do teď divím, že jsem si nekoupil následující model 🤔 A ty poslední nebo aktuální modely jsou bohužel úplně jiný, syntetický. Při vyzkoušení už to nebylo ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já je většinou oddelam uvnitř na patě, jediný co mě vydrží jsou s koženou podšívkou, ale ty mají zase jiný mouchy 😀. Jinak jsem dneska @Radek124 objednal na zkoušku mid gtx moab, tak jsem zvedavej 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Prochy68 napsal:

No já je většinou oddelam uvnitř na patě, jediný co mě vydrží jsou s koženou podšívkou, ale ty mají zase jiný mouchy 😀. Jinak jsem dneska @Radek124 objednal na zkoušku mid gtx moab, tak jsem zvedavej 😉

Vnitřek paty je v dnešní době snad nejslabší článek celé boty, souhlas. Nechápu věhlasné značky, které použijí nějakou sračkovou látku a pata se prodře během roku, jinak bota je vcelku cajk. A tak jednoduché, třeba jako Raptor od LS, kde se to vychytalo. Mám je tři roky na běhání a ta pata je prostě nesmrtelná, podrážka fuč, ale pata drží 👍 Zmiňují to samozřejmě i v recenzi, teď je budu objednávat znovu....

Vnitřní strana paty je pokryta měkkou stélkou z umělé kůže, která usnadňuje nazouvání bot a zároveň chrání před ošoupáním. Za mě skvělá vychytávka.

IMG_20220717_113114.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...