petas Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 Nevíte někdo, prosím, jaká je cena za vyměnění skla u hodinek FORTIS Flieger (průměr 40mm). Za případné odpovědi díky!
Leclerc Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 Zkus kontaktovat výhradního dovozce: Firma Nest http://www.nest-sro.cz/index.php?menu=28 anebo přímo pana Městku, který jim zajištuje servis. Sídlí v Carollinum, Pařížská 11, Tel.: 224 813 702
martinbor Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 U pana Městky v pařížský obyčejné tak kolem 500Kč i s prací.
Ondraj Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 U pana Městky v pařížský obyčejné tak kolem 500Kč i s prací. To nebude ale safír s antireflexem
Guest YPO Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 podle informací od pana hodináře Zahradníka je výměna safírového skla v rozmezí od 4000 - 5000 kč (pěkný rozptyl) - minerální tipuji na polovic
martinbor Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 (edited) To Ondraj: .....jo jo zcela a úplně obyčejné sklíčko..., Nechal jsem si ho měnit jednou,jelikož to origo (taky obyč ) vypadalo hrozně( měl jsem na něm dva malé škrábanečky a už jsem to nemohl psychicky unést ).S naivní vidinou pořízení si nového safírového antireflex. sklíčka jsem uháněl do pařížské....Pan hodinář mě vyvedl ze snění jednak cenou a jednak tvrzením,že už viděl kolikrát safírové sklíčko na kousíčky a že antireflex se časem ošoupe.Tak mám obyčejné Edited June 2, 2007 by martinbor
bery Posted June 2, 2007 Report Posted June 2, 2007 Přesně jak píše Ondraj (safír s oboustranným antireflexem), výměna byla v ceně
petas Posted June 2, 2007 Author Report Posted June 2, 2007 Díky všem za reakce, nějakou takovou představu jsem si potřeboval udělat...
lolohh Posted June 3, 2007 Report Posted June 3, 2007 To Ondraj: .....jo jo zcela a úplně obyčejné sklíčko..., Nechal jsem si ho měnit jednou,jelikož to origo (taky obyč ) vypadalo hrozně( měl jsem na něm dva malé škrábanečky a už jsem to nemohl psychicky unést ).S naivní vidinou pořízení si nového safírového antireflex. sklíčka jsem uháněl do pařížské....Pan hodinář mě vyvedl ze snění jednak cenou a jednak tvrzením,že už viděl kolikrát safírové sklíčko na kousíčky a že antireflex se časem ošoupe.Tak mám obyčejné Už jsem tady o ošoupání antireflaeu na Fortisech něco málo četl, ale zeptal bych se. Když se časem (co je to časem? Při "běžném opatrném" zacházením smíšeným s jistou dávkou nešikovnosti) opravdu ošoupe, dá se pak nějak odstranit ten antireflex, který tam zbyde? Aby zbylo čisté safírové sklíčko bez horního antireflexu. Díky.
OldaA Posted October 19, 2007 Report Posted October 19, 2007 Už jsem tady o ošoupání antireflaeu na Fortisech něco málo četl, ale zeptal bych se. Když se časem (co je to časem? Při "běžném opatrném" zacházením smíšeným s jistou dávkou nešikovnosti) opravdu ošoupe, dá se pak nějak odstranit ten antireflex, který tam zbyde? Aby zbylo čisté safírové sklíčko bez horního antireflexu. Díky. kdysi jsem resil stejny problem, nekdo mi radil zubni kartacek a pastu, nenasel jsem ale odvahu vyzkouset to.... takze rada BEZ ZARUKY
Koza_c Posted December 29, 2009 Report Posted December 29, 2009 Aktualni cena vymeny mineral za sapphire crystal with anti-reflective coating plus prace (lisovani).
Patrik Posted December 30, 2009 Report Posted December 30, 2009 (edited) Alda: no jo, jenže ono to není "kousek skla", ale vlastně "kus šutru" i když systeticky vyrobeného - jde o safírové "sklíčko", tedy o plátek uměle vyrobeného safíru navíc s oboustraně antireflexní vrstvou. Cena výměny 200 Kč, cena skla 4720 Kč. Skutečné sklíčko (minerální sklo) by stálo pár stovek. Edited December 30, 2009 by Patrik
Koza_c Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 No jo no, já jsem dnes nějak mrzutej, ale stejně je to dost. Zajímala by mě výrobní cena. Vyrobni cenu netusim. .
Patrik Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 Výrobní cena těžko říct, ale ve srovnání s ostatními hodinkami s obdobně velkým sklíčkem to je cena vcelku férová. Cena sklíčka velmi (až exponenciálně) roste s jeho velikostí, tloušťkou a třeba prohnutím. Na Raymond Weil Cosi grande stálo přes 10 tisíc.
pavel23 Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 Cena safíru na prim sport Igen stojí 11tis. jen pro poravnání vím, že je tam cilindrický.
ramon Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 Nic proti, ale občas vidívám (v obchodě) za cenu cca 3000-4000 celý hodinky se safírem, takže ta výrobní cena safírovýho skla bude myslím někde jinde a v servisu to zas moc zveličujou jaká je to věda. Já pamatuju když jsem ve dřívějších dobách když se na Primky dával plast a celý hodinky stály 400 Kč měnil minerál za cca 800 Kč v obyčejným hodinářství , a všichni měli řeči á minerál, to bude drahý, a pak jsem zjistil že pan hodinář ho nakupuje za 100-150 korun.
dr.snake Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 aj medzi hodinarmi je vacsina hajzlikov....presne jak u ostatnych obchodnikov....najradsej by mali rabat 1000perc nech sa nehnevaju....11000safir??? benze minarali po nete za par dolaru
ramon Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 aj medzi hodinarmi je vacsina hajzlikov....presne jak u ostatnych obchodnikov....najradsej by mali rabat 1000perc nech sa nehnevaju....11000safir??? benze minarali po nete za par dolaru Tady je celkově zavádějící zamýšlet se nad cenami jakýchkoli součástek pocházejících z Primu, když se podíváš kolik chtějí např. za blbý ručky-kus plechu. Ale to jen na okraj. Já bych viděl cenu safíru jako dílu, pokud to není nějaký extra rozměr že se nakupuje tak do 2500 Kč. Je rozdíl mezi rabatem (předražení věci) a nárokem na zaplacení kvalitně odvedené práce hodináře, který rozhodně nikomu neupírám. I když samotná záležitost výměny je otázkou cca 5 minut a vlastnictví nějakého lisu. Ohledně těch Fortisů, tam asi půjde o to, že se přitom zřejmě dělá i zkouška těsnosti, takže servis rád vymění všechno co je gumový, často i korunku, a na ten test je třeba u vyšších hodnot docela drahej stroj, takže zas něco naskáče.
Patrik Posted December 31, 2009 Report Posted December 31, 2009 (edited) Nic proti, ale občas vidívám (v obchodě) za cenu cca 3000-4000 celý hodinky se safírem, takže ta výrobní cena safírovýho skla bude myslím někde jinde a v servisu to zas moc zveličujou jaká je to věda. Já pamatuju když jsem ve dřívějších dobách když se na Primky dával plast a celý hodinky stály 400 Kč měnil minerál za cca 800 Kč v obyčejným hodinářství , a všichni měli řeči á minerál, to bude drahý, a pak jsem zjistil že pan hodinář ho nakupuje za 100-150 korun. Budu hádat, ale předpokládám, že ty hodinky budou o dost menší, než Fortisky a sklíčko bude tenčí (jak jsem psal, cena roste mnohem rychleji, než rozměr). A nejspíš nebude ani jednostranně antireflexní, natož oboustranně. Samozřejmě, že na "akci" vydělávají všichni. Výrobce, velkoobchod, hodinář a případně i maloobchod pokud je oprava podána přes něj. Ale to je tak u všeho. Ještě bych přidal jednu věc - při KAŽDÉ výměně sklíčka (a vlastně při jakémkoliv dávání hodinek do lisu, tedy i např. při výměně baterie) hrozí, že sklíčko rupne. V ceně opravy tak musí být započteno i rozbité sklíčko na x hodinek. Edited December 31, 2009 by Patrik
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now