Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Pani vidim,ze sa nam skupina cajickarov a kavickarov pekne rozrasta :)

 

Vitajte v klube!!!!

 

No, kavickarov by som ani nepovedal, nie kazdy, kto pije kavu je gurman na kavu, ten, kto pije instantnu urcite nie, Instantne kavy nemaju s kavou nic spolocne, su to nejake zbytky kav upravene aromami, je to skratka taka spinava voda s kofeinom. V tomto fore by som to prirovnal k ludom, ktori pouzivaju hodinky v mobile, nemaju k tomu ziadny vztah a potrebuju len prakticky vediet, kolko je hodin, tak instantnou kavou len dostavaju do tela svoju davku kofeinu :)

 

Ja zo zaciatku pijaval tiez kadejake kavy ako Alfredo, Segafredo, Julius Meinl, chvalabohu nikdy instantne, tie som skratka nemohol na chut, ale az ked som zacal pijavat kavy, ktore su skutocne kvalitne, plne chuti a aromy, viem, co je to skutocna kava.

 

U mna je pitie kavy povysene na ritual a vychutnavam si chut kavy v pohode. Na slovensku a kedze dost casto chodim aj do ciech nie je este kultura pitia kavy na nejakej vysohejurovni, ale musim pouznamenat, ze sa uz vyrazne zlepsila a v lepsich podnikoch sa da dostat aj vcelku kvalitne pripravena kava, ale stale su podniky, ktore keby som vlastnil, tak baristovi "zlamem ruky" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj tip na nejaky podnik,kde robia dobru kavu ale v BA

 

Ja chodim na Dunajsku, je tam taky Coffee shop, maju tam vselijake kavy a kavovary a dokonca aj caje a prislusenstvo, salky, mlynceky... Nie je to typicka kaviaren, ale chodim tam rad, vsetkych tam uz poznam, stale tam chodi ta ista spolocnost :) tam si aj kupujem kavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chodim na Dunajsku, je tam taky Coffee shop, maju tam vselijake kavy a kavovary a dokonca aj caje a prislusenstvo, salky, mlynceky... Nie je to typicka kaviaren, ale chodim tam rad, vsetkych tam uz poznam, stale tam chodi ta ista spolocnost :) tam si aj kupujem kavu.

 

Ano, to si uz spominal. Budem sa musiet niekedy zastavit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me naucil pit kolega z prace silnou prekapavanou kvalitni kavu, kterou kazdy den vari. Kupujeme cele roky ruzne drazsi kavy z ruznych zemi a snazime se narazit na idealni chut. Nemam rad kavy s prichuti. O rozpustnych ani nemluve - z tech se mi dela nevim proc zle, asi mam alergii na nejake svinstvo, ktere se do toho pridava.

Dale mam rad frappe, to umi dobre udelat mangelka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky zapojím. Nejlepší kávu jsem pil před mnoha léty na Kubě. Zatoulali jsme se na kávovou plantáž /prý tam dělali trestanci/ a vyměnili jsme s nimi naše "krůtí maso s vejci" za jejich něco s fazolemi na plechovým tácu. Ale potom to přišlo. Na plechu nad ohněm upražili kávová zrna, roztloukli je a dali vyvařit. Výsledkem byla káva barvy asfaltu, silně aromatická a taková jako hořce nakyslá, asi tříslovinami. Já jsem to pil samotné, ale poučili mne, že se to musí ředit vodou. To byla síla. Od tý doby jsem takový kafe nepil.

 

souhlasím, na Kubě mi káva taky velmi chutnala, koupil jsem jí několik pytlíků, ale nikdy nebyla doma tak dobrý jako tam, možná je to i tím, že tam působí to prostředí.

Jinak doporučuji www.svetkavy.cz objednávám pravidelně různé značky, dobrá zkušenost je s Bristot, Mocador, Vergnano, Testa Rosa atd. Po kávě Bazzara mně vyskákaly jebáky :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Osobně piji kávu docela dost, pět až šest slušných škopků, tři vrchovaté lžičky a mléko, dopřávám si ji k cigaretce, hlavně pěkně večer u chronomagu, do toho šoupnu pár Red Bullů a je mi fajn.

Oblíbená směs arabika z prodejny Svět kávy, nepohrdnu ani pravou brazilskou a různými druhy holandských káviček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem měl jako tlumočníka Syřana. Hostil mne doma arabskou kávou s kardamonem. Byla to zajímavá chuť. Zkoušel jsem to, ale nepovedlo se.

 

:) Velmi dobra kava, sem tam si ju spravim doma. Pouzivam kavu India a na to Kardamon. Od znameho som dostal original kardamon takze je to pecka, nie ako ten kupovany. Par zrniecok si rozdrvim a potom zalejem kavou. Pripadne ak si robim turka tak zmiesam kavu a kardamon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale oni ten kardamon mají už smíchaný s umletou kávou. Tak potom ty pryskyřice tou kávou prostoupí. Je to výraznější. Já na to neměl trpělivost, dával jsem to jako ty. Jak jsem se k toumu kafi dostal. Jednou jsem s ním zašel na pivo a dával jsem si kávu, protože jsem řídi. Byl tam takový vlezlý číšník, který se snažil ohromit jaké druhy kávy vaří a když došel i k arabské, tak ten tlumočník mu řekl, aby ze sebe nedělal blbce, že on je Arab a v tý putice, určitě arabskou kávu neumí. Tak jsme se domluvili, že mi pravou arabskou uvaří doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale oni ten kardamon mají už smíchaný s umletou kávou. Tak potom ty pryskyřice tou kávou prostoupí. Je to výraznější. Já na to neměl trpělivost, dával jsem to jako ty. Jak jsem se k toumu kafi dostal. Jednou jsem s ním zašel na pivo a dával jsem si kávu, protože jsem řídi. Byl tam takový vlezlý číšník, který se snažil ohromit jaké druhy kávy vaří a když došel i k arabské, tak ten tlumočník mu řekl, aby ze sebe nedělal blbce, že on je Arab a v tý putice, určitě arabskou kávu neumí. Tak jsme se domluvili, že mi pravou arabskou uvaří doma.

 

Logicke,ze doma sa neda pripravit to co oni ponukaju ale aspon ako taka nahrazka je to dobra vec. Inak to musela byt dobra sranda s tym casnikom heh.

 

Ja si sem tam doma robim Caffe Latte, Frappe, Viedensku, Irsku a podobne...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4A@A - teď trochu odbočím od tématu. Ještě funguje Štefanka a Krištál Bar a Perugia a Františkáni?

 

To Gandalf:

 

Krystal Bar. Hej, ten este funguje ale nechodim tam iba okolo :)

Frantiskani, mozem potvrdit to funguje.

Perugia fuuuuuha tak to neviem, ale zda sa mi,ze ano.

Stefanka ta tiez funguje.

 

Hmmm chystas navstevu BA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Gandalf:

 

Krystal Bar. Hej, ten este funguje ale nechodim tam iba okolo :)

Frantiskani, mozem potvrdit to funguje.

Perugia fuuuuuha tak to neviem, ale zda sa mi,ze ano.

Stefanka ta tiez funguje.

 

Hmmm chystas navstevu BA?

 

Peruggia este funguje, ak myslime ten hotel v Zelenej ulici v starom meste.

 

...najlepsia kava je klacicke picolo, alebo ristreto, bez akychkolvek doplnkov, len tak si mozem riadne vychutnat kazdu chut, ktoru kava ponuka, takze ja urcite s tym neexperimentujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivam la pavoni europiccolla, je to dobry esspresovac jenom si s nim musi clovek dat trochu vic prace :-); kavu pouzivam prevazne lavazza gusto e crema, vyzkouseno mam mraky znacek (preferuji michanice, samotnou arabicu napr. moc nemusim) illy, sao, lambo, vergnano, maranello.... proste se stale vracim k lavazze, hrnky pouzivam limitovane illy a velka pikoska koizol. velikost kavy zasadne ristreto bez cukru a mleka - mam to jednoduche :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2A@A - kdysi jsem ta místa navštěvoval /mimo jiné/. Do Krystal baru jsem chodil v noci na kapustnicu s klobásou :P

Ano Perugia na starém městě, z restaurace v přízemí se chodilo dolů, hrávala tam hudba.

 

Heh kapustnica s klabosou, no tak to budes asi podobny rocnik ako moj tatko lebo za mojej ery sa tam uz take veci urcite nerobia. Hotel Perugia zostal, hudba tam este stale je ale momentalne je to na vyssej urovni.

Upraveno uživatelem A@A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...