Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Tak to o moc přicházíte, když už tam nedělaj kapustnicu. Ta Perugia nebyla nikdy žádná putika. To spíš ta Štefanka, ale tam zas chodilo víc opuštěných bab :-)

 

heh tak v tom case to muselo vyzerat zaujimavo. no ale aj teraz sa daju nast nejake tie volne baby hehe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ja piju kavu bez mleka a bez cukru, stejne jako caj. Popravde mi neni jasne, proc si nekdo da k piti neco a pak chut prebiji mlekem a cukrem. Treba u caje radsi zkusim 5 druhu nez najdu co mi chutna, nez bych chut dohanel prisadama. Vyhranenou znacku nemam, dokonce mam pocit, ze ve stejnem podniku mi kava chutna jednou vic, jednou min. Kavu piju nejradeji po probuzeni, po jidle, pri rozhovoru s prijemnyma lidma.

 

edit: Ikdyz jeste bych se mel priznat, ze posledni dobou si davam i presso s cukrem a mlekem. Ale to neberu jako "dat si kavu" to spis v hospode kdyz jsem prekourenej a mam pachut v puse dam si tohle jak ja rikam kakao pro velky.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dnes mi konečně dorazila ta káva z Dominik. republiky. Tak jsem si jí hned umlel, uvařil a není vůbec špatná /ta cena je skoro směšná/. Káva je pražená na stupeň medium, je tedy světlejší zrno. Ale dopoledne jsem měl jamajskou, tak to trochu může chuťový vjem ovlivnit v její neprospěch. Ale když bych to srovnal třeba s kávou Dawidof, tak tahle se mi zdá lepší, navíc se netváří jako něco extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko off topic: v čajíčkách se vyznám, ale dobrá káva je občas k nezaplacení...co doporučujete koupit v Coffee Heaven nebo Starbucks? Spíš něco lehčího, aromatického, sladkého...prostě na pohodové posrkávání. Dík

 

PS: podotázka: jako dárek k vánocům bych si nadělil takový ten stroj na kávu, má někdo tip na nějaký středně drahý (počítám 10-30 tisíc? může být?) a kvalitní dělač kávy? Že bych si kávičku namlel, nasypal to tam a ono by mě jí to udělalo. Omlouvám se za termíny, neznám "kávový slang".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko off topic: v čajíčkách se vyznám, ale dobrá káva je občas k nezaplacení...co doporučujete koupit v Coffee Heaven nebo Starbucks? Spíš něco lehčího, aromatického, sladkého...prostě na pohodové posrkávání. Dík

 

PS: podotázka: jako dárek k vánocům bych si nadělil takový ten stroj na kávu, má někdo tip na nějaký středně drahý (počítám 10-30 tisíc? může být?) a kvalitní dělač kávy? Že bych si kávičku namlel, nasypal to tam a ono by mě jí to udělalo. Omlouvám se za termíny, neznám "kávový slang".

 

Ja jsem s timto Krups XP 4020 naprosto spokojeny: http://www.krups.cz/All+Products/Espresso+...020/XP+4020.htm

 

I kdyz kolega Valdo k nemu mel vyhrady. Kava byla pro nej malo horka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko off topic: v čajíčkách se vyznám, ale dobrá káva je občas k nezaplacení...co doporučujete koupit v Coffee Heaven nebo Starbucks? Spíš něco lehčího, aromatického, sladkého...prostě na pohodové posrkávání. Dík

 

PS: podotázka: jako dárek k vánocům bych si nadělil takový ten stroj na kávu, má někdo tip na nějaký středně drahý (počítám 10-30 tisíc? může být?) a kvalitní dělač kávy? Že bych si kávičku namlel, nasypal to tam a ono by mě jí to udělalo. Omlouvám se za termíny, neznám "kávový slang".

 

 

Špičkové jsou švýcarské (podoba s hodinkami) automaty JURA viz: http://jura-impressa.cz/produkty sám mám jeden z nich a kafe je jak z kavárny :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špičkové jsou švýcarské (podoba s hodinkami) automaty JURA viz: http://jura-impressa.cz/produkty sám mám jeden z nich a kafe je jak z kavárny :thumbsup_anim:

 

Taky jsem o nich uvazoval, ale cena byla nad me moznosti.

 

Ale mel bych dotaz. Proc profi stoje na expresso pouzivaji pouze pakoveho mechanizmu? Stejneho principu se drzi i levne pristroje, zatimco "stredni" trida vsazi na jednoduchost obsluhy. Neni ta jednoduchost pripravy pak na ukor kvality?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem s timto Krups XP 4020 naprosto spokojeny: http://www.krups.cz/All+Products/Espresso+...020/XP+4020.htm

 

I kdyz kolega Valdo k nemu mel vyhrady. Kava byla pro nej malo horka.

 

Ten Krups stojí jako jeden řemen na hodinky... tady není o čem, vyzkouším ho, dějuju za tip! :thumbsup_anim:

 

PS: tohle vypadá o malinko lépe, má takové ty samočistící programy...nemá někdo zkušenost? Na to Krups prý odchází hodně těsnění...http://www.bilezbozi.cz/espressa/bosch-tca-5401

 

edit2: lolohhu, to je dobrý tip, když se k tomu koupí dobrá káva, tak asi ani není ani ta překapávaná k zahození...

Upraveno uživatelem Alessio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Krups stojí jako jeden řemen na hodinky... tady není o čem, vyzkouším ho, dějuju za tip! :thumbsup_anim:

My jsem si koupili tohoto Krupse a když nám přijde domů více lidí, tak to kafe prostě jenom překapem, jinak pro sebe používáme jen pressovač. Koupil jsem ho někde po webu za cca 3-4 tisíce, pokud si dobře pamatuju. Občas byl k vidění v Datartu (nevím jak teď, už ho máme cca rok), kde ale stál o dost víc. Můžu ho jen doporučit.

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsem si koupili tohoto Krupse a když nám přijde domů více lidí, tak to kafe prostě jenom překapem, jinak pro sebe používáme jen pressovač. Koupil jsem ho někde po webu za cca 3-4 tisíce, pokud si dobře pamatuju. Občas byl k vidění v Datartu (nevím jak teď, už ho máme cca rok), kde ale stál o dost víc. Můžu ho jen doporučit.

 

Tak ten mě po dvou měsících přestal fungovat koupen v česku. Kamarád ho má z Holandska a také problém.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten mě po dvou měsících přestal fungovat koupen v česku. Kamarád ho má z Holandska a také problém.

My ho používáme denně na 1-5 kafí, občas ho trochu vyčistím, funguje bez problémů. Myslím si, že ta "pressovací část" je úplně stejná jako na ostatních Krupsech podobné ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My ho používáme denně na 1-5 kafí, občas ho trochu vyčistím, funguje bez problémů. Myslím si, že ta "pressovací část" je úplně stejná jako na ostatních Krupsech podobné ceny.

Ten náš ze začátku dělal dva někdy i jen jedno kafe a pak svítili kontrolky o čištění. Pak už něchtěl udělat ani jedno. Byli seriozní a peníze vrátili koupili jsme saeco (doufám, že to píšu správně). No a známý tvrdil to stejné a kávovar tam stál zaprášený. Asi smůla. Saeco běží bez problémů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani,koli kave by som "vrazdil".Milujem ju...ani nie tak kavu,ako tu kaviarnovu kulturu okolo nej.

Sedim si pekne v kaviarni, popijam si dobre ristretko a kecam s priatelmi. Dokonca aj obchodne stretnutia si organizujem v kaviarnach.Denne dam tak 4-5 kaviciek.Pijem iba picollo,alebo ristreto,takze co sa chute a aromy tyka tak je to spica,ale kofeinu tam moc nie je a tak si trosicku setrim srdiecko.Horsie je na tom moj chrup.Pri preventivke u zubala sa odstraneniu zlteho povlaku nikdy nevyhnem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím souhlasit s Midlochem. Od srpna pijeme s manželkou kafíčko z Jura Impressa J5. Kafíčko je super, pijeme Chicco D´oro - švýcarská káva, která je přímo ke kávovarům Jura doporučená.

Koupili jsme ten "kávošvároš" tady

http://www.nejlevnejsiobchod.cz/?akce=deta...271&lang=cz

V tomto obchodě je sice nejlevnější, ale je tady problém. Píšou, že je skladem, ale skladem není. Fór v nižší ceně je ten, že dostanete německy a anglicky mluvící (píšící) přístroj s německým návodem. Český nikde není ani na netu. Tak jsem si našel výhradního dovozce (jsou z Brna) a za nákup nějaké chemie, hrníčků a kávy mi ten český návod darovali. V obchodě se ke mně chovali velice příjemně a dokonce mi zdarma předvedli i obsluhu. Vysvětlili mi, že ten obchod není autarizovaný distributor a proto nemá české návody. Samotná obsluha v němčině není až takový problém, ale uvedení do provozu není zase až tak jednoduché. Nicméně počáteční potíže jsou teď vyváženy skvělou kávou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...