Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Maté pijem, mám aj tú tekvičku a striebornú slamku ako origo argentínsky gaucho :drunk:

Ak si na čaj odporúčam predajňu v Nitre oproti synagóge.

 

No je to vlákno o káve, tak o čaji už končím.

 

myslim,ze bavit sa o caji alebo kave je v podstate skoro rovnake. urcite nikto nebude proti.

inak ta tekvica sa vola tusim kalabas a aj ta slamka ma svoj nazov len som zabudol.

 

inak z tych mate tak ja mam najradsej mate lemon, (ostatne mate green,flowergarden a pod mi moc nechutia)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked budem mat cestu do prahy urcite sa dohodneme... inak aj v domacich podmienkach sa da pripravit caffe latte, sice nebude to vyzerat ako to na obrazku ale spravit 3 vrstvy sa da v pohode. ak by mal niekto zaujem mozem napisat strucny postup.

 

mozete ocarit navstevu hehe :)

 

V Prahe to az tak nepoznam, takze neviem, kam na dobru kavicku, ale v BA viem, takze NO PROBLEM :) rad sa stretnem na kavicke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, potrebuji radu. Uz se tu resil nakup kavovaru, bohuzel v pro me docela nerealne cenove tride. rad bych koupil pritelkyni jako darek kavovar, ale nevim jaky by byl nejlepsi. Vyhledl jsem si si typ K2 XP 4050 of firky KRUPS. Co vy na to?

 

Popripade, poradite jiny s cenou do 5tis?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kávu miluji, ale je pravda, že jako českého "turka" ani omylem, to je to co ve fabrice vymetli z koutů. Nejraději mám expresso, bez cukru (už 14 let) s kapkou mléka. Jinak kupuji Nescafé Classic a Italiano, jsem na něj zvyklý celý roky, za komančů nám ho posílali příbuzní z kapitalistického Německa. Většinou ostatní instanty za moc nestojí, čest výjimkám. Expresso z čerstvě namleté dávky, to je prostě radost. No a mám nízký tlak, takže se nemusím nijak omezovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, potrebuji radu. Uz se tu resil nakup kavovaru, bohuzel v pro me docela nerealne cenove tride. rad bych koupil pritelkyni jako darek kavovar, ale nevim jaky by byl nejlepsi. Vyhledl jsem si si typ K2 XP 4050 of firky KRUPS. Co vy na to?

 

Popripade, poradite jiny s cenou do 5tis?

 

Diky

 

Podla technickych parametrov to vyzera dobre. Nepoznam tu znacku ale to je to iste ako s hodinkami. myslim,ze je dobry.

 

(odskocim od temy, minule som sa dopracoval na stranku so vsetkymi swiss vyrobcami hodiniek a tiez som kukal,ze aj takato znacka existuje?)

 

splnal by vsetky moje kriteria. my mame doma moulinex a tiez to nie je breitling medzi hodinkami ale na domace vyuzitie to postacuje. jedine na co by som si daval pozor je servis, treba sa popytat hlavne na poruchovost.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kávu miluji, ale je pravda, že jako českého "turka" ani omylem, to je to co ve fabrice vymetli z koutů. Nejraději mám expresso, bez cukru (už 14 let) s kapkou mléka. Jinak kupuji Nescafé Classic a Italiano, jsem na něj zvyklý celý roky, za komančů nám ho posílali příbuzní z kapitalistického Německa. Většinou ostatní instanty za moc nestojí, čest výjimkám. Expresso z čerstvě namleté dávky, to je prostě radost. No a mám nízký tlak, takže se nemusím nijak omezovat.

 

K tym instantnym kavam: skus vyskusat Nescafe Gold alebo Eduscho. Mam s nimi dobre skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tym instantnym kavam: skus vyskusat Nescafe Gold alebo Eduscho. Mam s nimi dobre skusenosti.

 

Znám je, jsou skvělé, no zvyk je železná košile. Eduscho je v Německu běžně k dostání i jako zrnková káva ve velkém. Co si budeme říkat, čerstvě umletá káva voní prostě božsky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, předesílám, že nejsem žádnej fajnšmekr, i když si dobrý kafe rád dám a turek, překapávaný a rozpustný mi nechutnaj. Mně se do práce nejlíp osvědčila mašinka Philips Senseo na polštářky s kávou. Primitivní obsluha, chuť velmi blízko "presu", cena 60 EUR za stroj, jedno kafe za cca 4 Kč. Už to přes půl roku jede k všeobecný spokojenosti. Mají to v každým německým obchoďáku, pady s kafem kupuju ve velkým po internetu, nebo když někdo jede do Němec. Složitý stroje se vždycky zanesly a pokazily, pak to tam stálo a kafe to nedělalo...

 

a0_12.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, předesílám, že nejsem žádnej fajnšmekr, i když si dobrý kafe rád dám a turek, překapávaný a rozpustný mi nechutnaj. Mně se do práce nejlíp osvědčila mašinka Philips Senseo na polštářky s kávou. Primitivní obsluha, chuť velmi blízko "presu", cena 60 EUR za stroj, jedno kafe za cca 4 Kč. Už to přes půl roku jede k všeobecný spokojenosti. Mají to v každým německým obchoďáku, pady s kafem kupuju ve velkým po internetu, nebo když někdo jede do Němec. Složitý stroje se vždycky zanesly a pokazily, pak to tam stálo a kafe to nedělalo...

 

a0_12.JPG

 

Vypada hezky, jenze ja bych radeji neco na mletou kavu. Neni problem si na netu koupit kavy z celeho sveta (od renomovanych firem), coz je ve verzi v polstarcich docela problem. Aktualne mam objedanou kavu z Tanzanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky zapojím. Nejlepší kávu jsem pil před mnoha léty na Kubě. Zatoulali jsme se na kávovou plantáž /prý tam dělali trestanci/ a vyměnili jsme s nimi naše "krůtí maso s vejci" za jejich něco s fazolemi na plechovým tácu. Ale potom to přišlo. Na plechu nad ohněm upražili kávová zrna, roztloukli je a dali vyvařit. Výsledkem byla káva barvy asfaltu, silně aromatická a taková jako hořce nakyslá, asi tříslovinami. Já jsem to pil samotné, ale poučili mne, že se to musí ředit vodou. To byla síla. Od tý doby jsem takový kafe nepil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky zapojím. Nejlepší kávu jsem pil před mnoha léty na Kubě. Zatoulali jsme se na kávovou plantáž /prý tam dělali trestanci/ a vyměnili jsme s nimi naše "krůtí maso s vejci" za jejich něco s fazolemi na plechovým tácu. Ale potom to přišlo. Na plechu nad ohněm upražili kávová zrna, roztloukli je a dali vyvařit. Výsledkem byla káva barvy asfaltu, silně aromatická a taková jako hořce nakyslá, asi tříslovinami. Já jsem to pil samotné, ale poučili mne, že se to musí ředit vodou. To byla síla. Od tý doby jsem takový kafe nepil.

 

Já mám dva coffe-highlights

asi před pěti lety v Chorvatsku u pláže, obyčejná kavárna, nečekaně dokonalé capuccino

asi před osmi lety v centru Brna, irská káva do skla - neskutečný nakopávák

jo a onehdá presso s přítelkyní, ale to už je jiná rubrika (po 22 hod)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zelený čaj mám taky vzpomínku. Jednou jsem se dostal k Vietnamcům, na stole měli porcelánovou konvici do polovičky plnou zelenýho listí a pili ten čaj z takových malých pocelánových paňáků. Nabídli mi a tak jsem pil a protože jsem měl žízeň, tak jsem pil dost /neslušně/ hodně. Asi po půl hodině, co jsem odjel, to začalo. Musel jsem zastavit, všechno se se mnou točilo, srdce až v krku. Dodnes nevím co to bylo za čaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kávu pijem červenú popradskú, alebo granulovanú Poprad vymrazovanú. Taktiež môžem Nescafe Gold. Zväčša 2x denne káva a večer 3 v 1 Nescafe alebo Jacobs. Kedysi som zbožňoval brazílsku Cafe Cacique a Cafe Pele v plechovkách. Mimo domova a práce pijem presso alebo cappucino a značku kávy neriešim. Skôr podľa toho, v ktorom podniku mi káva šmakuje. Z čajov pijem zväčša juhoafrický rooibos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...