Přejít na obsah

G-Shock RANGEMAN


Bushman

Doporučené příspěvky

rangemany nemám ani neplánuji, děkuji.

ale rád bych se casia zastal ohledně materiálu a zpracování - moje zkušenost je zase taková, že i nejlevnější casia mají zrovna tak dobrou kvalitu materiálu a zpracování, jako třeba ty risemany, se kterými jakožto nejdražšími géčky mám zkušenost. samozřejmě u plastu s povrchovkou je problém v ošoupání.. ale funkčně (mechanické vlastnosti, houževnatost a pohodlí..) je bez připomínek, stejně tak spolehlivost.

tenhle casiáckej gumoplast ze kterého jsou všechny ty géčka a jiné levnější modely - to je stejně geniální materiál..

..třeba jsem měl tu géčkovou konkurenci od TIMEXU. pěkný hodinky, skvělej modul. ale: materiál nic moc (pouzdro tvrdý plast, řemen měkká guma), tlačítka úplně špatný, provedení takový odfláklý. spíš jen taková snaha se géčkám/casiu přiblížit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zase nakřivo (pravda, jen nepatrně, je to vidět až při detailním zkoumání) horní linku oddělující segmenty stopek na mých Mudmanech. Spodní linka i všechny ostatní části displeje jsou v pořádku. Těžko říct, jak je v Casiu detailní výstupní kontrola. Nicméně já si třeba nemyslím, že by byl rozdíl v kvalitě zpracování géček nižších a vyšších řad (na svých DW-9052 jsem si žádných nedokonalostí nevšiml), to by bylo Casio samo proti sobě, když prezentuje řadu G-Shock jako svoji vlajkovou loď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by bylo Casio samo proti sobě, když prezentuje řadu G-Shock jako svoji vlajkovou loď.

Casio nikde jako svoji vlajkovou loď géčka neprezentuje. Když už něco prezentuje jako vlajkovou loď, tak to je řada MT-G, čemuž odpovídá i cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo ale za jedny Oceanusy si koupíš asi šest Rangemanů - tohle jsou prostě nesrovnatelné věci. 

Technika průměr - cena nepřiměřená. 

Napsal bych spíše cena v ČR...

Upraveno uživatelem wizard-ov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem v koscomu koukal na khaki rangemany s negativním displejem a je to fakt hrůza, čísla jsou skoro nečitelný, nekontrastní. a to mají ve vitríně celkem silné osvětlení. tohle prostě nechápu. drahý, hezky udělaný, funkčně nabušený a pak to totálně dojebou nepoužitlným displejem. stejně tak všechny ty nový géčka GD-blablabla s neg. displejem jsou zoufalost. a přitom casio umí udělat solidně kontrastní neg. displej. ale jako by ho nechtěli používat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mého pohledu je negativní displej hrůza. Měl jsem to na jedněch géčkách, tam ale byl displej jen vedlejší k ručičkám a dalo se to přežít. Ale od té doby zásadně ne. Pozitivní displej přečtu i za šeru, ale obrácený těžko. A ty khaki rangemany mě moc neberou - je to zajímavá varianta, ale nosit bych to nemusel. 

 

Ale abych ty rangemany taky pochválil - pořád si s nimi hraju, zkouším, co umí a baterka stále na plno, tlačítka chodí na jedničku, tuhost tak akorát, jsem zatím nadšený. Jenom nechápu, proč na levnější Riseman dají pravý iluminator a tady diodu. Je to fakt rozdíl jako prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se původně díval na ty zelené Rangemany, ale ten displej je fakt děs a navíc ta barva - to je běžně skoro nenositelné... tedy pokud nechodím po ulici v jehličí s úeskou na zádech a bobřím chvostem na stetsonu...  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem v koscomu koukal na khaki rangemany s negativním displejem a je to fakt hrůza, čísla jsou skoro nečitelný, nekontrastní. a to mají ve vitríně celkem silné osvětlení. tohle prostě nechápu. drahý, hezky udělaný, funkčně nabušený a pak to totálně dojebou nepoužitlným displejem. stejně tak všechny ty nový géčka GD-blablabla s neg. displejem jsou zoufalost. a přitom casio umí udělat solidně kontrastní neg. displej. ale jako by ho nechtěli používat.

gw-9400nv-2.jpggw-9400.jpg

Upraveno uživatelem kabik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se původně díval na ty zelené Rangemany, ale ten displej je fakt děs a navíc ta barva - to je běžně skoro nenositelné... tedy pokud nechodím po ulici v jehličí s úeskou na zádech a bobřím chvostem na stetsonu...  :lol2:

Já tak teda docela běžně chodím (stále v zeleném a s australákem na hlavě :-), takže by mi i ladily, jenže ten displej je děs, to snad musí být špatná fotka. U těch modrých by to celkem šlo. Je to v reálu fakt taková mizérie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

 Jenom nechápu, proč na levnější Riseman dají pravý iluminator a tady diodu. Je to fakt rozdíl jako prase.

 

 

Ta dioda je v rámci inovace. To teď cpou na všechny nový modely a pravý illuminator již nepoužívají, pokud se nemýlím...důvodem bude asi nižší spotřeba, na druhou stranu ale hodinky jako Riseman s illuminatorem bezvadně vždy fungovaly, tak nevidím pro downgrade žádný rozumný důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...