Přejít na obsah

Vodotěsnost hodinek


sheepeck

Doporučené příspěvky

Pánové (případně i dámy :thumbsup_anim: ), mám takový trochu hloupý dotaz.

Mám nějaké starší hodinky a nevím, jestli jsou vodotěsné, i když možná ano a chci je otestovat na vodotěsnost.

Tak se chci zeptat, jestli třeba nějak nevadí "nevodotěsným" hodinkám ten test vodotěsnosti nebo jestli jim to nemůže uškodit?

(A nemusí to být jen staré, ale tak celkově mě to zajímá.)

Myslím, že by jim to "vadit" nemělo, ale raději se zeptám.

 

Díky, Mike.

Nic se jim nestane, při této zkoušce se měří vychýlení víčka při postupném natlakování vzduchem v komoře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aha, takže na ten podtlak se měří "nafouknutí" hodinek pod vývěvou ?

To je na tlak, klasická vodotěsnost, o tom že se testují i na podtlak ( vývěva ) jsem slyšel poprvé tady na foru, co je na tom pravdy ale nevím.

A popravdě ani mě nenapadá jakej by to mělo vlastně smysl, hodinky snad mají být odolné vůdči tlaku okolí.

Na podtlak možná testovali Omega Moonwatch pro použití na měsíci. ;) , a ještě vlastně to dělá Prim. :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono treba dodat este jednu dolezitu vec:

napr "vodotesnost" u IWC 30m a taka ista u Tissotu/pripadne u inych nizsich znaciek/ je trochu rozdiel....

/big piloty kludne vydrzia aj 100m pri skusani....udavane maju 60/

 

 

citujem cloveka co denne otvra Breitlingn, Rolex, Iwc, Audemars Piguet a kadeco podobne.... "ked chytis IWC s 30m a namocis ich do vody tak to vydrzia bez problemov ale napr u Tissotov to pisu aby to niekto nahodou pepchal do vodyl"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono treba dodat este jednu dolezitu vec:

napr "vodotesnost" u IWC 30m a taka ista u Tissotu/pripadne u inych nizsich znaciek/ je trochu rozdiel....

/big piloty kludne vydrzia aj 100m pri skusani....udavane maju 60/

 

 

citujem cloveka co denne otvra Breitlingn, Rolex, Iwc, Audemars Piguet a kadeco podobne.... "ked chytis IWC s 30m a namocis ich do vody tak to vydrzia bez problemov ale napr u Tissotov to pisu aby to niekto nahodou pepchal do vodyl"

 

No, já se s Tissotama Seastar 30 m i koupal, nejednou, a vydržely to bez problémů. Hodinář mě poučil, že pokud není zdeformované pouzdro nebo těsnění, měly by i 30 m hodinky vydržet běžné ráchání, problém prý bývá spíš mechanický účinek tlaku při náročnějším provozu (skoky z výšky do vody, případně hlubší potápění - t.j. od šnorchlu hlouběji).

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
jelikoz je tu hodne fyziku a strojaru atd, jakou bych musel vyvinout rychlost ruky v bazenu abych ponicil hodinky s 30m water resistant.

Vzhledm k tomu, z M.Phelps pouziva Omega PO 600m WR, tak musis plavat minimalne 20x pomaleji nez on, abys hodinky uchranil od prusaku. Veskery prudsi pohyb nutne vede k zaplaveni strojovny. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na tlak, klasická vodotěsnost, o tom že se testují i na podtlak ( vývěva ) jsem slyšel poprvé tady na foru, co je na tom pravdy ale nevím.

A popravdě ani mě nenapadá jakej by to mělo vlastně smysl, hodinky snad mají být odolné vůdči tlaku okolí.

Na podtlak možná testovali Omega Moonwatch pro použití na měsíci. ;) , a ještě vlastně to dělá Prim. :whistle:

Levnější přístroje testují podtlak, dražší přetlak. Je to proto, že udělat přístroj na podtlak je konstrukčně výrazně jednodušší a takový přístroj je pak i levnější.

Přístroj, který testuje na přetlak je výrazně dražší a tak ho používají jen značková hodinářství. Skutečně kvalitních přístrojů na testování vodotěsnosti bude u nás jen pár.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledm k tomu, z M.Phelps pouziva Omega PO 600m WR, tak musis plavat minimalne 20x pomaleji nez on, abys hodinky uchranil od prusaku. Veskery prudsi pohyb nutne vede k zaplaveni strojovny. :lol2:

 

tak na obyc snorchlovani 30m musi stacit. jako delfin rychlej nejsem. jedine na jet ski

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych radsi kouknul na ten obrazek co postoval Kamil. Tam neni WR30, ale pokud se nepletu tak WR30 je to same jako WR. A to je odolnost proti strikajici vode. Ikdyz souhlasim, moje Timex maji WR50 a byli nekolikrat v bazenu kde je asi 5mtr hloubka a ma Casia maji WR30 a v bazenu jsem s nima v puberte machroval nekolikrat. Oboje ziji dodnes. Ale kdyz se bavime o teorii, drzel bych se toho obrazku. Na titulni strance Chronomagu byl o tom peknej clanek. Solidni vyrobce podle meho nazoru spis udaj podhodnoti, aby predesel reklamacim. Ikdyz hodinky ustoji test na treba 7ATM, vyrobce radsi napise 5ATM. Take kdyby vsechny hodinky delal stejne a vsechny byli WR20ATM tak by zakonite nemohl nabizet nekolik cenovych rad, kde ty nejdrazsi prodava kolikrat i udaj o WR. Ale to uz jsou me domenky.

 

edit: A to nemluvime o tom co se v hodinkach deje kdyz fakt bacis rukou do steny bazenu, skocis sipku, mas horsi tesneni v korunce nebo dynku, take neni voda jako voda - kyselost, sul apod.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Zdravím zajímalo by mě jak moc jsou vodotěsné hodinky s označením 5ATM nebo do 50 metrů můžu se s nimi koupat ve vaně? nebo sprchovat? myslím to tak jako jestli je můžu ponořit pod vodu v té vaně.

Díky za info.

A nic ve zlém, ale když se text rozdělí do vět, tak to nejen líp vypadá, ale i líp se to čte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Zdravím zajímalo by mě jak moc jsou vodotěsné hodinky s označením 5ATM nebo do 50 metrů můžu se s nimi koupat ve vaně? nebo sprchovat? myslím to tak jako jestli je můžu ponořit pod vodu v té vaně.

Díky za info.

Co kdybys zkusil funkci hledání, než budeš příště zakládat nové vlákno? Tady se podívej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked sme uz pri vodotesnosti. Ako sa robi test vodotesnosti?

Ono je několik metod. Myslím, že na sucho a na mokro. V nějaké "báni" se testuje rozpínání pouzdra nebo v "kanystru" s vodou natvrdo tlakem. Ale taky se tady o tom několikrát psalo. Prosím odborníky o případnou opravu.

 

EDIT: Přidávám JPG, jak to vidí ve firmě IWC. :)

post-2237-1239467162.jpg

Upraveno uživatelem PhoeniX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...