Přejít na obsah

Vodotěsnost hodinek


sheepeck

Doporučené příspěvky

Jen oprava stavajiciho (a chybneho) pohledu na vodotesnost.

 

Pokud je na hodinkach napsano u udaje o vodotesnosti 3, 5 nebo 10 ATM, tak to neznamena 30, 50 nebo 100 m hloubky, nybrz "jen" 20, 40 a 90m.

Nejak se zapomina na to, ze tlak vzduchu u hladiny je uz 1 ATM, takze v desetimetrove hloubce jsou to 2ATM a na 3 ATM se dostavame uz ve dvaceti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen oprava stavajiciho (a chybneho) pohledu na vodotesnost.

 

Pokud je na hodinkach napsano u udaje o vodotesnosti 3, 5 nebo 10 ATM, tak to neznamena 30, 50 nebo 100 m hloubky, nybrz "jen" 20, 40 a 90m.

Nejak se zapomina na to, ze tlak vzduchu u hladiny je uz 1 ATM, takze v desetimetrove hloubce jsou to 2ATM a na 3 ATM se dostavame uz ve dvaceti.

 

No ale v hodinkách je přece taky tlak 1 ATM, takže u hladiny je to vlastně vyrovnané, takže jakoby nula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo, jakým zázrakem Prim testuje hodinky na přetlak/podtlak 5 ATM. Ten přetlak chápu, ale podtlak? To je nafoukne a vloží do vakua? Ale uvádí to u všech.

 

Neni potreba je nafukovat, po vlozeni do vakua je v nich prave ten pretlak 1bar (100kPa)... Jinak prave zkousky tesnosti jsou zalozeny na vytvoreni rozdilnych tlaku vne/uvnitr hodinek (proto pretlak/podtlak) a mereni deformace sklicka (dynka) - pruhyb se meri mikrometrem, je-li nejaky, hodinky drzi, kdyz ne, tak nejsou vodotesne. Samozrejme se to tyka beznych typu hodinek a ne zazraku do Marianskeho prikopu s 5mm sklicky apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ví někdo jak se měří a kontroluje vodotěsnost u hodinek s odolností 1000m a víc?

 

No myslim, ze tam uz to neni o vodotesnosti, ale celkove odolnosti hodinek jako takovych. Tedy je treba doplnit nedestruktivne...

V 1000m je to tlak cca 16t na sklicko/dynko hodinek prumerne velikosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tlak 100 bar není nijak extrémní. Problém bude spíš odhadnout možnosti hodinek, aby to nebyla zkouška destrukční :)

Uz jsem jedny w.r. 100 videl zniceny zkouskou asi tam mel vyrobce napsat pravdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové (případně i dámy :thumbsup_anim: ), mám takový trochu hloupý dotaz.

Mám nějaké starší hodinky a nevím, jestli jsou vodotěsné, i když možná ano a chci je otestovat na vodotěsnost.

Tak se chci zeptat, jestli třeba nějak nevadí "nevodotěsným" hodinkám ten test vodotěsnosti nebo jestli jim to nemůže uškodit?

(A nemusí to být jen staré, ale tak celkově mě to zajímá.)

Myslím, že by jim to "vadit" nemělo, ale raději se zeptám.

 

Díky, Mike.

Upraveno uživatelem Mike.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...