Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

Paráda, oboje! Taky dávám do sledování :)

Ještě by možná šťastní majitelé mohli napsat, na kolik taková sranda přijde, aby se ti, co třeba váhají, mohli rozhodnout, jestli do toho jít, nebo ne. Pokud to není tajný. Samozřejmě se to asi liší kus od kusu, ale aspoň řádově...

Úplné vyčištění ,promazání,seřízení strojku kolem 800kč+ sklo myslím 250kč+ korunka cca 150kč. Suma sumárum dražší než druhé hodinky,ale zase když jsou s příběhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si také něco málo přihodím :-)....

 

Dámské zlaté jeptišky - hodinky, které jsem po babičce, dlouhé léta ležely v docela bídném stavu ve staré truhle. Právě ony mě vlystně přivedly k hodinkám vůbec. Při jejich renovaci jsem hledal rady kde se dá a hodně jsem jich našel zde. I když se musím přiznat, že většina místních mě od renovace spíš odrazovala....

 

post-20230-0-20608700-1426014428_thumb.jpg

 

 

Po zlatých jeptiškách jsem zatoužil mít nějaké opravdu lepší hodinky na ruce. Švýcarské, mechanické.... prostě Doxy :-). Své staré quartzky jsem už na ruku nevzal...

 

post-20230-0-25771400-1426014490_thumb.jpg

 

 

Doxa grafic... hodinky, na které jsem prvně viděl zde na foru. Okouzily mě a toužil jsem je mít. Ovšem shání se opravdu velmi špatně. Povedlo se po více než třech letech....

 

post-20230-0-75236200-1426014612_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...financi, supr, pokračuj! 

tak jo, chtěls to. Extrazajebaný hodinky, fotka jim ještě lichotí, jak jsem rozepnul sponu, regulerně mě natáhlo. Nechápu, jak to někdo mohl dát na ruku

 

post-13546-0-87676600-1426018758_thumb.jpg

attachment=460190:DSCN82691.JPG]

post-13546-0-29745000-1426018803_thumb.jpg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní majitel s nima ručně vybíral žumpu a jaksik je zapomněl vyčistit...

To je vážně pošušňáníčko....

Měl jsem stejný pocit. A hned na to s nima šel betonovat, takovou vůni a konzistenci to mělo

 

financ - ty dva poslední kousky vypadají, jako bys je našel s hledačkou kovů někde v zemi

bohužel ne, normálně jsem je koupil. A stály docela dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc se tím chlubit nechci, ale je to takové to domácí kutění.

Vzhledem k tomu, že základ vyšel na pár stovek, tak jsem se toho nebál a šel do toho.

 

Domácí "renovace" za pár korun...

 

Původní foto - tak jsem pořídil (foto od prodejce).

post-27970-0-91442800-1426147190_thumb.jpg

 

 

Protože jsem nebyl ochoten do toho investovat a chtěl zachovat co nejvíce původních věcí, tak vše zůstalo, nic není vyměněno.

Sklo přebroušeno, vyleštěno v rámci možností (hrozná dřina :) ), pouzdro vyčištěno v ultrazvuku (po sundání lunety vypadalo skoro jako ty Financovy breitlingy). Protože se hodinky předbíhaly asi o 10 min za hodinu, tak je Valis odmagnetoval a odlepil slepený vlásek. Což je ostatně problém použitého malého kalibru. Jak se přiblíží k magnetu je zle. Po zmagnetování se vlásek slepí a je hotovo.

Dále jsem nechal odstranit starou, zarezlou lumi na ručkách, a nanést novou. K tomu jsem přikoupil aftermarket tah.

Luneta se mi líbí, není odrbaná až tak moc, takže zůstala.

 

A je to, hodinky na práci nebo do hospody, kterým nějaký šrám navíc vůbec nevadí, jsou ready.

post-27970-0-04736700-1426147939_thumb.jpg

 

Celá "renovace" se finančně vešla do několika stovek.

 

Pozn. nevím čím to je, ale fotky před vložením zmenšuji a nějak to po vložení rozostřuje hrany. Takže ta minutovka ve skutečnosti zubatá není :).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplné vyčištění ,promazání,seřízení strojku kolem 800kč+ sklo myslím 250kč+ korunka cca 150kč. Suma sumárum dražší než druhé hodinky,ale zase když jsou s příběhem.

 

Díky všem za odpovědi, které přišly poté, co jsem si vlákno odebral ze sledování, protože se to moc rozjelo :-)

Trošku uvažuju o renovaci jedněch Fero Feldmann, které se ke mně dostaly, ale asi k nim nemám takovej vztah, abych do nich vrážel tisíce. Teď mám trochu jiné priority...

 

Hoši, máte to všichni moc krásný a obdivuju ty, kdo se do toho pustili a kam to dotáhli. Fakt neskutečný. U mě vedou Tikalovy Autavie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...