Přejít na obsah

PETROLHEAD - benzinovi sialenci


Návštěvník maxigabrielg

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 10,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Tak jsem před lety pořídil W123 (1981, 2.0 benzín, manuál), že bude něco na víkendy. Podíval se na ní klempíř a začlo to... teda, ne že by auto bylo špatné, spíš pracovní úsilí bylo vražedné. Takhle jsem vystřídal několik servisů. Po těch letech kdy teoreticky zbývá jen pár věcí a lak, už si nejsem jistý, že chci pokračovat a dohadovat se. Jaké máte zkušenosti vy, jak dlouho vám trvalo dát auto dohromady? Foto před započetím akce pro zajímavost.20140131_134747.jpg.400a798dbced6e17926556e479cefafd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jsem dával dohromady prakticky od základu cca 2 roky, vzalo to 1200 h práce, většinou v noci.... výsledek obstojný ale asi bych  některé věci udělal znovu a víc "do hloubky" (hlavně vyšší úpravu motoru). Foto po koupi a teď.

dovoz dílů.jpg

dovoz kapot 1.jpg

rám 3.jpg

BDB702D4-BDBB-4AE3-8865-28B5BCD92032.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 1. 2023 v 10:39, xpap napsal:

Tak jsem před lety pořídil W123 (1981, 2.0 benzín, manuál), že bude něco na víkendy. Podíval se na ní klempíř a začlo to... teda, ne že by auto bylo špatné, spíš pracovní úsilí bylo vražedné. Takhle jsem vystřídal několik servisů. Po těch letech kdy teoreticky zbývá jen pár věcí a lak, už si nejsem jistý, že chci pokračovat a dohadovat se. Jaké máte zkušenosti vy, jak dlouho vám trvalo dát auto dohromady? Foto před započetím akce pro zajímavost.20140131_134747.jpg.400a798dbced6e17926556e479cefafd.jpg

Proto jsem vždy koupil auto tip top, pokud nejsi karosář tak je to boj, termín je v březnu, ale je červen a na auto ještě nikdo nesàhnul. Znám několik takto nešťastných lidí. Pak jsou dílny co termín dodrží, ale bude to stát jednou tolik kolik sis představoval. No není to levná záležitost a když koupíš rezavej pelech za 60.000 tak to nakonec může stát meloun😉. A hotový pěkný si mohl mít třeba za 750😉. Teď se nebavím o tvým autě, byl to příklad. Takže pevné nervy🍀. V lednu jsem ještě nejezdil🤣 Byl jsem vzít do plna a projet to. 

347465D7-6CBF-4EAA-B0EB-E3EEEFB12B75.jpeg

B5424D02-98A7-4F7A-8144-1A3970D2E90F.jpeg

1E2199D5-81DB-4AFC-8258-B0DCEAEAB749.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takhle rozpracovaný w123ce a taky to trvá, přitom je potřeba vlastně jen jeden práh, druhej už je, ale jak říká M3maniac, s řemeslníkama je to těžký, na druhou stranu, to auto jen zraje. W115 mám po laku ještě dýl, taky tam chybí vlastně drobnosti, ale je to jako když dojde dech, ale na důchod to snad bude 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ještě jednu w115 v hrozným stavu, ale tenkrát se ty auta hold dělaly z pořádnýho plechu, lak na střeše už je dávno pryč, ale je na tom jen taková povrchovka. Samozřejmě v takovejch těch místech, kde se drželo bahno to zhnilý je. Hrozně by mě lákalo to pofackovat jako se dřív vařily škůdky a žiguly a dát do toho nějakej modernější MB motor a normálně s tím jezdit, ale ten čas. 

Upraveno uživatelem (Miloš)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to bohuzel stejne, Zago jsem koupil s velkym ocekavanim a bavi me vic jezdit a kochat se pohledem na nej nez resit renovace. Stacilo mi par telefonatu a pochopil jsem, ze pojezdim a pujde casem do sveta.

Nastesti dokazu tu spoustu nedostatku prehlidnout a kocham se tvarama ze vsech stran, ale  pro nekoho s OCD to ale urcite neni. :)

 

2023-01-05T00_34_30.358953_IMG_1672875262957_tiqqler.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, xpap napsal:

Díky za odpovědi. Tak mě potěšilo, že v tom nejsem sám a budu se snažit pokračovat dál, a snad to nakonec klapne ;)

Vůbec se toho neboj :D Já sbírám starý MINI. A dneska je to vše na roky. Dřív mě to trápilo, dneska to je součást procesu prostě. Rok u klempíře je výhra. Rok v lakovně je výhra. Čalouník mi měl v září po roce dodělat už interiér. No je leden a ještě na to ani nesáhnul. To je realita dnešních dní. Ale prostě nevezmu auto, nepředám ho Engine Prague a dejte mi ho hotový :D Vymýšlím jak kde co, komu, díly, ono to vše musí uzrát. Mám vše 50 let starý auta, tak co je pak třeba 5 let renovace no :) Beztak pak nemám čas s tím jezdit a jen si s rumem chodím sednout do muzea doma a kochat se :D A teď se rozvádím a bude se spíš prodávat než sbírat. To si nevybereš. Dokud se na tom sem tam něco pořád dělá, tak vytrvej ! Jen bacha na spoustu šmejdů, kde to může skončit prostě, že to z nich už ani nedostaneš. To je jediný velký riziko při tomhle dlouhodobým renovování po dílech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...