Přejít na obsah

Návštěvník Bedjasson

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 119
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

já ty vzdechy nějak nechápu ..... jak to tedy řešíte u hodinek na náramku, kde není možná regulace na sponě, tak aby to nevypadalo, že jste právě vyplavali z jímky ?

tah by měl být upraven tak, aby se pod sponu vešel prst..... pokládám to za dostačující ....... nebo sebou nosíte kancelářskou sponku a vypichujete x posunujete odpoledne stěžejku (třeba u seiko) ?

 

Damasko v současné době přidává k tahu 4 články (mám pocit, že jsou stejně velké jako ostatní články) tzn. určené k prodloužení tahu..... přidává i pěkný malý šroubovák ...... tak místo drátku budete mít cool nástroj :)

 

nebo si kupte něco koženýho .... třeba boty

 

https://www.timelessluxwatches.com/reviews/damasko-bracelet-da36-review

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vacsine omegach tahoch tiez nie je moznost mikroregulacie na spone, riesi sa to polovicnym linkom, ktory mimochodom dizajnovo posobi rusivejsie ako tu na damasku predlzeny link. A samozrejme nie je mozne pri tomto style tahu urobit half link ako na omege, staci sa nad tym zamysliet, ze by to moc neslo. Efekt pri tomto predlzenom linku je rovnaky ako pri pol linku, samozrejme.

 

Lolohh, skus pozret ci tie prilozene dieliky nie su o trosku dlhsie, ak nie, poziadal by som damasko o tie predlzene, to by ti mohli fofrom zaslat.

 

V blizkej dobe ocakavam hodinky, ktore maju mikroregulaciu na spone ktora sa moze menit tlacitkom, a na to sa velmi tesim, pretoze je to asi jediny sposob ako nosit tah v mojom pripade. Tah neviem nosit na volno a potrebujem menit velkost pocas dna tak ako to robim pri remenoch casto.

Damasko tah zrejme ale skusim, aj ked je to riziko, budem ho musiet nastavit proste na volnejsie a snad mi to nebude vadit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ty vzdechy nějak nechápu ..... jak to tedy řešíte u hodinek na náramku, kde není možná regulace na sponě, tak aby to nevypadalo, že jste právě vyplavali z jímky ?

tah by měl být upraven tak, aby se pod sponu vešel prst..... pokládám to za dostačující ....... nebo sebou nosíte kancelářskou sponku a vypichujete x posunujete odpoledne stěžejku (třeba u seiko) ?

 

Damasko v současné době přidává k tahu 4 články (mám pocit, že jsou stejně velké jako ostatní články) tzn. určené k prodloužení tahu..... přidává i pěkný malý šroubovák ...... tak místo drátku budete mít cool nástroj :)

 

nebo si kupte něco koženýho .... třeba boty

 

https://www.timelessluxwatches.com/reviews/damasko-bracelet-da36-review

 

na tom linku je obrazok, kde to vyzera ze ide prave o tie predlzene linky. Cize predpokladam, ze je to standardne dodane, len si to malokto vsimol, ze to tam ma :-)

post-13937-0-11987900-1429699377_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pravda je, že tam byly nějaké články navíc. Podívám se, jsem hodně zvědavej.

tobě pomůže hovno ..... seš atyp ...... máš ruku jak lešenářskou trupku, takže se ti na ní bude protáčet i logo z renolta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tobě pomůže h...o ..... seš atyp ...... máš ruku jak lešenářskou trupku, takže se ti na ní bude protáčet i logo z renolta

ked je to tak, je nutna amputacia oboch ruk, mne poslat hodinky aj tah a YPO ta bude do smrti opatrovat :-)

Já mám krásnou ruku! A jestli mám doma dva delší články, tak to bude akorát. Asi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aldo, Janko, este ma napadlo, opytajte sa Konrada, ci ma Isabella Damasko nechce za zenicha a ci by potom som dostal vsetky Si modely, s kazdeho po jednom. A gratis 6 clankov na tah a zelene sekundovky na vsetkych :-) A tiez nejaky duhovy model pre peopla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ale já tu Vaši mikroregulaci nechápu :eek: To jak píše Vrcan, že na Omegách se to řeší polovičním linkem, to je ale kravina, ten tam je na doladění perfekní délky tahu pro pohodlnost nošení, stejně jako u Tissotu, Seika atd., ale mikroregulace je úplně něco jiného. Možná to jen u Damaska nechápu a docela by mě zajímalo jak to ti kluci mají :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi by sa mal spravit o tom clanok na chronomagu - na temu nastavenie dlzky tahu, moznosti a tipy :-)

 

je mozne, ze pod pojmom mikroregulacia kazdy chape nieco ine, v podstate ale bolo myslene v kontexte s Damasko tahom optimalne a jemne nastavenie dlzky, nehladiac ci na spone, samotnom tahu apod. A to prave riesia tie predlzene dieliky / linky. Podobne ako polovicne linky na omegach :-)

 

Ono v suvislosti s tahom a jeho dlzkou sa da uvazovat o mikroregulacii na spone s posuvanim stezejky (najbeznejsie), dalej o potapacskej extenzii predlzujucej tah o fixny inkrement potrebny na kompenzovanie priemerneho potapackseho obleku (tiez bezne a casto spolu s moznostou predchadzajucou)... dalej o polovycnych linkoch (vacsinou pokial na spone nie je moznost posuvania stezejky), a taktiez o potapacskej extenzii s premenlivou dlzkou, na spone, ktora sa nastavuje tlacidlom - najvymakanejsie riesenie, ale vacsinou nepotrebne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

niektori si urcite kupuju aj kondomy na vtaka s mikroregulaciou. 

Bud som chlap a nejakych 1-2mm dlzky tahu u hodiniek, TOOL-hodiniek ma nerozhodi, alebo si tah nastavim volnejsie a hodinky mi mozu plandat medzi laktom a zapestim. Je tam toho, no.  

uz ta vydim ako si nevyuzil na tuna monstroch mikro regulaciu na spone :-) ci nie? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nelbněte, tenhle tah prostě vnější sponu nemá a tam mikroregulace logicky možná není. Nejebte za to Damasko, protože u tohoto typu náramku to je prostě neměnný standard. Jsou to funkční jednoduché hodinky očividně bez ambicí vymýšlet v exteriéru složité fíčury.
BTW já to měl na Zenith Defy a přišlo mi to zcela v pohodě. A ten zlomek zákazníků, kteří nesnesou nějaké tolerance je asi tak malý, že řešení pouhým prodloužením doplňkových článků + menší fuka, je obchodně dostačující.

Ve sponě, která nepřesahuje tah, to umí snad jen IWC...

Foto zdroj WUS.

Nic to nemění na tom, že plechová spona (seiko, rolex...) v kombinaci s párátkem je prostě nej. vynález všech dob, vše funkční už bylo vymyšleno.

post-2655-0-38519100-1429710036_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Na tohle se uz ptal v minulosti nekdo z WUS. Ani nahodou... :)

 

edit: ale za optani nic nedame, treba se neco zmenilo. Proti nejakemu lepsimu quartzu bych take vubec nic nemel.

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...