Přejít na obsah

Zenith Espada vs. Grand Seiko Hi-Beat


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Návštěvník Snow

Přiznám se, že i proti ušlechtilému plnokrevníkovi z rodu Grand Seiko je mi zastaralý strojek El  Primero  :wub: milejší. Tím spíš, když je obalen krásným pouzdrem hodinek
Zenith Espada.

Budou dva tábory nebo zůstanu ve svém názoru osamocen ?

 

Zenith Espada vs. Grand Seiko Hi-Beat 36000

 

 

GRAND SEIKO HI-BEAT 36000

 

? Manufacturer: Morioka Seiko Instruments Inc. 61-1, Itabashi, Shizukuishi-cho, Iwate-gun, Iwate 020-0596, Japa
? Reference number: SBGH001
? Functions: Hours, minutes, seconds; date; stop-seconds function
? Movement: In-house Caliber 9S85, automatic; 36,000 vph, 37 jewels, fine adjustment via index with eccentric screw, Diashock shock absorption, Spron 610 hairspring,       bidirectional pawl winding, 55-hour power reserve; diameter = 28.4 mm, height = 5.9 mm
? Case: Stainless steel, domed sapphire crystal is nonreflective on its underside, screwed-down window of sapphire in caseback; water resistant to 100 meters
? Bracelet and clasp: Stainless-steel bracelet with single-folding clasp
? Rate results (Deviation in seconds per 24 hours,when fully wound/after 24 hours):
                        ?  Dial up -1.3 / -2.1
                        ? Dial down +1.5 / -0.4
                        ? Crown up -1.0 / -3.5
                        ? Crown down +1.0 / 0.0
                        ? Crown left -0.3 / -2.7
                        ? Greatest deviation of rate 2.8 / 3.5
                        ? Average deviation 0.0 / -1.7
                        ? Average amplitude: Flat positions 318° / 288°- Hanging positions 284° / 267°
? Dimensions: Diameter = 40.65 mm, height = 13.28 mm, weight = 151 g
? Variations: With black dial; special editions in yellow gold, rose gold or white gold ($27,000)
? Price: $7,800

 

ZENITH EL PRIMERO ESPADA 36,000 VPH

 

? Manufacturer: Zenith International SA, Rue de Billodes 34-36, CH-2400 Le Locle, Switzerland
? Reference number: 03.2170.4650/01.M2170
? Functions: Hours, minutes, center-mounted seconds hand; date
? Movement: In-house El Primero 4650B, automatic; 36,000 vph, 22 jewels, fine adjustment via eccentric screws, Kif shock absorption, bidirectional winding, Nivarox             hairspring, Glucydur balance, 50-hour power reserve; diameter = 30.0 mm, height = 5.58 mm
? Case: Stainless steel, domed sapphire crystal with nonreflective coating, caseback with screwed-down sapphire window; water resistant to 100 meters
? Bracelet and clasp: Stainless-steel bracelet with double-folding clasp
? Rate results (Deviation in seconds per 24 hours, when fully wound/after 24 hours):
                       ? Dial up +5.0 / +4.8
                       ? Dial down +2.8 / +2.4
                       ? Crown up +3.0 / +0.5
                       ? Crown down +6.0 / +7.2
                       ? Crown left +3.9 / +1.7
                       ? Greatest deviation of rate 3.2 / 6.7
                       ? Average deviation +4.1 / +3.3
? Average amplitude: Flat positions 282° / 257° ? Hanging positions 250° / 229°
? Dimensions: Diameter = 40.37 mm, height = 11.96 mm, weight = 141 g
? Variations: With black, white or brown sunray or mother-of-pearl dial, rose-gold case on strap, steel and gold case and bracelet, rose-gold case and bracelet, set with       diamonds ($6,700 ? $29,100)
? Price: $6,700

 

 

 

Pros / Cons

Grand Seiko

Pros
? Modern manufacture caliber
? Good rates
? High-quality craftsmanship

Cons
? Poor nighttime legibility
? Comparatively high price

 

 

Zenith

 

Pros

? Manufacture caliber
? Good rates
? Very good legibility day and night
? High-quality craftsmanship

Cons
? No stop-seconds function
? Low amplitudes
? Too much play in the hands

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj - http://monochrome-watches.com/comparative-review-zenith-espada-vs-grand-seiko-hi-beat-36000-specs-price/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, Romane! Tohle se Ti povedlo, takové dilema hned po ránu .-) Ještěže jen virtuálně...

Grand Seiko je modernější a tím, jak jsou jednodušší, vlastně i hezčí - ale srdce neváhá a volí Espadu. Před rokem nebo dvěma jsem Espadu okukoval v Curychu na letišti, designově sice tam jsou nějaké prvky navíc, ale zase je ten číselník krásně plastický - a že je El Primero spolehlivý stroj, to je jasná věc. Espada se mi ale víc líbí s tmavým číselníkem. Jen ta hvězda na vteřinovce nemusí tak křičet .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdobny test bol aj v casopise Hodinky sperky 5/2014. O.i. je v nom uvedene, ze GS a Zenith su jedini dvaja vyrobcovia produkujci hi-beat vo vacsom mnozstve. Namerana odchylka bola v teste pri oboch modeloch horsia nez je tu uvedene. Zenith okrem pozicie korunkou nahor atakoval a dosiahol hranicu +10s, GS sa pohybovalo v intervale -3 s - +4s. Vitazom testu sa podla redakcie stalo GS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Tezke rozhodovani. U Zenith se mi libi vic ciselnik, indexy, rucky, tvar pouzdra. Nelibi se mi dynko na ctyri sroubky. Nemam tenhle zpusob zadeklovani rad a neprenesl bych se pres to. :) Takze bych si vybral GS. Skoda, protoze ty Zenithy jsou nadherne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Je zaujimave, ze u Zenithu sa vyzdvihuje tvar puzdra. Pritom by som povedal, ze je to skor silna zbran GS.

GS maji pouzdro nadherne, o tom zadna, nicmene na pohled jednoduche pouzdro Zenith ke me promlouva vic, teda az na to dynko. Mene je nekdy vice, pro me je napr. etalon bathyscaphe titanium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Seika se mi víc líbí náramek a jednoduchej ciferník včetně ručiček a indexů. U Zenithu zase obecnej tvar pouzdra. Jakkoli je GS pouzdro naživo s těma brutálně naleštěnejma hranama dost působivý, u těch hi-beatů se mi úplně nelíbí, že je takový dost buclatý a se zapuštěnou korunkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžká volba, jako mnohým dalším se mi líbí oboje. Bez vyzkoušení si netroufnu tvrdit, na co by případně padla konečná volba. Asi by rozhodovaly emoce či drobnosti. Mimochodem jednou z takových drobností je zapínání spony u Zenith, který nemám rád a mnohem víc mi vyhovuje obyčejná překlápěčka, jakou má Seiko. 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...