Přejít na obsah

Co je kde vintage na prodej


Pege1012

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Divej se radsi na nabidky tady v inzerci. Obcas tu chodi dost pekne kousky.

Na ebayi cokoliv indickeho je nutne radsi proverit dvakrat. Indove jsou znami svou bezmeznou kreativitou v bastleni starych hodinek. Seiko, Citizen, Oris jsou jejich obzvlaste oblibene znacky.

Naopak indicke HMT jsou obcas povedene modely za par babek se strojky Citizen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenda007: Jedny Lanco a jedny Roamer podobného (rozuměj indického) provedení, byť se strojkem označeným swiss, mám z aukra už dva roky doma jako memento. Ti snědí kluci to mastí jak Baťa cvičky, na Ebay se jejich cena pohybuje kolem deseti éček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci si vsimnout pouzdra a typickeho fontu pisma u napisu jako SHOCK PROOF a podobne...pouzdro je nejcasteji stejne HMT, strojek i dynko se tvari vzdy svetove, ale ve finale je to stejny sunt...na Aukru napriklad jako odstrasuji priklad prodejce "kompas" jeho nabidku lze nazvat "pruvodce indickymi fejky"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci si vsimnout pouzdra a typickeho fontu pisma u napisu jako SHOCK PROOF a podobne...pouzdro je nejcasteji stejne HMT, strojek i dynko se tvari vzdy svetove, ale ve finale je to stejny sunt...na Aukru napriklad jako odstrasuji priklad prodejce "kompas" jeho nabidku lze nazvat "pruvodce indickymi fejky"...

Na prodejce kompas na aukru jsem se díval taky. "Rozprodávám pozůstalost po hodináři" je taky z indické produkce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prodejce kompas na aukru jsem se díval taky. "Rozprodávám pozůstalost po hodináři" je taky z indické produkce ?

Však nepíše jaké národnosti byl ten hodinář. :D Jinak si opravdu myslíš, že člověk, který se živí spravováním hodinek, by mohl mít "na skladě" stovky takových šuntů? A to už po extempore, kdy kompas podnikal pod účtem "tetaaji" alespoň Aukro nezaplavuje indickými "Feiko" (tzn, bastly s původním strojky od Seiko).

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejcem (-kyní) hodinek Lanco byl (-a) právě tetaaji...  :cool02:

Vlastníkem účtu tetaaji je žena, která jej ale před lety "půjčila" svému příbuznému. Jedná se samozřejmě o porušení pravidel Aukra, ale prachy nesmrdí většině, natož tak Aukru, takže ti, místo toho aby oběma dali raus, udělali jen lehké bububu a dotyčný si založil nový účet ve kterém nyní nabízí "pozůstalost po hodináři" a snaží se chovat korektně, aby nasbíral pozitivní body, protože u kladně hodnocených uživatelů je rušení účtu vždy problém. U nepůvodního Seika to třeba rozporovat lze, ale kdo má takové znalosti a zejména možnosti prokázat, že podobné hodinky Oris, Lanco, Roamer, Fortis apod. ve své době nevyrábělo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na aukru i někdo, s kým máte dobrou zkušenost? Díval jsem se na profily "-tankysta-" nebo "JOHAN89PICO".

Takový JOHAN89PICO má v inzerátech "Rozprodávám zděděnou sbírku po hodináři". Hodináři se dostávají k parádním špekům, proč by proboha sbírali takový sračky? Není lepší mít ve sbírce pár Heuerů než tunu tohoto odpadu? Z Indie se takové hodinky vozí po kontejnerech a podobní šmejdi je kupují ne po kusech, ale po kilech, aby je následně rozprodávali na Aukru a jinde. AndyAaronTi tu dával rozumnou radu: hlídej si prodejní sekci tady anebo si vyhoď sám inzerát s poptávkou na nějaký vintážní kousek, na Aukro nesázej, respektive nakupuj na něm až se budeš v hodinkách orientovat více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Lanco a Roamer:

Oceňuji schopnost přiznat, že začátky nejsou lehké a žádný učený z nebe nespadl! Já mám doma krásné vintážní Geoscopy s papírovým cifrem, nefunkčním strojkem a falešnou GMT lunetou bratru za 450 USD... No nekup to za ty prachy:) Kupováno přes e-bay z Maďarska, ani mi nebylo podezřelé, že v poznámkách bylo, že neposílají do Švýcarska...kromě tohoto fóra musí být člověk fakt ostražitý a vše třikrát prověřit, než pošle prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na aukru i někdo, s kým máte dobrou zkušenost? Díval jsem se na profily "-tankysta-" nebo "JOHAN89PICO".

Tankista tam má teď akorát Primky, která vypadají na poměry Aukra v pořádku, JOHAN89PICO je klasicý prodejce indických šmejdů.... bohužel jsou i prodejci (šmelíři), kteří to hrnou hlava nehlava, ikdyž mají občas pěkné kousky tak je mají v nabídce vedle jasných fejků, nebo alespoň nepřiznaných novovýrob. Například "antikvse", alias "ANTIQUEVSE" ten už alespoň Igeny popisuje trochu lépe, ale myslivce a Diplomaty jede pořád tuším jako originál... od takových prodejců, kteří se toho nebojí si raději nechám zajít chuť na jakékoliv hodinky, ikdyž někdy mě svrbí ruka :)

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...