Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

ve střeleckém boxu kde je stín vidím prd a tam byly ty klasický mířidla lepší :-) 

 

V lehkém stínu, kde nezabere tritium ani neprosvítí světlovod vidím klasický obrys miřidel, tedy úplně totéž, co byla originál miřidla. Moucha má kolem kapsle výrazný bílý kruh. Ještě jsem nenarazil na světelné podmínky, kdy by miřidla nebyla čitelná. Srovnávám s origo CZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lehkém stínu, kde nezabere tritium ani neprosvítí světlovod vidím klasický obrys miřidel, tedy úplně totéž, co byla originál miřidla. Moucha má kolem kapsle výrazný bílý kruh. Ještě jsem nenarazil na světelné podmínky, kdy by miřidla nebyla čitelná. Srovnávám s origo CZ.

 

Já jsem tedy v těchto podmínkách to "účko" co je na klasických plastových mířidlech viděl lépe. Ale to je jediná konkrétní situace, ve všech ostatních jsou ty TFX lepší :-) Teda až na cenu, docela jsem se klátil, když jsem dával jen za mířidla čtvrtku toho co stála celá pistole :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnáváš Glocka origo vs TFX, kdežto já CZ75 origo vs TFX. Obrysy mám identický. Ale ta cenovka je blbá, taky mne to na chvíli rozhodilo :-) Navíc pro Glocky je TFX koupitelný běžně v ČR, kdežto na Čízu jsem to nakonec musel řešit s pomocí místního člena z USA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na CZ-75 Shadow Orange mířidla od Zendla. Světlovody v mouše i v hledí, stavitelné výškově i stranově. Naprostá lahůdka za 60% ceny těch TFX. Kdyby je dělal i na Glocka tak bych je koupil hned.

 

A to že jsou světlovody v oranžové barvě a ladí ke střenkám byl už jen milý bonus :-)

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Zendl je pašák. Jak jsou ty mikrometry nositelný? Nikde nic nezachytává? Kdyby uměl kombinaci tritia a vlákna, není co řešit. Jenomže to je všechno buď jedno, nebo druhý, UBCZ zrovna tak. Kombinaci obojího jsem našel jenom u Trugla. A to je vážně škoda, kór na český pistoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k těm mířidlům na G30 mám taky taková (světlovodná, která mají na konci tritium). A jiná už nechci - to jejich hnusný bílý "Učko" mi děsně vadilo. Teď mám tři zelený tečky, který září jak ve dne na slunci, tak v noci. Ohledně podmínek při střelbě - těžko říct. Ale dovedu si ve zlém snu představit, že v noci v domě rupne okno, já zalezu někam do kouta a ve tmě čekám, co bude. Takže tritium ANO. A těch pár stovek navíc mi je fuk..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Zendl je pašák. Jak jsou ty mikrometry nositelný? Nikde nic nezachytává? Kdyby uměl kombinaci tritia a vlákna, není co řešit. Jenomže to je všechno buď jedno, nebo druhý, UBCZ zrovna tak. Kombinaci obojího jsem našel jenom u Trugla. A to je vážně škoda, kór na český pistoli.

 

On samotnej Shadow je nositelnej leda tak v kufru, takže jsem to po pravdě ani nezkoušel. Ale žádný bájo to nebude, má to ostrý hrany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co člověk, to názor. Můj je, že z tutěch MacDonaldů syntetickejch je na nošení nejvhodnější 30ka.

S rozdílností názorů máš jistě pravdu. G30 mám snad 15 let a jsem spokojen, nutno říci, že už ho běžně nenosím, na to je mnohem lepší můj "syntetický MacDonald" Ruger LCP. Ale ano, pokud by šlo o velké syntetické MacDonaldy s velkým výkonem, pak je určitě G30 skvělá a dobře nositelná zbraň. Nosíval jsem asi 10 krátkých zbraní, G30 byl první plast a byl nejlepší. Ale jestli nejvhodnější ze všech plastů, nevím, tolik tomu zase nerozumím.

 

Jinak tvrdím, že Ruger LCP je moje nejlepší sebeobranná zbraň, kam se hrabe G30. Proč? No protože ode dne co jsem ho koupil, ho mám neustále u sebe, zatímco G30 zůstával předtím často doma, nechtělo se mi s ním tahat. A co je lepší? No přece 9 mm Browning v hrsti než .45 na střeše, pardon, v šuplíku...:-).   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmizík - stav se, zkusíš si na opasku Ruger LCP i Glock 30 s různými pouzdry a třeba budeš chytřejší. Já samozřejmě nedoporučuji LCP, je to jen moje volba, před 20 roky jsem se tahal s pořádnými železy, to jsem byl ale na střelnici 3x týdně, byl to můj největší koíček a kilo železa - i víc - mi nevadilo. Dnes mi to vadí a ať si říká kdo chce co chce, 9 mm Browning 90% útočníků zlikviduje. Nevýhodou je odstrašující efekt, který je u větší zbraně větší, útočníka odradí a ke střelbě nemusí dojít. Ale protože jsem za 25 let, co mám ZP, ani jednou proti nikomu nevystřelil, rád vyměním odstrašující efekt za pohodlí nošení 365 dnů v roce a v drtivé většině případů dostačující výkon.

Ale jak bylo řečeno, jedna nikdy nestačí, chodit na střelnici s LCP je blbost a když jsem doma, po ruce je G30 ve více než dostatečné ráži .45 ACP a dnes už také CZ858...  

Ale pro Tebe bych to viděl na Colt 1911...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmizík - stav se, zkusíš si na opasku Ruger LCP i Glock 30 s různými pouzdry a třeba budeš chytřejší. Já samozřejmě nedoporučuji LCP, je to jen moje volba, před 20 roky jsem se tahal s pořádnými železy, to jsem byl ale na střelnici 3x týdně, byl to můj největší koíček a kilo železa - i víc - mi nevadilo. Dnes mi to vadí a ať si říká kdo chce co chce, 9 mm Browning 90% útočníků zlikviduje. Nevýhodou je odstrašující efekt, který je u větší zbraně větší, útočníka odradí a ke střelbě nemusí dojít. Ale protože jsem za 25 let, co mám ZP, ani jednou proti nikomu nevystřelil, rád vyměním odstrašující efekt za pohodlí nošení 365 dnů v roce a v drtivé většině případů dostačující výkon.

Ale jak bylo řečeno, jedna nikdy nestačí, chodit na střelnici s LCP je blbost a když jsem doma, po ruce je G30 ve více než dostatečné ráži .45 ACP a dnes už také CZ858...  

Ale pro Tebe bych to viděl na Colt 1911...:-).

Ivane tak to s díky přijímám, píšu SZ. Milisák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Zmizík : Dovolil bych si doporučit nejen internet, ale určitě "na sucho" a rozhodně naživo (vystřelit si). Mám G42. G19 a ČZ85,když budeš chtít, střelnice je za rohem. Zažil jsem už pár výměn u pistolí, co jsem koupil bez vyzkoušení a zažití vjemu. Doporučuju určitě akce střelnic a dovozců, nedávno byla u Pardubic (Esako) od MPI. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Zmizík : Dovolil bych si doporučit nejen internet, ale určitě "na sucho" a rozhodně naživo (vystřelit si). Mám G42. G19 a ČZ85,když budeš chtít, střelnice je za rohem. Zažil jsem už pár výměn u pistolí, co jsem koupil bez vyzkoušení a zažití vjemu. Doporučuju určitě akce střelnic a dovozců, nedávno byla u Pardubic (Esako) od MPI. 

Taky moc dik za nabidku a urcite ji rad vyuziju. Nejdriv musim dotahnout ten zbrojak, prece jen je ve hre ta krajne nepravdepodobna moznost, ze neudelam ty zkousky... Tak pak bych se vnutil, G42 je taky silne ve hre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...