Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Hrozně se mi líbí NAA revolvery, sháněl jsem MiniMastera, ale není, prý až na jaře. Nechat na něj místo tý hnusný gumy udělat střenky ze dřeva, nějaké subtilní, krásné by to muselo být.

 

Máte od nich někdo něco?

 

http://www.kozap.cz/katalog/72/north-american-arms/

Mám NAA BW a je bezvadná- kromě toho mám i maličkou hračku v .22short na tahání když nevím co roupama. Vdovička má dvoupalcovou hlaveň a docela trefuje, i kolem 20 metrů v pohodě pokryje postavu na terči. Dá se s ní docela rychle i ,,fofrovat" se stisknutou spouští, dvojstřely jdou blízko k sobě, ale má taky gumovou rukojeť. Se zobanem je o moc míň přesná, při výstřelu klouže do dlaně a hodí se tak na střelbu skrz kapsu v průjezdu. S gumovou rukojetí smysl má, střílí rovně a snese i silnější + laborace. S dutýma špičkama může způsobit docela dost škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle by to bylo ještě celkem v pohodě. Horší bude, až budou pravidla měnit podle hňupů z Bruselu. 

Přesně tohle si myslím taky. Doktoři už jsou přece zavedení dávno a v pohodě se s tím dá žít. No tak je to pruda - místo jednou za deset let to budu muset zaplatit jednou za pět let, no. Ale to přežiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuste se nekdo mi vysvetlit, proc EU chce tak najednou omezit zbrane? Nebudu polemizovat, jen by mne zajimaly Vase nazory. Nejak mi unika pointa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak presne toto jsem potreboval abych se rozhoupal. Zitra jdu na strelnici zjistit terminy a ve stredu na prislusne pracoviste PCR

Tak mě to rozhoupalo také a to do té míry, že jsem dnes byl na Policii podat žádost, hned mi dali termín a tak jdu koncem ledna na zkoušky. Takže teď učení, pak začátkem ledna střelnice a pak to nastane :clap: :giljotiini:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nechápu ten smířlivý tón. Jako by zkrácení něčemu pomohlo.

Jestli je to na mne, tak já se nějak smířlivej necítím- jen si nemyslím, že pruda spočívající v polovičním intervalu zbrojáku  mi jako držiteli zbraně zase nějak strašně neškodí. A to, že doktor může vědět jestli mám nebo nemám zbroják, je dobře, protože magorum zbraň do ruky nepatří. Jinak samozřejmě naprosto souhlasím, že zkrácení nic neřeší a spíš je to pruda a prachy navíc. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... pruda spočívající v polovičním intervalu zbrojáku  mi jako držiteli zbraně zase nějak strašně neškodí..... 

Pravdu díš, 5-ti letý interval byl spousty let a to, ze jej zmenou zakona (od 1.7.2014) prodlouzili na 10 let mi pripadlo mimo misu. Ja chytil "ctvrte" prodlouzeni tesne po a vubec mi nevadi, kdyz se to vrati zase zpatky na 5 let. To, ze to jsou samozrejme prachy navic a magory to nepostihne je fakt, ale co uz ...:-). Stavajici zakon o zbranich, vcetne balastu kolem je vcelku rozumny. Prusvihy se nestavaji diky "zakonu", ale diky tomu, ze spousta lidi na svych mistech nedela svou praci tak, jak ma...

Takze na dalsi dlouhe roky s .45 u boku - coz je vzdy lepsi nez .158 na telefonu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkrácení je OK, doktoři s pánembohem taky..

Ale drobet mě vadí, že při odůvodněných případech můžou přijít a všechno sebrat.. protože důvod zřejmě jednoho dne může být "podezření na cokoli..", a oni napochodujou a všechno seberou, a pak budem měsíce prokazovat, že podezření je nesmyslné. Samozřejmě záleží na tom, jak to policie bude v reálu využívat, ale mají tady jasnou možnost, jak nám to všechno sebrat.. :-(

Ale chápu, že aby se zabránilo Uherskýmu Brodu, tak tahle změna by mohla pomoct - kdyby ovšem zafungoval doktor i pak policie. Což je podle mě až příliš proměnných, takže suma sumárum to stejně bude na prd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pořád Uherskej Brod, Uherskej Brod... Těmhle věcem se zabránit nedá. Kdyby neměl zbraň, našil by to do lidí autem á la Hepnarová, kdyby neměl auto, pobodal by ty lidi nožem a kdyby nebyl nůž, tak šroubovákem. Kvůli jednomu magorovi, kterej chce - a bude tak jako tak - zabíjet, se nemůže přece měnit legislativa.

Oni ti fištróni dobře vědí, že ten zákon nic preventivního nepřinese, ale můžou k tomu přilepit zvýšené pravomoci policie, o které tu jde především.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc krásná věc uz jsi byl na střelnici zajímá me na poznatky myslím ze lepší než G19

Zatial mam s nou nastrielane vemi malo.

 Subjektivne mne velmi dobre sadne do ruky. Vdaka trom sadam vymenitelnych pazbiciek snad do kazdej ruky:-)

CO ocenujem je vyborne vyriesena bezpecnost a zbran je z profilu takmer dokonale hladka a ma nizky profil. Pre mna ideal na skryte nosenie a pri kombinacii na strelnici s vytrhavacim puzdrom sa s nou velmi dobre manipuluje.

Priame porovnanie s G19 neviem....s nou nemam takmer ziadne skusenosti

ale je tu pekne porovnanie s Walterom PPQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jabko, s tím nemohu souhlasit. S nožem nebo šroubovákem nenapácháš v kině nebo hospodě tolik škody, jako s pistolí, když ti jebne v kouli. Auto je věc jiná...   a pokud tato změna může zachránit třeba jen několik životů, jsem pro. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jerry82 pochopitelně, ale z pohledu logiky se na věci nic nezmění - jen místo osmi lidí umřou tři nebo čtyři. Důležité je, že umřou. Když tě budu chtít skutečně zabít, tak nemáš jinou šanci než to udělat první, a to pokud možno co nejrychleji.

S těmi auty se nabízí docela legrační paralela: za tenhle rok na silnicích zemřelo už kolem čtyř stovek lidí - a tuhle informaci většina přejde vlastně dost s klidem a pocitem, že to se prostě děje a nejde s tím nic dělat. Lidi si na to zvykli, na silnicích se prostě umírá, žádný protesty proti zbraním se nekonají, žádná schůze vlády o bezpečnosti ve státě se nepořádá, nemluvě o nějakých změnách v zákonech, které by upravily nabytí/držení ŘP, případně donutily výrobce k nainstalování omezovače rychlosti na maximální hodnotu 130 km/h.

Ale když jeden blbeček s puftolí zmagoří a zabije padesátkrát míň spoluobčanů než řidiči, tak - slovy Jokerovými - "everybody loses their minds!"

Mám tedy za to, že stávající úprava nabytí ZP je dostatečná a jakkoliv ji měnit není třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...