Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pod tenhle nazor se podepisu....G43 moc velka nazivo kdyz strkas za gate oproti G42, LCP je na trenovani krump.....nenasel jsem nic lepcejsiho jak G42 nakonec....a to jsem obetoval i Sig P238 ktery se jediny vyrovnal jak pocitme v ruce tak strelecky :-)

 

 

Za sebe bych Ti doporučil Glock42. Byl jsem hodně nalomený jít do LCP, ale střelba z něho mě totálně zklamala. Pokud máš velkou tlapu a nemáš na zásobníku botku, tak pistoli držíš na 1,5 prstu a díky tomu se opravdu špatně ovládá. G42 je jinde... ale je to můj názor a někdo to může mít zase jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

38 z 2" laufu ma stejnou hybnost jako luger ze 4'' laufu(sluzebni pistole).  Ono se to nezda ale 38sp je pomerne vykony naboj a diky nemu ma 2" revolver smysl. Ne nadarmo to byla sluzebni raze. V kratkym loufu bude Luger hodne ztracet.

Hodne zajimava pistole na noseni(placaty revolver) je G36 (jednoradak 6x45ACP.

 

Nějak nevím o tom, že by se používala "hybnost" u výkonu zbraní... Používá se úsťová energie střely k porovnání výkonu různých nábojů. A i to je, pokud jde o účinek na cíl, hodně ošemetná věc...

 

Každopádně, úsťová energie náboje .38 Special je o hodně nižší, než energie 9mm Luger. To je fakt, podívejte se do tabulek. 9x19 má nějak okolo 500J (běžný náboj S&B 115grs FMJ ze zbraně pod 10cm délky hlavně), .38 Special okolo 300J (běžný náboj S&B 158grs poloplášť ze zbraně okolo 5cm délky hlavně). Jenže to jsou pouze čísla na papíře a vztahují se k energii střely...

 

Jiná věc ale je, jaký mají tyto náboje účinek na cíl... Pokud se bavíme o sebeobraně, tak jde o účinek střely při zásahu organismu.

No - a tady je to úplně jiná pohádka  B)  9mm Luger není až tak vhodný, protože má poměrně vysokou "průraznost" - což znamená, že když trefíte chlapa, tak to proletí a letí vesele dál. A ze svých 500J odevzdá v cíli pouze něco přes 200J... Narozdíl od .38 Special, která, když trefíte chlapa, v něm zůstane... A všech 300J odvede svou práci. No a najednou jsou to docela jiný čísla, což?

 

Proč to tak je? U .38 Spl je to kombinace těžké a pomalé střely s (většinou) vhodnějším tvarem (plochá špička), která rychle zpomalí a zastaví se ve tkáních. 9mm Luger je lehká a rychlá střela, většinou špičatá, která tkání proletí a pokračuje dál. U 9mm Luger se toto dá řešit jinou střelou, ideálně s řízenou deformací - jenže takové střely není možné pro sebeobranu v ČR používat, protože to zákon nedovoluje... Howgh...

 

Tedy pro potřeby obranné, je .38 Special, nebo i 9mm Browning zcela vyhovující, vzhledem k účinku střely na cíl.

 

 

 

A co PPK ? Když už jsme u 9mm browning. Navíc k němu pořídíš Omega SMP a jsi poloviční Bond :-)

 

PPK v ráži 9mm Browning je něco jako faraonova pomsta (podobně jako 1911 v ráži 9mm Luger), protože ty zbraně většinou nefungují spolehlivě (osobní zkušenost, dovezli jsme jich desítky a pořád jsme řešili reklamace. Nakonec jsem jich vzal asi 50 na střelnici a spolehlivě vystřelila dva zásobníky bez závady necelá desítka z nich). PPk v ráži 7,65 je ale naprosto spolehlivá. Ostatně ji má i Verča - a ta by nic co není 100% do ruky nevzala (je vybíravá  :P )...

 

 

Jo, když už jsem se rozepsal o tom účinku na cíl - taková .45 ACP má sice podobnou energii jako 9mm Luger (okolo 500J), ale tou když trefíte chlapa, tak v něm taky zůstane a těch 500J, které svou práci odvedou beze zbytku, už mu zkazí den...   :evil:

 

Program příští přednášky: Proč revolvery "kopou" víc než pistole...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry, a ma smysl resit jestli je lepsi 400 nebo 500 j dopadove energie strely u pistolove raze? Neni daleko dulezitejsi presny zasah?

Edit: nemyslim to jako prudu, ale spousta lidi priklada razi zbytecnou dulezitost, pritom podle mne je jedno jestli mas lugra nebo 38 special nebo browning.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těchto malých zbraní doporučuji vyzkoušet ,,na vlastní ruku´´.LCP je jednoznačně ,,divočejší´´díky malé váze,ale zase spolu s rozměry nejlepší na skryté nošení.Pokud primární určení je sebeobrana a jen příležitostně střelnice,tak bych dal přednost LCP.Pro častější střílení s trochu horším skrytým nošením pak něco v 9 lugru.G43 i Shield jsou velice dobré,menší kapacita G43 se již i u nás dá řešit botkou+2,ale chce si je dobře vyzkoušet při střelbě,každá sedí v ruce trochu jinak.G42 je velice dobře ovladatelný,ale z mého pohledu o něco menší rozměry,(zase ne o moc),nevyváží méně výkonný a o dost dražší náboj.Vzhledem k dostupnosti náhradních dílů a příslušenství jsem si k LCP pořídil G43 a jsem maximálně spokojen.Pokud by se u nás dal koupit LCR 9,tak bych si ho asi pořídil,ale to hlavně proto že mám slabost pro revolvery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw to mě tak napadá, někdo z okolí Kutnohorska, kdo by si chtěl zajet zastrilet...parkrat jsme takhle vyjeli z klukama z volvo fora a bylo to fajn...

Nebo jen tak pro info Kluky u Čáslavi pěkná malá strelnice...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...