Jump to content

Gilius

Recommended Posts

Čerpám ze zdrojů výrobců zbraní, oficiálně je na to embargo. Dnes jsem se na závodech z obdobného zdroje dozvěděl, že výrobci mají už v rukách pravděpodobné znění směrnice a hledaj v tom mezírky. Co se týče vz. 58 a pod. tak tam moc optimismu není, ani pro současné majitele. Stále si prý vedou svou i co se týče vojenského střeliva .......

Měl jsem možnost si střelit z tuzemské AR15 cal. 9mm - paráda. Protože je majitel puškař, tak má delší hlaveň :-)

Tak jsem to blejsknul mobilem.

Ještě doplním - volební program žádné strany v tom nebude hrát roli, pokud to schválí EP, tak přes to vlak nejede /je to stejný jako Chovancovo gesto k nachytání voličů/.

edit.: doplnění

post-277-0-64117100-1484403500_thumb.jpg

Edited by gandalf

A kde si z toho střílel? Myslim spíš teda na jakou vzdálenost. Hodně jsem přemýšlel nad 9 mm dlouhou zbraní, ale nikdo mi k tomu neřek dobrýho slova. Jak obecně k dlouhý 9 mm zbrani, tak ke konkrétním modelům. Střelba nad 70 m prej k hovnu. Ne že bych jako s tim chtěl odstřelovat, ale řikal jsem si, že bych to měl na vnitřní střelnice a sem tam to vzít někam na větší zdálenost. Prej to ale padá jak šraňky už kolem 100m. 

Jsem členem střeleckého klubu v Hracholuskách /okr. PT/. Střelnici máme fantastickou, krytou, v 1. patře je vzduchovková /klubovna, bar .../. Střílí se na 50, nebo 25 metrů, 8 stavů, automatika, klimatizace .... Pochopitelně je možno přestavět třeba po 5 metrech. Dnes se střílel Kulový čtyřboj K4M - LIŠKA, SRNEC, KAMZÍK, KŇOUR + rychlopalba, minulý týden pistoláři.

Byl jsem mile překvapen, jak se z tý dlouhý bezva střílí. Pán střílel závodně ze zbraně téhož výrobce cal. .22 LR. Střílela se disciplína jak v samonabíjecích, tak opakovačkách.

Ještě dodám, že by bylo možno udělat, po domluvě, nějakou společnou střelbu - pochopitelně je počítáno se svačinou/obědem - povinně se konzumuje moje chilli omajda - včera jsem dělal extra střeleckou, mleté vydávám po závodech :-)

Hodně lidí nechápe, proč mám tohle místo glocka 19. A, ikdyz s ním mám lepší mirenku, než s tímhle, železo je prostě železo.

Mimochodem, nosíte denně?
f05149bc6826c6122cfb66292e6a7a91.jpg

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

Tak tohle už neotočim :D

Edited by John_Lenon

Hodně lidí nechápe, proč mám tohle místo glocka 19. A, ikdyz s ním mám lepší mirenku, než s tímhle, železo je prostě železo.

Mimochodem, nosíte denně?

To taky nechápu... :) Tohle bych nosit nechtěl, ale to ani tu G19ku.

Ano, denně :)

u devítky podle mě nemá smysl střílet víc jak na 50 metrů... Nehledě na délku hlavně. 

A to ti nakukal kdo????

Ano balistika je oproti 223 blba a chovani zbrane bude o neco horsi, ale na 200 m to zeleza zhodi. A faktor 150+ ze 6" hlavne taky pohodlne dostanes.

A to ti nakukal kdo????

Ano balistika je oproti 223 blba a chovani zbrane bude o neco horsi, ale na 200 m to zeleza zhodi. A faktor 150+ ze 6" hlavne taky pohodlne dostanes.

Ale to já přece nepopírám. :) Jen je to prostě pistolový střelivo. Musíš nadsazovat. Přesnost, no mě to dobře nelítalo, ale i větší šíbři byli rádi za mezinárodní pistolovej terč. Takže za mě ne. Nic víc.

Edited by John_Lenon

Ustrojit a nastrelit pusku tak, aby se dalo ofektivne fungovat 25 - 300 m neni jen tak. Pro IPSC se to vetsinou resi 2 ruznymi miridly ktere jsou nastreleny na ruzne vzdalenosti. Nebo musis klikat a prenaset.

A Hlavne je potreba trenovat.

Ty seš nějakej hubenej ne. Ale jinak dobrej plán.. chválim, že si neničíš Hasellblad.

Abych jen neplácal, nemá někdo z místních majitelů PPQ todleto? https://www.midwayusa.com/product/525589/apex-tactical-flat-faced-forward-set-trigger-and-tuned-trigger-bar-walther-ppq-q5

Ne že bych potřeboval lepší spoušť, ale prostě se mi nelíbí ten vrzavej plast.

Abych jen neplácal, nemá někdo z místních majitelů PPQ todleto? https://www.midwayusa.com/product/525589/apex-tactical-flat-faced-forward-set-trigger-and-tuned-trigger-bar-walther-ppq-q5

Ne že bych potřeboval lepší spoušť, ale prostě se mi nelíbí ten vrzavej plast.

Vrže ti spoušť? Ta moje chodí pěkně tiše Edited by Duke650