Přejít na obsah

Na čem máte své Speedmastery?


martar

Doporučené příspěvky

Dnes som konecne dokoncil prototyp canvas remenu. Este bude treba doladit nejake detailiky :)

Janko, pro canvas na moonech mám velkou slabost, a tohle je paráda. Čím je podšitý? Tmavou kůží? Vidím dobře, že při prošívání dochází k vytahání sv?tlejších nití z canvasu - on je barvený jen na povrchu? Nebylo by řešením probarvení celého plátna? Nebo by to už bylo moc a hrozilo by riziko, že bude řemen pouštět barvu? (Pardon, jsem zvědavý, protože se mi řemen moc líbí :) )

 

... pekne Janko pekne!

 

Ja dnes takto šedivo.

 

Pecka! Ten šedý odstín je fantastický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janko, pro canvas na moonech mám velkou slabost, a tohle je paráda. Čím je podšitý? Tmavou kůží? Vidím dobře, že při prošívání dochází k vytahání sv?tlejších nití z canvasu - on je barvený jen na povrchu? Nebylo by řešením probarvení celého plátna? Nebo by to už bylo moc a hrozilo by riziko, že bude řemen pouštět barvu? (Pardon, jsem zvědavý, protože se mi řemen moc líbí :) )

 

Vdaka :) Je podsity svetlou hovadzinou a hrany su osetrene ciernou farbou. Mam aj tmavozelenu farbu, nabuduce vyskusam aj tu.. Presitie este neni idealne, mal som na ten remen pouzit hrubsiu nit, takze Prototyp II bude snad vyzerat este trochu lepsie. Platno farbit som neplanoval, nemam s tym skusenosti a bal by som sa pustania farby. Mozno ked bude viacej casu tak skusim trochu experimentovat.. Jedine osetrenie ake som pouzil je vosk. Ten dodal canvasu pekny vintage nadych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řikal jsem si, kam s tím, a napadlo mě, že tady to bude asi nejlepší. Oboje jsou na tahu, jedná se tak spíše o srovnání dvou rozdílných Speedmasterů.

Kdyby to někomu vadilo, dejte vědět a zkusím tomu najít lepší/vhodnější místo. S martarem řešeno a souhlasil to umístit sem.

 

Poštěstilo se mi mít doma v jeden okamžik "plnotučné" Moony, tzn. Speedmaster Professional, společně s jejich "odlehčenou" podobou, tzn. Speedmaster Automatic aka Reduced.

 

Oba modely jsou asi všeobecně známé, přesto si dovolím menší parametrové opáčko:

1) Plnotučné jsou verze se safírem, ref. 311.30.42.30.01.006, průměr bez korunky 42mm. Kalibr 1863, manuální nátah, rezerva 48h.

2) Reduced hesalit (jak jinak), ref. 3510.50.00, průměr bez korunky 38/39mm (údaje se různí, doma přeměřím). Kalibr 3220, automatický nátah, rezerva 40h.

 

Dále posuďte sami, dle obrazové dokumentace, rozdíly (zejména velikostní) mezi oběma modely. Omlouvám se za mizernou kvalitu fotek, napadlo mě to až večer, druhý den jsem safírové odevzdával novému majiteli. Takže jen mobilovky při umělém světle, žádná sláva to není, ale pro představu snad bude stačit.

 

Docela pěkně je i vidět rozdíl mezi safírem a hesalitem, kde safír vytváří na okraji ciferníku jemný "mléčný" kruh. I tvarově je zde značný rozdíl, safír je mnohem méně zakřiven, kdyžto hesalit má pozvolný úhlový náběh hrany do plochy.

 

Nakonec jsem přiložil dva wristshoty, ruka cca 17cm. Tam, kde reduced sednou "jak prdel na hrnec" (hlavně pocitově), tam mi klasické Moony přišly již na hraně, resp. spíš za kousek hranou. Důvodem není ani tak průměr 42mm, jako spíš delší nožky, tzn. parametr lug-to-lug, kdy pouzdro již malinko přečuhuje zaoblení zápěstí (zlatej lovečák) a při použití na tahu vytváří malé (pro mě nevzhledné) trojúhelníky v lomu mezi pouzdrem/tahem a zaoblením ruky. Kostrbatě popsáno, ale snad víte o čem je řeč :)

 

Enjoy!

post-37766-0-53276500-1486989313_thumb.jpg

post-37766-0-25981700-1486989321_thumb.jpg

post-37766-0-01931200-1486989323_thumb.jpg

post-37766-0-81298300-1486989323_thumb.jpg

post-37766-0-53236700-1486989324_thumb.jpg

post-37766-0-59399800-1486989325_thumb.jpg

post-37766-0-39099000-1486989326_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Maxeli. Na fotkách je rozdíl v zaoblení hrany sklíčka perfektně vidět. Za zmínku stojí i další dva výrazné rozdíly - poměr kartáčovaného boku pouzdra a lesklé horní fazety je u hubou modelů výrazně jiný. Jiná je i poloha tlačítek chronografu vůči korunce, u moonů jsou v jedné linii, u reduced jsou tlačítka výš a korunka výrazně níž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...