Přejít na obsah

Čokoláda



Doporučené příspěvky

Právě jsem byl na povinnym velkym nákupu a kvůli tomuhle vláknu jsem pořídil J.D.Gross AMBANJA MADAGASKAR 72% kakaa s červenym pepřem, chilli neměli, snad někde jinde, musim zkusit, když je to tak vychvalovaný ... Ten pepř tomu zvýrazňuje chuť ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem se před časem zbláznil do Orionky na vaření, vůbec Orion je asi moje čokoládová hvězda :) Naopak třeba moc nemusím Milku, je na mě taková moc smetanová. Zkoušel sem i 99% Lindt a to je fakt síla, měl sem co dělat abych to spolknul...ale nemůžu říct, že by mi to nechutnalo, spíš tak trochu extravagantní chuťový zážitek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem se před časem zbláznil do Orionky na vaření, vůbec Orion je asi moje čokoládová hvězda :) Naopak třeba moc nemusím Milku, je na mě taková moc smetanová. Zkoušel sem i 99% Lindt a to je fakt síla, měl sem co dělat abych to spolknul...ale nemůžu říct, že by mi to nechutnalo, spíš tak trochu extravagantní chuťový zážitek...

 

 

Ono přes 80% je dost k nejídlu :thumbsdown_anim: Ale okolo 70% to je lahoda.

Lindt děla i takové malé slabounké plátky a kdo nezná, tak vyzkoušejte!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Právě dopíjím poslední zbytky Valpolicelly z posledního nájezdu do Itálie a přikusuju Lindt Creation Chilli/cherry a je mi blaze :))) Nejsem kdovíjaký zastánce příměsí/náplní v čokoládě ale tohle mě dostalo. Nejdřív chuť krásné plné hořké čokolády, pak decentní sladké třešně a pak nastoupí chilli a nasadí na nádherný aftertaste mix hořko-ostrý, kruci proč jsem ji nekoupil celou krabici :suicide_anim:

lindtchile.jpg

Tak presne tuhle jsem zkusil o Velikonocich. Vysledek? Obycejna, ale velmi dobra cokolada s tresnemi. To chilli jsem tam necitil a to nemam nijak plechovou hubu. Takze pri dalsi prilezitosti ochutnavam tu plnohodnotnou chilli viz. klobadysek.

Upraveno uživatelem Jakubisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tu "nevýhodu", že matka je zdravotní sestra a tak jsem jako dítě měl čokolády spousty - za svůj život si pamatuji jen jednou, že jsem si koupil čokoládu, když přišlo na trh Křupino, tak jsem jí chtěl ochutnat, jinak jsem se čokolády přejedl a hnědou už nechci ani zadarmo, vyjímečně si vezmu bílou. Na druhou stranu mám rád všechny možné nečokoládové cukrovinky - gumové medvídky, pendrek (ale ten český, ne ten německý, ten je takový divný, mastný, chemický), kyselé želatinové kroužky, atd.

 

Ochutnal jsem i tu Lindt s chilli, zajímavá chuť, snesl bych i silnější, to chilli tam je cítit až "ve druhém sledu". Ono vlastně nejde o žádnou novinku, původní uživatelé čokolády - jihoameriční indiáni jí právě s pálivými paprikami (jestli to bylo přímo chilli nebo něco jiného) připravovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu chilli čokoládu lidé bud milují, nebo jim vůbec nechutná..nic mezi tím...koupil jsem tento týden asi čtyři a rozdal :-)

 

Je mi líto,že jsem tě v té chvíli nepotkal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe osobně bych řekl, že čokoládu dvakrát moc nemusím. A všelijaké ty přeslazené tyčinky už vůbec ne (ale jako okamžitý zdroj potřebné energie dobrý). Ovšem pralinkou, či jinou alkoholovou pochoutkou nepohrdnu, i ten nugát s lískovým oříškem z bonboniéry není k zahození.

 

Z mládí si ale vzpomínám na takovou vanilkovou pochoutku, bylo to balené jak čokoláda, vypadalo to jak čokoláda nicméně s čokoládou to asi nemělo moc společného, ale bylo to fajn. Jestli se nepletu, tak to balili i do obalu s takovou panenkou, dalo se to vystřihnout a oblíknout ji šatičky, i kabelku myslím měla. No já jsem ji ale nevystříhával ani neoblíkal. Když si na to dneska zpětně vzpomenu, tak jsem i celkem hrdý, že jsem to nedělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Skoda, ze sem nechodi moje nastavajici, ta je na cokolady ujeta!

 

Ale za oba muzu napsat, ze:

1) ja mam rad mlecnou Orion s oriskama, Ritter Sport, After Eight, Deli tycky (pistaciova, mnam) a obcas nugatovou za asi 14 korun (nevim znacku), co maji v kazdym kvelbu

2) nastavajici muze cokoliv, ale nejradsi Lindta, Toblerone, cokoliv od Kinder brandu, Studentskou pecet

 

Zajimavy je, ze u nas vubec neni zavedena Milka :).

Upraveno uživatelem DaDriva
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...