Přejít na obsah

Steinhart Ocean One 39


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 437
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To nerozporuji. Řádí kúrovec jak prase a bylo by dobrý aby zmrnul. To stejný ti přemnožení hlodavci atd. atd... Ale zima žádná nebyla a už asi ani nebude. Proto bych nejradši přeskočil tohle nijaký počasí a přivítal bych jaro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Mám takový dotaz.

Vydrží? Dají se brát jako tooly? Už s nima někdo řezal, sekal, maloval atd.? O Seikách už jsem tady něco podobného na fóru četla, tak by mě zajímalo, jestli je opravdu používáte i na sport a podobné účely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetla jsem si porovnání Seiko SRP789 vs Steinhart ocean 1 Black Ceramic (napsal Daemonultimate zde, asi to všichni znáte: https://forum.chronomag.cz/topic/100187-seiko-srp789-vs-steinhart-ocean-1/ )

porovnání vyznívá ve prospěch Steinhartů, jenom v závěru tam přispěl uživatel lobak, který naopak nedá dopustit na Seiko a tvrdí, že mu do Steinhartů natekla voda, zatímco Seiko mu po x letech neustále funguje . Píše, že Seiko vydrželo moře, bazén, sauna, pneumatické kladivo, krumpáč, opravy auta... Ale tohle je asi obecná věc, podle toho, co čtu, tak Seika dost vydrží. Tak mě jen tak napadlo, jestli je šance, že by Steinharty vydržely něco podobného. Např. i v tomhle vlákně někdo píše, že mu do hodinek natekla voda, tak si to tak všechno spojuju a řeším, jestli to byly nějaké náhody a jaká je s nimi praktická zkušenost. Chápu, že automat vydrží míň než quartz, ale zas na druhou stranu - to Seiko to asi vydrží, nebo ne? Plus hodinky nejsou jenom strojek, ale i tah, sklíčko, korunka... 

Řeším to proto, že o nich vážně uvažuju a možná mám blbé dotazy, protože s automatickýma potápkama a toolama zkušenost nemám. Je taky fakt, že jako holka se fakt nechystám na pneumatické kladivo, vlastně by mi stačilo, kdybych měla jistotu, že do nich nenateče a vydrží , když s nima někde nechtíc lehce ťuknu. 

Asi to řeším zbytečně, asi by to na ten můj provoz úplně v pohodě stačilo. 

 

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% ti tu nikdo nic negarantuje. Koupíš Seika, nateče ti do nich. A nebo taky ne. Smůlu na kus může mít každý, ať si koupí třeba Rolexky. Pokud ti jde o jistotu, kup si hodinky z oficiální distribuce a žádnou šedivku, abys ušetřila pár stovek. Získáš dvouletou nebo dokonce pětiletou záruku a můžeš si hodinky užívat. Když něco, dáš je opravit.

Ale v každém návodu k mechanickým hodinkám se dočteš, že se nedoporučují silné otřesy. Tam by pak mohl být se zárukou problém. Na pneumatické kladivo si tedy ještě přikup nějaká Géčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze do nich nenatecie by mala garantovat vodeodolnost 300m a skrutkovacia korunka. Lahke tuknutie by ako potapky s iso certifikaciou mali tiez zvladat. A tiez by som odporucal kupit ich od oficialneho distributora kde sa da uplatnit zaruka resp vymena chybneho kusu. Je ale mozne ze naraz na sklicko budu znasat horsie oproti seiku, hardlex vs zafir. Ak ti nevadi podobnost dizajnu :D ja osobne by som isiel to steinhartu, pomer cena a vybava je genialna a o odolnost by som sa nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, odjinud napsal:

Mě se asi 4 seika začaly v průběhu užívání zpožďovat (cca 1-2 min. denně, ale jsem ještě línej na to to řešit). Takže na seiko užívání vliv má a to jsem si na to dával docela pozor.

Po akom case cca zacali zpozdovat, resp menit svoj chrakter :D ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...