Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Dneska take mensie fopa sa mi podarilo,... som minuly tyzden nejak casovo nedaval benzinku, tak som si povedal, ze aspon vyskusam ako funguje henta rezerva. No a vyskusal som, lenze pravdepodobne to zospodu nadrze nasalo bordel nazbierany snad za celu dlhu zivotnost tej motorky a tak som sa dnes niekoko kilometrov musel plizit priskokom vpred striedavo na 3 a hadam niekedy aj na dva valce :frusty: za pravidelneho chcipania pri prudsom pridani plynu. Nastastie beterka je nova a niesla to hrdinsky,... doskakal som nakoniec k dalsej benzinke a tam vylial do nadrze 2x 500ml VIF....az potom sa to zacalo zase zlepsovat. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud si mel karburatory, to musel byt "supermegaextrasajrajt"...jinak si to neumim predstavit, navic filtr by to mel chytit.

U strikajdy je to trosku jinak (zvlast, pokud nema variabilni mapu dle snimace detonaci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandit 12-ka neni nachylny na palivo. Tos to musel mit fakt extra sajrajt. Kdyz nejezdis pravidelne na rezervu, je lepsi jednou za 2 roky zastavit palivo, odpojit hadicku, prepnout na "PRI" , nechat odtect pul litru a pak zase vratit zpatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tak nejako to bude, mam motorku dva roky a na rezervu bola prepnuta prvy krat teraz v piatok. A ono co si budeme nahovarat, tie lepidla co vzdy tankujem po kdeakych dedinskych pumpach kam sa mi podari pri mojich "motodobrodruzstvach" zavitat tomu asi tiez nepridali. Ale som aspon zas o skusenost bohatsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, jeden se porad uci...

Jinak palivovy filtr doporucuju (pokud ho tam nemas) a kdyby ses chystal nekam dal a na vychod, tak pak i odlucovac ;-).

Zrovna dneska sem resil kamaradovu CBR... jeste se presne nevi, ale pokud to bude prave ten filtr, tak to bude komicke. Protoze uz mu prazaci v servise v praze "udelali" kdeco a stalo to balik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je na tom nieco zle?

 

Edit: Inak filter tam mam a na pohlad sa zda cisty,.... ono vyslovene mechanicke necistoty tam asi niesu, ani v tej nadrzi len taky ten lepivy sajrajt co zostava na miestach kde benzin chvilu postoji.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika filtr na mechanicke necistoty. Bohuzel voda se drzi na dne nadrze a pokud to obcas neprepnes na rezervu a tech par kapek neprojde procesem horeni, muze se za nejakou dobu, v nepriznivych podminkach a nekvalitnim palivem dostat do nadrze voda i v mnostvi vetsim nez malem. A kdyz to pak pustis do motoru, respektive do karburatoru, zustane na dne plovakovych komor a postupne se po drobnych kapkach dostava do procesu pripravy paliva z pusobuje ucpani hrdel jehly, nepravidelny chod, ztratu vykonu atd, atd...

Vodu vyresi jedine odlucovac, nektere jsou solo, ale existuji i filtry s odlucovacem. Tam je samozrejme cena trochu jinde a velikost filtru je taky jinde. Do toho prostoru pod nadrz ke karburaci se u 12-ky Bandita bude vecpavat tezko. Resi se to pak celou palivovou vetvi s cerpadlem a filtrem s odlucovacem...

Ale to uz sou ficury, ktere resim klukum na expedice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono sa to chovalo trochu zvlastne,.... moto normalne nastartovalo a krasne drzalo vlnobeh, studene aj teple ,so syticom aj bez sa chovalo ako treba. Pruser bol len ked sa pridal plyn, moto hned chciplo ako keby nasalo iba vzduch bez paliva,..... a palivo nenasavalo, lebo ked nasava palivo a neodpaluje tak striela a teraz vobec nestrielalo len proste chcipalo. Ked sa pridalo fakt opatrne, tak sa to nakoniec do otacok nejako dostalo,... proste ako keby boli niecim "zalepene" soupatka v karbach a podtlak ich nedokazal spravne zodvihnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to sedi, ve chvili, kdy membrana zvedla jehlu, benzin z komory sebou vzal vodu a ucpal vstup, palivo se nerozptylilo a otacky sly dolu a karburatory "preply" na volnobeh. Jedna-dve kapky vody prosly do spalovaciho prostoru. A tak furt dokola, nez se voda spotrebovala. kdyz uz se to stane jeste lze manualne vypustit plovakove komory. Kazda ma na spodni strane sroubek. Dve zleva, dve zprava.

No, ale ted uz je to jedno, kdyz uz to jede.   :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja samozrejme viem naco je VIF a ako sa riedi :D ,.... som vychadzal z toho, ze hlavnou zlozkou aditiv su mazadla a rozpustadla a kedze som mal pocit, ze mam karbec niecim "upatlany" tak som sa mu rozhodol pomoct tym rozpustadlom. No a vysledok sa dostavil prakticky okamzite, tak bud bol ten napad dobry, alebo ma pravdu Xenomorfus s tou vodou a len zrovna v tej chvili zacala karbcom "dochadzat" voda a VIF bol naviac.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...