Přejít na obsah

Ebay a pitney bowes


Lamiczka

Doporučené příspěvky

Já jsem kupoval přes Global Shipping Programme jednou, ale je to dva a půl roku

 

bylo to ?14.47 + ?15.97 poštovný

 

a paypal strhnul ?21.47 pro prodejce a ?9.47 Pitney Bowes

 

až teď jsem zjistil že je to v součtu o půl libry víc :wallbash:

 

Docela by mě zajímalo kde přenastavit paypal aby to netrhal v korunách, dřív to šlo jednoduše, naposledy jsem to hledal a pak jsem to vzdal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jak popsal Maxmilian, je to klikacka tak na 6 snapshotu, tak snad vam to takto staci :) Ze je to zasite a neni to moc intuitivni je myslim feature, protoze PP ma asi logicky zajem na tom, aby to slo jejich kurzem. Nicmene to neni nic noveho, uz se tu tu myslim i vicekrate resilo v prislusnem vlakne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nerozumim...proc by sis nemohl zmenit nastaveni Paypalu predtim nez to odkliknes? Je to tam sice dobre zasity, ale zmenit to jde kdykoliv.

Sam si to napsal, nejde to dat uz nastalo, navic to paypal vyborne zasil, aby to uzivatelum zkomplikoval.. U nekterych plateb na ebayi pres paypal te to uz na tu pripadnou zmenu/kontrolu nepusti.. Maly veci platim pres paypal, drazsi Visa kartou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď otázka za 100 bludišťáků, jde tohle změnit i pokud nemám napárovaný přímo svůj paypal, ale na ebay mám vyplněnou kartu, kde ty platby procesuje PP. Jinými slovy, platím přímo přes checkout na ebay kartou, platbu procesuje paypal, takže i "výměnu peněz". Jde to nastavení upravit přímo na ebay?

 

Možná je to stejná věc co řeší Andrew...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ebay nic nenastavujes, musi to zmenit primo na svym Paypal uctu https://www.paypal.com/in/signin

@ Axel: podle me je problem na tve strane prijmace, psal si, ze to nekdy nejde zmenit, ja tvrdim, ze to zmenit jde vzdy to nastaveni. Muzes to probrat se svym bratrem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bude ten problem, byt mam paypal, tak jsem posledni aukce platil tak, ze jsem vyplnil svoji kartu na ebay. Ten prostrednik, ktery ty platby resi (neco jako pay4u v ČR) tam je PayPal, který určuje směnný kurz a me strhává z karty přímo koruny. Na PP účtu tu transakce ale nevidím (logicky, nešlo to z mého účtu).

 

Na PP jsem si to už přenastavil a budu si dávat bacha, abych platil přes PP účet a ne kartou na ebay, ale dotaz zní. Jde tohle nějak vynutit i přímo na ebay, že když použiju platební kartu, tak chci aby mě strhli částku ve měně prodejce (tím pádem kurz si bude řešit banka nikoliv PayPal).

 

Teď mi došlo, že to má i svoje riziko, které jsem už taky zažil. Zaplatil jsem aukci převodem z banky a platba se vrátila. Když jsem peníze poslal, tak to byl převod CZK->EUR a když se mi vrátily, tak pro změnu EUR->CZK. Rozdíl dělal litr a to jsem platil 600 EUR. Reklamace nemožná.

 

Pokud to bude řešit paypal, předpokládám, že v rámci ochrany kupujících vrátí všechno v korunách, takže k rozdílu nedojde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bude ten problem, byt mam paypal, tak jsem posledni aukce platil tak, ze jsem vyplnil svoji kartu na ebay. Ten prostrednik, ktery ty platby resi (neco jako pay4u v ČR) tam je PayPal, který určuje směnný kurz a me strhává z karty přímo koruny. Na PP účtu tu transakce ale nevidím (logicky, nešlo to z mého účtu).

 

Na PP jsem si to už přenastavil a budu si dávat bacha, abych platil přes PP účet a ne kartou na ebay, ale dotaz zní. Jde tohle nějak vynutit i přímo na ebay, že když použiju platební kartu, tak chci aby mě strhli částku ve měně prodejce (tím pádem kurz si bude řešit banka nikoliv PayPal).

 

Teď mi došlo, že to má i svoje riziko, které jsem už taky zažil. Zaplatil jsem aukci převodem z banky a platba se vrátila. Když jsem peníze poslal, tak to byl převod CZK->EUR a když se mi vrátily, tak pro změnu EUR->CZK. Rozdíl dělal litr a to jsem platil 600 EUR. Reklamace nemožná.

 

Pokud to bude řešit paypal, předpokládám, že v rámci ochrany kupujících vrátí všechno v korunách, takže k rozdílu nedojde...

Na ebay to přenastavit podle mne nejde. Výhoda je, že pokud platíš kurzem vynuceným PayPal a reklamuješ, pak dostaneš stejnou částku. Při platbě ale podle aktuálního kurzu, o kterém se tady bavíme, tam rozdíl je, protože v době reklamace je už samozřejmě jiný kurz: ty koupíš za 600 euro, které se Ti strhnout z účtu v aktuální kurzu v CZK, reklamuješ a pošlou Ti zpět 600 euro, které se Ti pak zase přepočítají zpět na CZK, ale už v jiné, a to většinou kvůli kurzu v menší částce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi zalezi na tobe, ale celou dobu se tu bavime o tom, ze to vsichni chteji mit nastavene na tu druhou moznost "Bill me in the currency listed on the seller's invoice", aby prevod nedelal Paypal.

tak to vychází zpravidla levněji, než nechat Paypal účtovat podle jejich kurzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve se o objevovala možnost změnit konverzi při platbě PayPalem na Ebay, dnes je to schováno v profilu na PayPal účtu a ještě se to mění při jejich aktualizacích , takže je vhodné občas kontrolovat (před platbou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...