Přejít na obsah

Limitka 100 let ČSR



Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 711
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Víte, v tuto chvíli asi ne, mám nějakou představu a ta se neshoduje s představami většiny.

 

Mne se nejaka ta tva predchozi predstava libila hodne. Z ostatnich mam zatim rozpacite pocity. Takze by se to treba mohlo zvrtnout tim smerem, ktery by se ti libil take.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápad na limitku ke 100. výročí se mi velmi líbí. Proto jsem se rozhodl také přispět svým názorem.
 
Moc pěkný je verze od zerfoss kde je z 9 uděláno 1918 i československý lev.
Pro inspiraci na zadní stranu přikládám co plánuje ČNB k výročí. Obě strany zlaté mince jsou povedené.

csr_realizace_lic.jpgcsr_realizace_rub.jpg

 

A pak jedna subjektivně emoční myšlenka. Já osobně mám první republiku spjatou s černobílými filmy, elegantními dámami a pány, kteří chodili v obleku. A tento pocit ve mě evokují také diplomaty nebo skoro diplomaty od Primu i když v té době tyto hodinky ještě neexistovaly. Tak jsem si půjčil diplomay přetvořil je v malování.

 

 

Obrázek mi bohužel nejde přidat, tak je na tomto odkazu:

https://www.imgup.cz/image/LWTr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Primu vidím 3 zásadní problémy (berte to prosím pouze jako moje fabulace):

- firma bude mít určitě svou vlastní představu o LE k tak významnému výročí (nenechá si do ní kecat a nechá si ji dobře zaplatit)

- cena bude pro většinu případných zájemců neakceptovatelná

- průměr bude pro většinu případných zájemců neakceptovatelný

 

Jinak ten návrh těch Diplomatů je moc hezký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak netvrdím, že tu limitku musí dělat celou Prim. Respektive z Primu by asi stačilo pouzdro a strojky by se daly posbírat starý kalibry 66 co se dávaly do skorodiplomatů. Ciferník by se stejně musel udělat vlastní. Je pravda, že nevím, jestli by nemuselo být od Eltonu svolení k jeho úpravě, aby ho neměli nějak chráněný...

Jinak jsem od Eltonu v tomto směru zatím neviděl nikde žádnou zmínku že by chtěli dělat ke 100 letům limitku. I když je pravda že ten jejich marketing za moc nestojí :-DDD

Každopádně to byl jen návrh, já jsem v tomto začáteční a nechci vám tady rozhodit už rozjetou limitku ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, diskuse o diplomatech už tu proběhla, tak to jen připomenu neb jsem se ptal zrovna v týdnu na možnost nerez pouzdra na renovaci a cena je poněkud drsná i z důvodu, aby neparazitovala renovace na nových modelech diplomatů...

 

Renovační pouzdro je buď chromované (14600,-) nebo zlacené (16600,-). Možná jsem moc cimprlína, ale mě přijde to nové pouzdro o dost horší jak původní, zdá se mi jakoby ocucané, neostré, prostě jakoby bylo původní pouzdro přezlacené, ale možná je to jen můj dojem.

 

Nerez pouzdro na renovační diplomaty je "jen" 34mm a už ho někomu dělali, cena je hrubo přes 20k s plastovým sklem (jen pouzdro!). I když bychom se domluvili a hecnuli, tak hodinky budou atakovat 30k a to už počítám, že bychom vyhádali nějakou slevu...logicky s kalibrem 68. Imho renovační pouzdra na skorodiplomaty na kalibr 66 vůbec nedělají, neb renovační program je na diplomaty a ty byly jen s datumem.

 

40mm pouzdro není pokud vím renovační, asi bude šance se v Eltonu domluvit, ale za peníze v Praze dům...

 

Osobně bych se pustil do návrhu co tu posílal baker a to hned z několika důvodů

  • trochu nešťastně tu proběhly 3 ankety paralelně, ale to nemusí být na škodu, 2 znich se přikláněly na stranu kulatého pouzdra - komplet výsledky na typeform zde https://lamiczka.typeform.com/report/ACTxzr/VtQn5goZlc9eK3Dv
  • z minulosti je celkem zřejmé, že je schopen podobnou limitku realizovat, proti častému plácání do vody a tlachání. Nechci se nikoho dotknout, naopak by mi přišlo super na foru udělat koutek virtuálních hodinek pro nadšence s fotošopem, ale většinou to skončí jen u toho malování...
  • osobně si myslím, že není moc na co čekat, pokud teda ty hodinky nechceme ke 110 výročí...i tak si myslím, že reálný termín je někdy v roce 2019...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem psal, že to je asi jen můj dojem, ale koukal jsem na renovační opakovaně v kotvě (před vánocema a teď v týdnu) a fakt si nemůžu pomoct, přijde mi ta zubatá luneta taková jakoby divně neostrá, možná to bylo tím kusem...

 

Edit: ještě jsem koukal na fotky u tebe v galerii a fakt to vypadá v pohodě, tak to bylo kusem nebo světlem v kotvě, nevím, ale tam mi přišlo prostě trochu neuspokojivý za ty prachy...

 

K ručkám budu mít drobný výhrady furt, stejně jako na PSII, ale to se nedá nic dělat...:)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lamiczka ?...bylo to kusem nebo svetlem v Kotve...? myslis spis tmou v kotve, ne? ;) Prijde mi, ze tam tuhle uroven svetla maji schvalne.

Jinak ten navrh na diplomaty kousek vys mi prijde povedeny a ac diplomaty miluju a jsou to skvele hodinky, tak mi proste evokuji 60. leta a ne prvni republiku. Takze ja bych tudy nesel (a to jsem ani nedal do rovnice cenu v Eltonu).

Libi se mi ale prvky rozvrzeni cifru a dalsi napady, to by se dalo pouzit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...