Jump to content

Limitka 100 let ČSRRecommended Posts

Když jsem přemýšlel nad limitkami, které zde jsou, uvědomil jsem si, že příští rok máme sté výročí vzniku Československa. Těžko si dovedu představit lepší příležitost pro limitovanou edici hodinek. Ne snad, že bych měl nějaké brilantní nápady, jak by vlastně měla vypadat, i když tato Oris limitka je rozhodně zajímavá inspirace. Ponechávám ke zvážení, třeba se toho někdo chytí  :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrovna dnes ráno jsem si u vlákna o Tatra Primkách říkal, že jednou, a nebude to trvat dlouho, bude mít každá historická událost, osoba a technika "své vlastní" primky. A chtěl jsem navrhnout vytvořit takový seznam témat, abychom ten proud limitek ulehčili.

Link to comment
Share on other sites

Jen bych rád podotkl, že se vůbec necítím na to přijít s nějakým návrhem nebo to nějak organizovat. Chtěl jsem jen nadhodit téma s tím, že se ho možná někdo chytne. Ale když už jsem tedy do té vody plácl: Jaký styl hodinek odpovídá době? Jaké hodinky nosil Masaryk nebo legionáři? Myslím, že dost možná ještě kapesní. V každém případě Prim odpovídající pouzdro zjevně nenabízí. Přesto by bylo dobré estetiku té doby nějak zapracovat. Hm, myslím, že prostě jen blábolím, přenechávám téma kompetentnějším  :notworthy:  

Link to comment
Share on other sites

No, taky mám ten pocit.

 

"na sedmicce devatenactka a na sestce vosumnactka. Jakoze 1918" - to zní dobře :) Ale jinak spojení "Prim a vznik republiky" moc dohromady nejde, vlastně vůbec.

Link to comment
Share on other sites

 

Normalne jak Rolex s mikimauzem, akorat misto toho Prim a Masaryk. To by byla symbolika. A na sedmicce devatenactka a na sestce vosumnactka. Jakoze 1918.

Jako je to pičovina, ale ve finále proč ne, že :-)

Link to comment
Share on other sites

Keby to nebol prim a nejako ste dotoho vsunuli aj Stefanika, (trebars jedna rucicka v tvare Mas a druha v tvare Stef alebo neviemako) tak by to aj slo :)

Link to comment
Share on other sites

 

Jen bych rád podotkl, že se vůbec necítím na to přijít s nějakým návrhem nebo to nějak organizovat. Chtěl jsem jen nadhodit téma s tím, že se ho možná někdo chytne. Ale když už jsem tedy do té vody plácl: Jaký styl hodinek odpovídá době? Jaké hodinky nosil Masaryk nebo legionáři? Myslím, že dost možná ještě kapesní. V každém případě Prim odpovídající pouzdro zjevně nenabízí. Přesto by bylo dobré estetiku té doby nějak zapracovat. Hm, myslím, že prostě jen blábolím, přenechávám téma kompetentnějším :notworthy:

Viděl bych to na Londžiny nebo Doxa, asi nějaký Art Děčín nebo Bauhaus

Link to comment
Share on other sites

A já zase na limitku k výročí popravení 24 českých pánů, což bude cobydup. Chtěl bych mít na dýnku postavu kata Mydláře v akci a místo ruček katovské meče, budou to 24 hodinovky a jako indexy budou, no vždyť vy víte.  Ale fakt, bez prdele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...