Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ad mAra_ - já to taky nechápal jako nějaký útok na sebe 🙂  V Rusku jsem žil 5 let (Petrohrad), v Donbasu 3 roky, takže asi koukám na věci střízlivěji. Když jsem se tam tenkrát ocitl, taky to byl šok, ale pak jsem se nějak přizpůsobil, vyšlapal si cestičky a už to šlo. Ale je fakt, že to bylo víceméně před Putinem, definitivně jsem se s Ruskem rozloučil v roce 2003.

Mně třeba obecně speciálně u EU politiků strašně vadí, že naprosto ignorují realitu a postupují spíš podle svých  zbožných přání. Místo toho, aby se nějak domluvili s Putinem a nasměrovali Rusko spíš proti Číně, dosáhli toho, že teď stojíme proti Rusku A Číně. Přičemž osobně považuju Čínu za daleko nebezpečnější. Putin nepoleze nikam, kde by riskoval odpor obyvatelstva. Stačilo držet se toho, že podle pořád omílaného Budapešťského memoranda měla být Ukrajina neutrální a mimo veškerá uskupení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, mAra_ napsal:

@Foundryman na to blití tady jsem nemyslel tebe. Vím, že máme občas rozdílné názory, ale dokážeme se domluvit... A diskutovat, čehož si moc vážím.

Já měl na mysli spíš kokota (jsme v žumpě, to se smí, viď) @obrbobr (spojovat invazi s očkováním?!? Wtf to blbeckum došla témata?) ... A možná i trošku cegyho...

A copak ti přišlo k blinkani na tom co jsem napsal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, CEGY napsal:

Nazory některých, že by se mělo přitvrdit a RF se vojensky postavit jsou vtipné.

Pujdou tito manekýni nějak příkladem? Nebo maj jen silne slova a budou tady davat posty s pistolkou a hodinkama? 

 

Tady ta tvoje pyčovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Prochy68 napsal:

Takze Ty se ztotoznujes s interpretaci Lavrova a Putina?

V jakém směru myslíš? Nevím, co přesně říkají Lavrov a Putin, v interpretaci našich médií moc velkou důvěru nemám. Asi sdělují svůj náhled na věc a bylo by dobře si to poslechnout, analyzovat a na základě pragmatické úvahy hledat východisko. Jen vím, že třeba realistickou a přitom dostatečně razantní politiku vůči Rusku i Číně praktikoval Trump. A přitom se mu dařilo držet je od sebe a s Putinem jednat. Po roce úřadování Bidena se Putin domluvil s Čínou a za dalších 14 dnů důrazně vstoupil do 8 let trvajícího konfliktu.

Znovu připomínám, že nebezpečím je dle mého soudu Čína. A mám hrůzu z toho, že až se rozhodne zabrat Tchajwan, bude jí Rusko na revanš krýt záda. Což by mohl být faktor, který toto rozhodnutí uspíší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona tahle diskuze asi nemůže nikdy dostát nějakého konstruktivního výsledku. Znalost historie není zárukou správného odhadu budoucnosti. A navíc, každý tady máme hrozně málo informací, takže spekulujeme nad šachovnicí, kde nevidíme všechny figurky a tedy ani jejich postavení. Navíc jsme každý úplně, jinak vnímavý, s jinými životními zkušenostmi a vědomostmi , tak tahleta omezená korespondenční forma ochuzená o možnost neverbální komunikace a možnosti dovysvětlit myšlenku při nepochopení vlastně z  debaty udělá emoční maglajz, kdy začneme jeden druhého za chvíli napadat. 

Já jsem si tím, že jsem napsal, že z toho všeho mám velký strach, že Putina vnímám jako člověka, který natvrdo podlehl svému vysněnému dějinnému obrazu,   vlastně jen ulevil. A na chvíli mi to pomohlo.  Co mě irituje, když mi někdo říká hochu a servíruje mi to, jak to bude. Z posledních českých průserů covid, hokej na olympiádě a konflikt na Ukrajině týpci tohoto štychu mají honičku měnit pozice epidemiolog, ústavní právník,  trenér nároďáku a bezpečnostní analytik. 

No nic, prdel to není, závidím všem, co to mají na háku, mě asi Pánbůh chtěl mít více vynernovavého, s tím taky prd nadělám a jen si přeju, ať se stane zázrak a skončí to bez velkého průseru.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jakém směru myslíš? Nevím, co přesně říkají Lavrov a Putin, v interpretaci našich médií moc velkou důvěru nemám. Asi sdělují svůj náhled na věc a bylo by dobře si to poslechnout, analyzovat a na základě pragmatické úvahy hledat východisko. Jen vím, že třeba realistickou a přitom dostatečně razantní politiku vůči Rusku i Číně praktikoval Trump. A přitom se mu dařilo držet je od sebe a s Putinem jednat. Po roce úřadování Bidena se Putin domluvil s Čínou a za dalších 14 dnů důrazně vstoupil do 8 let trvajícího konfliktu.
Znovu připomínám, že nebezpečím je dle mého soudu Čína. A mám hrůzu z toho, že až se rozhodne zabrat Tchajwan, bude jí Rusko na revanš krýt záda. Což by mohl být faktor, který toto rozhodnutí uspíší.
Promin, myslel jsem interpretaci budapestskeho memoranda.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, mAra_ napsal:

Asi už dnes končím s tímto vláknem... 

Jinak když nad tím tak na panákem přemýšlím , nejsem já kolaborant? Jeden můj pes je z Turkmenistánu a druhy z Kavkazu...  Snad mi pan Bůh odpustí, jezdím na Harley a v jeepu. Snad se to vyváží 😉

 

Džípa máš dlouhodobě v servisu ne? Nebo se to už vyřešilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...